Sizce ülkemizde futbola olan ilgi sizce neden azaldı? Neden yeni nesil futbola eskisi gibi ilgi göstermiyor?

Sizce ülkemizde futbola olan ilgi sizce neden azaldı? Statlara bakıyorum statlar boş artık yeni nesil gençler futbola eskisi gibi ilgi göstermiyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Oy verdikten sonra yorum yapmayı unutmayın.

• Passolig (e-bilet sistemi)Sizce ülkemizde futbola olan ilgi sizce neden azaldı neden yeni nesil futbola eskisi gibi ilgi göstermiyor?
    13% (7)14% (11)14% (18)Oy Ver
  • Maçlarda edilen küfürler ve kavgalar
    9% (5)3% (2)5% (7)Oy Ver
  • Futbolun siyasete karışması Sizce ülkemizde futbola olan ilgi sizce neden azaldı neden yeni nesil futbola eskisi gibi ilgi göstermiyor?
    6% (3)22% (17)15% (20)Oy Ver
  • Kulüplerin maç fiyatlarını yüksek tutması
    8% (4)8% (6)8% (10)Oy Ver
  • Ülkemizdeki futbol sisteminin bozukluğu
    13% (7)15% (12)14% (19)Oy Ver
  • Fanatizm ve hoşgörüsüzlük
    11% (6)5% (4)8% (10)Oy Ver
  • Hepsi
    40% (21)33% (27)36% (48)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Futbol dışında her şey giriyor anasını satayım bu yüzden tek maç izlemiyorum bence bana göre bir maçta siyasi hiç bir kişi alınmamalı siyaset yapılacaksa ne anlamı var futbolun alınacaksa siyaset yapılmamalı futbol oynansın siyaset yapılmasın

0|0
    0|0
    • @pilav_ustu_az_kuru_2 bu yüzden mi gençlerin futbola ilgisi azaldı yoksa başka nedenlerde var mı dediklerinde haklısın halbuki insanlar oraya stres atmaya gidiyor biz ise siyasete futbolu karıştırıyoruz yurt dışında bile böyle değil

• @pilav_ustu_az_kuru_2 Onun için Fotomaç gazetesini pek sevmiyorum ve almıyorum da Fanatik ve Açık Mert Korkusuz daha güzel onlar daha başarılılar bana göre Fotomaç kalitesini bozdu

• Açık mert korkusuz güzel birde şu var fiyatı da uygun haklısın

Kızlar Ne Diyor 5

• Fanatizm

0|0
    0|0
  • Hepsi aslında ama en çok passolig bence

0|0
    0|0
    • @Melikess Biraz da Spor gazetelerinden de kaynaklanıyor Çünkü spor gazeteleri (Fanatik ve Açık Mert Korkusuz) hariç Fotomaç gazetesi adamlar Fotomaç gazetesinin en son sayfasına AK Parti'nin reklamını yapıyor üstelik seçim zamanı spor gazetesi mi siyasi gazete mi belli değil Turkuvaz Medya Grubu'nun o kadar gazetesi var Takvim var Sabah var Milat var bir sürü gazetesi var onlara propaganda yapacağına Fotomaç gazetesine yapıyor yani bir anlamda futbolu siyasete karıştırıyor halbuki eskiden böyle değildi bu gazete futbolu siyasete karıştırmıyordu ama şimdi futbol ile siyaset yan yana

• Şahsen ben fanatizm ve hoşgörüsüzlükten dolayı uzaklaştım ama passoligin de etkisi yüksek

0|0
    0|0
  • Passolig başta olmak üzere hepsi

0|0
    0|0
    • @Yaban-Muzu Biraz da Spor gazetelerinden de kaynaklanıyor Çünkü spor gazeteleri (Fanatik ve Açık Mert Korkusuz) hariç Fotomaç gazetesi adamlar Fotomaç gazetesinin en son sayfasına AK Parti'nin reklamını yapıyor üstelik seçim zamanı spor gazetesi mi siyasi gazete mi belli değil Turkuvaz Medya Grubu'nun o kadar gazetesi var Takvim var Sabah var Milat var bir sürü gazetesi var onlara propaganda yapacağına Fotomaç gazetesine yapıyor yani bir anlamda futbolu siyasete karıştırıyor halbuki eskiden böyle değildi bu gazete futbolu siyasete karıştırmıyordu ama şimdi futbol ile siyaset yan yana

• Bilinç arttıkça fanatizm törpülenir. Futbolun spor dalı olmanın ötesine geçtiği bir ülkede ilginin azalması da doğal

0|0
    0|0
    • yani futbolda siyasete bağlanır oldu 'Avrupa'da futbol daha güzel en azından futbola siyaset karışmıyor

• Avrupa'da da aşırı fanatikler bulunuyor. Baska ülkelere kıyaslamaya ihtiyacımız yok. Brezilya'da dünya kupası için inşa edilen stat, çevrede yaşayan gelir düzeyi düşük olan insanların evlerinin ellerinden alınmasına neden oldu çünkü turistler rahatsız olabilirdi... Ama dünya Brezilya'nın yediği 7 golü konuştu sadece. Dünya'da erkek egemen akıl mahkemeleri vicdandan önce fanatizm ve arena kültürünü iliklere işledi.
      Atletizm dışında birçok spor dalı gelir düzeyi yüksek insanlara hitap ediyor; tam da bu yüzden şike, siyaset vs işe karıştı mı çok da şaşırmak anlamsız.

• o da doğru bacım futbol maçına genelde zengin kişiler gider fakir maddi durumu olmayan kişiler pek gitmez paran varsa gidersin yoksa gidemezsin bırak maça gitmeyi televizyondan maç izlemek bile parayla haklısın futbol biraz daha geliri yüksek kişilere hitap ediyor hele hele Türkiye'de Avrupa'da en azından futbol maçı izlemek parayla değil

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben hiç sevmem belki gay bir kişi olduğumdan kücükkende winx club izlerdim zaten. Ama en son ki RTE nin yalnızlığı biraz anlatıyor bazı şeyleri

0|0
    0|0
  • Bence teknoloji. Eskiden biz günün her saati tarlada futbol oynardık. Ee öyle büyüyünce futbola ilgimiz çok oldu. Yeni nesil tablet pc telefon ile ilgilendiği için onlara ileride ilgisi az oluyor.

1|0
    0|0
  • Bence tek ve yegane sebebi adam kayirma torpil ve şike bunlarinda en büyük sorumlusu fenerbahçe isteyen itiraz etsin ama şike yaptiniz yapmaya da devam ediyorsunuz torpil ve adam kayirma olayina gelirsek adam gidiyo mesela11 yasinda kulüplere kayit oluyo sonra bir hayale kapiliyo oynuyo yillarca amatorlerde yas 20 ye geliyo cok kaliteli ve yetenekli futbolcu olmasina ragmen büyük kuluplerde kendine yer bulamiyor sebebide dayisi yok ondan ben gözümün önünde bu sekilde harcanip yok olan bir sürü futbolcu tanidim bugün kuluplerden bir tanesi ellerinden tutsaydi kötü yollarada dusmeyeceklerdi velhasil kelam adam bu olanlari görünce cevresindekileride uzaklastiriyor hakli olarak öylece gidiyo futbol silkelenmedikce olan ilgiyi kaybedip yok olmaya mahkum olucak

0|0
    0|0
  • Hepsi birer faktör

0|0
    0|0
  • Futbol yokki ülkede.
    Hatta bütün anadolu takimlari çekilsin ligden.
    İstanbul takimlari ve TFF aralarında maç yapsin.
    Şike takim kayirma hakemler taraf tutma vb vb. Hatirlarsin salih duruşunun kirmizi kart olayini aynen oyleoyle

0|0
    0|0
  • "Tribünlerden gelen sesler, süren savaşlardaki mazlumların sesini kısıyorsa, futbol afyondur."

Ali Şeriati

0|0
    0|0
  • Çünkü futbolcular paralarını alıyor evine gidiyor. tribündeki tarftarlar göt gibi ortada kalıyor. Yani o bağarışma o küfürler yatırılan iddaalar hep boşuna gidiyor. Zaten Türkiyede işsizlik günden güne artıyor. İnsanlar paralarını böyle şeylere harcamak istemiyor. Ne mutlu bize ki uyanmışız da paramızı böyle 90 dk lık şey için harcayıp çocuğumuzun rızkını kesmiyoruz

0|0
    0|0
    • @purposeboy Futbolun boş olduğunu mu söylüyorsun ben onu anlıyorum Çünkü dindar ve Müslüman insanlar futbolun malayani olduğunu söylerler

• Passolig çok basit bir şekilde alınıyor

0|0
    0|0
  • hepsi..

0|0
    0|0
  • Ülkemizdeki Futbol Yönetiminden Futbol Sisteminden Dolayı Hakemler Futbolun önüne geçiyor sonucu belirliyor hiç kimse sonucu önceden belli bir maçı izlemek istemez 😉😉😉

0|0
    0|0
  • Hepsii

0|0
    0|0
  • A değil. B için gidiyor millet zaten. C belki olabilir de sağlam taraftar bunu da gözardı edebilir. D kesinlikle. E'yi kimse s. klemiyor F bu zaten B'yi kapsar.

0|0
    0|0
  • kesinlikle passolig

0|0
    0|0
  • İlgi gösterilecek spor olmadığındandır

0|0
    0|0
  • pasolig kötü ya :D kalksın o resmen fişleme

0|0
    0|0
Yükleniyor...