Hayatınıza yön veren kitaplar okudunuz mu ? Ne gibi değişiklikler oldu hayatınızda ?

Hayatınıza yön veren kitaplar okudunuz mu ? Ne gibi değişiklikler oldu hayatınızda ? Evet arkadaşlar hepimizin elbetteki hayatına yön verdiği bir kitap okumuşluğu vardır. bende diyorum ki paylaşalım bu birikimlerimizi, yazalım şuraya başkalarıda yararlansın. kitabın adı ve yazarını yazarsanız daha iyi olur.

Güncellemeler:
Bakıyorumda gerçekten kitap okuyan kişi sayısı çok az bu ülkede, o kadar fazla zamanımız var ki hepsini laylaylom geçiriyoruz. Kendimizi geliştirelim derdi yok,kendimi tanıyor muyum sorusunu sormuyoruz kendimize vs daha çok örnek verilebilir... Hayat okumakta,okuyup yazmakta, bilin istedim.

0|1
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatıma yön veren çok kitap var. Yoğuran,değiştiren. Okudukça da değişmeye devam edeceğiz. Eski bir cevaptan tek cümlelik özetlerle gidelim. Unuttuğum kitaplar da olacaktır elbet.

Yüzüklerin Efendisi Kıymetlimisss

1984 :Büyük birader sizi izliyor

Hayvan çiftliği :Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar daha eşittir.

Koku Güzelliği bulmak için yaşadi, ona sahip olmak için öldürdü.

Körlük:Bakabiliyorsan gör,görebiliyorsan izle

Dorian Gray'in portresi:Herkes Dorian Gray'de kendi günahını görecek(Oscar Wilde)

Sineklerin Tanrısı:İnsan doğuştan kötüdür(okursanız anlarsınız)

Yabancı:Saçmalık insanın Dünya ile ilişkilerinden başka birşey değildir(sartre)

Ölüm Kapısı Serisi:Son başlangıçtı.

Puslu Kıtalar Atlası:Evet,dünya...Ah!Evet,dünya bir masaldır.

Maddde 22:görmüştü ki, ahlaksızlığı erdeme,iftirayı gerçeğe,iktidarsızlığı cinsellikten kaçınmaya, kibiri tevazuya, yağmayı hayırseverliğe, hırsızlığı onura, küfürü bilgeliğe, zulmü vatanseverliğe, sadizmi adalete dönüştürmek hiç zor değildi,bunu herkes yapabilirdi; insanın kafasının çalışması bile gerekmiyordu, tek gereken, karaktersiz olmaktı.

Demir Ökçe: Ezilenler ve sömürülenler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Eroin romani (Eroinle dans kitabiyla karistirmayin yabanci bir kizin basindan gecenleri anlatiyor). Eroin kullandigim falan yok ne sigara ne alkol hic birini kullanmam ozenmemde. Ama gercek yasanmis bir hikayeydi ve etkiliyor bazi seylere daha acik bir gorusle bakmami sagladi.

0|1
    0|0
  • Önyargı denen intibayı Adam Fawer-Empati kitabıyla attım. Hiçlemedim, yine istemsiz yanılgılarım oluyor da, indirgedim diyebilirim.

0|0
    0|0
  • sadece başbakan okusun erdal demirkırn

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• savaş sanatı - sun tzu

Milattan önce 2500 yıllarında yaşamış bir generalin savaş taktiklerini anlatan bir kitap. Sadece savaş değil hayat ile ilgili güzel ipuçları var...

0|1
    0|0
  • Dev Adımları okuyunca hayata karşı daha güçlü hissettim kendimi çünkü hayatı daha iyi tanıdım öyle her olumsuzlukta yılmamayı zorlukları diklikle göğüslemenin mümkün olduğunu öğrendim..

0|1
    0|0
  • bi çok kez.. niçe okurum, okuyuz siz de..

diğer bazı güzel kitapları tavsiye etmiycem..

0|1
    0|0
  • fareler ve insanlar, esir şehrin insanları, tutunamayanlar, suç ve ceza, sefiller, venedik taciri

0|0
    0|0
  • Hayatımı etkileyen bir kitap olmadı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...