Yabancı sınırlaması neden var ?

Dün akşam Real Madrid'in ilk 11'inde sadece 1 ispanyol olması aklıma su soruyu getirdi;Real Madrid İspanya'nın en büyük 2 takımından birisi ve ideal ilk 11'inde Xavi Alonso'yuda hesaba katarsak 2 tane İspanyol oynuyor.Simdi olaya bizim mantık ile bakarsak,İspanyol futbolunun çökmesi gerekir,oysaki İspanya su anda Dünyanın en iyi Milli takımı

Şunun icin soruyorum.Yıllardır Türkiyede'ki yabancı sınırlaması kaldırılırsa Ülke futbolu çöker diyorlar ama yabancı sınırlamasına rağmen,milli takım bazından gene başarı sağlayamıyoruz.

Ben yabancı kısıtlaması ile Milli takımın gelisecegine inanmıyorum ve Avrupa takımları ile rekabetin yabancı sınırlamasının düsürülmesiyle degil,artırılması ile daha mümkün hale geleceğini düşünüyorum.

Sizce,Süper Ligde ilk 11'de oynayan yabancı sayısı kaç olmalı ?

• 5 yabancı
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • 6 yabancı
    33% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • 7 yabancı
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • 8 yabancı
    33% (1)0% (0)17% (1)Oy Ver
  • Sınırsız
    34% (1)100% (3)66% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• adamlarin alt yapisida güclü ama genc oyuncu aliyorlar avrupa takimlarina bakalim bir cogu özellikle alman klupleri yasi 30 oldumu bir adami hemen satiyor hic beklemiyor biz ise o yaslardaki oyunculari aliyoruz lige genc yetenekleri oynatmiyoruz.

Bakiniz besiktasta muhammet demirci var oynamiyor hic.Cimbomda emre colak yeni gelenlerden sonra oynamamaya basladi sonra fenerde gokay iravul örnekleri.

günü kurtarmak adina yaslari gecmis oyuncular aliyoruz.

önce alt yapiya önem vermeliyiz ama bizde bu yok yani.

Milli takima gelince genelde takim ayirt etmeler oluyor anadolu takimlarindan milli takima cagrilan kac oyuncu var acaba milli takimlar scout sistemi cökmüs malasef Türk futboluna bir devrim lazim birkac kupadan vazgecersek bu olucak ama herkes günlük hedefler pesinde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ona bakarsan bizim nüfusumuz 75 milyonken onların nüfusu 40 milyon,bizde keşfedilmemiş yetenekli futbolcu olma sayısı orana göre daha fazla.zaten şu an real de oynayan mesul özil de türk.ama almanya da yetişmiş.orda futbolunu geliştirmiş.neden çünkü türkiyedeki spor okulları yeterli değil.disiplin yeterince verilmiyor.yetenekli futbolcular medyayla birlikte hemen yükseltip bir an da yere vurma durumuna getiriiliyor.daha bir sürü neden.ve nasıl Türkiye de eğitim Avrupadan gerideyse futbol okullarımızda öyle.yabancı sınırlaması kalkarsa bizim Türk futbolu daha da kötüye gider,çünkü Türk futbolcuları Türkiye dışınnda başka ülkede oynamakta da zorluk çekiyorlar.

1|3
    0|1
    • Kaliteli yerli sayısı cok az.İlla yerlileri oynatmak zorundasınız diye bir sınırlama getirilmeside Avrupa'da basarılı olmamızı engelliyor.Avrupa takımları herhangi bir mevkiye oyuncu ararken,Dünya piyasasından seçim yapabilirken,biz çoğu mevki icin sadece yerli piyasasına bakıyoruz.

Türk futbolcusu,Türk kulüpleri bize muhtac deyip isi hafiften alıyor.Oysaki ilk 11 deki yabancı sayısı7-8'e cıkca,canlarını dislerine katarak antreman yapar ve deli gibi oynarlar.

• diyosun ki kaliteli yerli futbolcu artmayacağına göre kaliteli yabancı futbolcuları arttırır klüpleri güçlendiririz.az olan yerliler birbirleriyle rekabetten daha iyi hale gelir.bu da bir çözüm gözükse de gönlüm kaliteli yerli oyuncu sayısını arttırmakta.keşke daha çok iyi milli futbolcumuz olsa.

• Bu mantık yanlış. Sınırlama ile başarı ne alaka.

0|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 6

• sınırlama olmamalı.farklı alternatifler uygulanabilir

2|0
    0|0
  • Yabancı sınırlaması kadar saçma birşey yok eğer Türk takımlarının Avrupada başarı yakalamak istiyorsa bu sistem kalkmalı Dünyanın en iyi liglerine bakın böyle bir sistem yok bizde varda ne oluyor görüyoruz Milli takımı bu sistem yüzünden daha A milli takım formasını 1 kez giymemiş Serdar Aziz´e 8 milyon Euro bonservis bedeli isteniyor

0|0
    0|1
  • 8 diyorum hocam sınırz imkansız herhalde bu ülkede şunu söyleyeyim yabancı sınırlaması düşdükçe yerli oyuncu daha fazla para ediyor adamda la olum şu sol kanattaki atıyom hugamuga oyuncusu benden daha iyi ama ben yerliyim sınırvar kesin beni oynhatcak diyo bir rekabet ortamı olmuyo bence

0|0
    0|0
  • milli takımda iş yok kulüplerimizin avrupada başarılı olmasını istiyorsak yabancı sınırlamasını kaldırmamız lazım

0|0
    0|0
  • Yabancı sınırlamasıyla milli takım başarısı arasında bir bağ yok..Saçma bir uygulama.

0|0
    0|0
  • bu yabancı sınırlaması ile hemen başarı sağlanmaz milli takımda. ama uzun süre sonra verir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...