Sizce kaç kalori yakarım?

öncelikle merhaba herkese;

162 boyunda 65 kiloyum 19 yaşındayım. ayda 5 kilo vermeyi hedefliyorum. Sabahları şekersiz türk kahvesi içiyorum evden çıkmadan önce. işe geldiğimde nestle nesfit yiyorum bir kase 150 kalori. Öğlen yemekte ne varsa yarım porsiyon ekmeksiz yiyorum. çay molasında elma ya da meyveli çay içiyorum akşam da eve gittiğimde o gün yemekte ne varsa ekmeksiz yarım porsiyon yine ondan yiyorum kalori hesap yaparak. günde 500-600 kalori almaya çalışıyorum ve yaklaşık 3 litre su içiyorum. ve saat 8-9 arası 500-1000 arası ip atlıyorum. 100 kez atlamak 60 kalori yakmamızı sağlıyor bununla hesaplıyorum. yanlış yaptığım bir şey var mı? haftada kaç kilo verebilirim? sizce bu sağlıklı mı?

Güncellemeler:
örneğin 1 kilo 30 kalori harcar 65x30 : 1950 kalori günlük hiç birsey yapmasam bile bu doğru mu?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• ALdığın kalori çok az günde ortalama 1000 kalori bile alsan otomatikmen birşey yapmasanda zayıflarsın zaten kaldıki sen sporda yapıyormuşun aldığın kaloriyi biraz daha artır sağlık açısından.

0|0
    0|0
  • 500 600 kalori çok az bir insan için sağlık sorunları oluşur.

0|0
    0|0
    • ama sağlıklı besleniyorum yumurta falan da yiyorum

• Rejimlerde 1400-1500 kalori almak gereksizdir. Boşa fazlalıktır. Nasıl ki kilo almaya başlayan biri günde 4000-5000 kalori alırken şoka girmiyorsa, 600 kalori alırken de girmez. Sadece kaloriyi az aldı diye şoka girecek kadar zayıf bir şey değildir insan vücudu.

• insan yapı gereği çok yediği zaman sorun teşkil etmez ama az yediğiniz zaman sorunlar oluşur bkz:tansiyon

• bir sen eksiktin :D

0|0
    0|0
  • Bir endokrinoloji uzmanı ile görüş sonra da bir diyetisyen ya da spor hocası ile

0|0
    0|0
  • 3500 kalori civarı yakarsin

0|0
    0|0
  • yaşın itibariyle gelişme dönemin de sağlıklı beslenmelisin. protein ve mineral alımını azaltmamalısın. zaten spor yapıyorsun.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Valla eğer cidden sadece bunları yiyorsan helal olsun, verirsin. Bence arada yeşil çay da iç. Cidden iyi oluyor.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...