Bu yaşta bacak açabilir miyim?

Arkadaşlar 18 yaşımdayım 180 derece bacağımı açmak istiyorum sizce bu mümkünmü ve diğer sorum ısınmadan sonra direk bacağımın üstüne oturmaya çalışsam olur mu?

Güncellemeler:
Arkadaşlar yorunlarınız için tesekkürler cevap yazamadım hepinize kusura bakmayın dediklerinizi dikkate aldım zamanla yapıcam inşallah

0|0
17|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Küçük yaşta bale gibi birseyler yaparak kemiklerini esnetmen gerekirdi. Şimdi olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• açıp kapatamama ihtimalinde var.

0|0
    0|0
  • ısınarak yapman daha mantıklı diye bılıyorum ben muay thaı yapıyorum şahsen biz ısınarak açma germe yapıyoruz ama tekvandocu arkadaslar daha yardımcı olacaktır

0|0
    0|0
    • Yorumlara göre ısınmada yapcam günlük yarım saaat bir saat koşup ardından ısınıp açma yapcam sanırım yeterli olur bacaklarım kaslı değil ve zaten çok esneğim sekilden sekle giriyorum annemde dedem filan zaten yapabiliyor genimde de var yani 😄

• valla şöyle düşün nekadar fazla koşarsan da okadar fazla kaslanırsın, bizim bacaklar harbıden baya kaslandı, iyice kütükleştik. 20 30 dk açma germe yapıyoruz iyice kapanmasın dıye var olanı korumaya calısıyoruz artık. agırlık felanda basıyoruz kötü olyo yanı böyle olması

• bnim bacaklarımda kas yok denecek az gercektenbirde esnek baya yani bana kalsa ben zorlanmadan baya açarı bacağımı ama zarar görmesinden korktuğum içim yavas yavas acıcam

• Spor yap, vücudunu ısıt bir güzel ve alıştır vücudunu sonra açarısn. Geçen sene açıyordum..

0|0
    0|0
    • Bir şey sorcam simdi bn ısındım direk oturmaya mı çalışıyımm yoksa değişik haraketler var onlardan mı yapıyım

• Eger onceden bir calisman yoksa 3-4 ay alir sifira acabilmen. Hergun calisman gerekecek. Biraz da zorlaman lazim ve aciya dayanabilmen lazim.

0|0
    0|0
    • acı filan sıkıntı değil yırtılma olayı olmasa bn direk oturmya calısırım bile

• Kagit mi bu yirtilsin. Sadece asiri derece zorlama. Kas yirtilmasi olmasin.

• balerin mi olcaksın :D

0|0
    0|0
  • acamssın

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • ısınmadan yaparsan bacak içindeki tendomların zarar görür kendini sakat bigi hissedersin

0|0
    0|0
  • Aç çarşıdamı

0|0
    0|0
  • olur olur
    hepsı olur
    ne yasta kımlar ne bacaklar acıyorlar
    :)

0|0
    0|0
  • yırtılırsa? ısın bnce

0|0
    0|0
  • bir kerede açmaya kalkma sakatllamayasın bir tarafını

0|0
    0|0
    • Evet vazgectim baya ısıncam

• Başka anlamda açmada nasıl açıyorsan aç

0|0
    0|0
  • Yaş ile değil esneklikle alakasi var

0|0
    0|0
  • Olur neden olmasın

0|0
    0|0
  • Olur olur aferim çok kolaydı

0|0
    0|0
  • Kanks onun yöntemi var ısınması var yani sonra kasıkların ağrır deneme evde

0|0
    0|0
  • Açarsan kapattırmazlar...

0|0
    0|0
  • İnanır mısın az önce bunu izledim :D dedim nasıl yapıcam https://www.youtube.com/watch?v=HXPbDtJgNL0

0|0
    0|0
  • Açılır tabi

0|0
    0|0
  • 1 ay yürüyememeyi göze alcaksan acıyı da es geçmemek gerek. dene direk pat diye açmayı bakalım oluyo mu. geri kapatamıyom diye ağlama sonra ama :D

0|0
    0|0
    • ghahhaha anladım taamm illa ısıncaz

• sorun yok 1 2 ayda yeterli

• jimnastikçilere sor 1 2 biraz az gibi bir şey diyemem kaslarının alışkın olmasına bağlı. hepten kütük gibiyse 2 ay çok az bir süre önceden biraz esnek olman lazım. sakatlama kendini fazla zorlayıp da. yarışmaya falan mı katılcan

• alıştıra alıştıra yap.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu bende merak ediyorum 90 dereceden çok açamıyorum bacaklarımı. bir zahmet yorumu beğende sonra bakayım buna :).

0|0
    0|0
    • ben baya acıyorum ama tam açmak istiyorum

Kızlar Ne Diyor 16

• Mümkün, direkt açarsan sakat kalırsın. En az 1 ay, çok sertse vücut 3 ay falan egzersiz yapman lazım. Zamanla yavaş yavaş açılacak o.

0|0
    0|0
  • lenf bezlerin yırtılır kaslarının ısınması vücudunu biraz lastikleştirmen gerek kültür fizik hareketleri o beden epitimi hocasının yaptırdığı salakça hareketlerden ibaaret değildir dikkatli ve amacı bilinerek yapıldığında zamanla açarsın :)

0|0
    0|0
    • şimdibaya ısınma hareketi yaptım 😁 biraz uğrastım bacak açmaya yani daha rahat

• Hergün esnemek için hareketler yapman lazım bu birden bire olacak birşey değil ısınmadan da kesinlikle böyle birşey yapmanı tavsiye etmem ciddi sakatlık geçirirsin

0|0
    0|0
  • Olur tabi ama zamanla ve isinman sart tabiki. Yoksa 180i birak 60 derece bile acamazsin :)) kaslarin yirtilabilir falan ..

0|0
    0|0
  • bir kaç ay ısınma hareketlerini yapman lazım ama doğru hareketleri yapman lazım balerinlerin dansçıların ısınnma hareketlerini. aksatmadan yaparsan açabişirsin. ister 10 ol ister 50 dediğim gibi doğru provaları yaparsan olur

0|0
    0|0
  • Bacaklarını tabii ki açarsın ama kapatabilmen konusunda sana garanti veremem.

0|0
    0|0
  • bu hataya düşen biri olarak 1 hafta yürümekte zorlandım ve halsizlik oldu mutlaka en az 10 gün kendini esnetmeye bak o zaman daha çabuk açabilirsin bacaklarını

1|0
    0|0
    • esnetme derken simdi açmaya çalıışmayım yani

• ısınma hareketleri yap bacaklarını ısındır demek istedim

• evet esneme hareketleriyle mümkün

0|0
    0|0
  • İyi çalışmayla açabilirsin

0|0
    0|0
    • iyi çalışma derken 😁 yabi günlük ne kadar veeiyim buna?

• Eğer önceden jimlastik vs yapmadıysan hemen olacak bir şey değil. Bence pilatese gitmeye başla. Yavaş yavaş esnersin ve amacına ulaşırsın. Süre olarak bilmiyorum ne kadar zamanını alır bu süreç

• Neden olmasın

0|0
    0|0
  • yırmayasın kendını bak

0|0
    0|0
  • Açabilirisn acele etme her gün ısın ve dene ısınmadan yapma

0|0
    0|0
  • Olmaz küçükken başlaman lazımdı

0|0
    0|0
  • Youtube'a split streching yaz çıkan videolardan çalış düzenli olarak zor bir hareket değil her gün çalışarak birkaç haftada açarsın.

0|0
    0|0
  • İsinmadan oturursan liflerini koparirsin sakin deneme
    Acabilirsin ama duzenli ve cok sık calisman gerekiyor ayrica bu hemen olacak bir sey degil yetiskinlerde 4 hafta ile 8 hafta arasinda sık çalismayla ancak olur

0|0
    0|0
  • Kasın veya kızlık zarın zarar görebilir dikkatli olmakta fayda var

1|0
    0|0
Yükleniyor...