En sevdiğiniz çocukluk kitabınız hangisiydi?

Çocukluğunuzdan aklınızda kalan, belki de ilk kitaplarınızdan... Nedir?

Benimki "Paytak ördek yavrusu" :)) (sabun parçası bulup yutuyordu sonra baloncuklar çıkıyordu hıçkırdıkça - yani sabun yemenin kötü olduğunu açıklayan oldukça önemli bir yapıt bence :)) tabi ben değil annem / babam okuyorlardı bana, sonuçta ilkokul çocuğu sabun yutulmayacağını biliyordur değil mi? :))

0|0
26|11

En İyi Erkek Görüşü

• bacaksız- sigara kaçakçısı rıfat ılgaz

0|2
    0|0
    • Ah be! ben bile unutmuşum o muhteşem kitabı! raftan indirip okuyasım geldi resmen!

Kızlar Ne Diyor 26

• Okuduğum ilk en uzun kitap 248 sayfalıkj bir kitaptı ismini de hiç unutmam "Uzaylı Kız Tira" :))

0|0
    0|0
  • Heidi

Mormorik

Gerçek Prenses

Altın Yumurtlayan Tavuk

0|0
    0|0
  • pinokyo idi kocaman ansiklopedi gibiydi resimleri çok güzeldi mavi saçlı peri vardı ...

0|0
    0|0
  • leylek kardeş yuva yapıyor .. :))) çok güzeldi ya ahh annemde hayatta olsaydıda o hikaye beni anlatıyor.. :)) annem keşke yaşasaydıda oda bizim yuvamızı kursaydı keşke annem olmayınca temeli sağlam olmayan ev gibi hissediyorum kendimi canım annemm

0|0
    0|0
  • Ya benimde vardı çoook sevdiğim bir kitabım adını hatırlamıyorum malesef:D ama kitabın üzerindeki resimler hala aklımda. Hiç unutmuyorum..

0|0
    0|0
  • muzaffer izgü anneannemin gramafonu

0|0
    0|0
  • Oz büyücüsü :)

0|0
    0|0
  • Alice Harikalar Diyarında :)

0|0
    0|0
  • Ben direk romandan başladım okumaya. İlk okuduğumda İpek Ongunun "Kendi Ayakları Üstünde" :)

0|0
    0|0
  • bn pollyanna yı cok okudum:)

0|0
    0|0
  • Alice Harikalar Diyarında :)

0|0
    0|0
  • Şeker Portakalı, Çocuk Kalbi, Küçük Prens, Küçük Vampir :)

0|0
    0|0
    • daha geriye gidersek la fontaine masalları, ayşegül serisi. bir de babam hobit ve yüzüklerin efendisini okurdu bana gece masal niyetine :)

• ayşegül serisi.

0|0
    0|0
  • tom amcanın kulübesi. ne ağlamıştım ama

0|0
    0|0
    • ahahahahaha:D:D ben kaşağıda ağlamıştım ya:D:D hoca okuyordu sınıfça ağlamıştık 1. sınıftaydık daha:D:D

• filmini bile yapmışlardı hatırlıorum:D bigün kardeşimi dövmüştüm küçükken işte annanem diyodu bak çocuğun kardeşi öldü diye üstüme geliodu ozamanda ağlamıştım duygulanıp:D:D:D

• hahaha duygularını sömürmüşler :D

• 101 Dalmaçyalılar :)

0|0
    0|0
  • keloğlan hikayeleri ve ezop masallarını hatırlıyorum en ilk

0|0
    0|0
  • topal kız az az hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • Kırmızı Başlıklı Kız =))

0|0
    0|0
  • 15 yaşında bir kaptan

0|0
    0|0
  • çirkin ördek yavrusu :)))))

0|0
    0|0
  • Küçük Kemancı ,Yüksek Ökçeler.

0|0
    0|0
  • güliver devler ülkesinde kitabı aklımda kalmış

0|0
    0|0
  • Kucuk Prens

0|0
    0|0
  • şeker portakalı, çocuk kalbi daha eskiye gidersem cin ali serisi.

0|0
    0|0
  • portakal ağacı :) bence her çocuğun okuması gereken kitaplardandır. veya sol ayağım. tabi birazcık daha 4. sınıfta falan okunması gereken kitaplar galiba. ama neticede okunmalı. benim çocukluğumda babamın okuduğu kitabın adını hatırlayamıyorum ama sayfasının kenarları düz A4 değil böyle ayı şeklindeydi. iyi kalpli ayının maceralarını anlatıyordu. winnie de po gibiydi ama sanırım o kadar ünlü olamadı. baksanıza adını bile hatırlayamıyorum :)

0|0
    0|0
  • Okuma yazmayı öğrendiğimde ilk okuduğum kitap Arı Maya'ydı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 0|0
    0|0
  • Jules Verne - Denizler Altında 20.000 Fersah.

0|0
    0|0
  • Beyaz Diş - Jack LONDON :) İlk kitabımdı. Çok güzeldi. Kitap okumayı o zaman ilk kitabımla sevmiştim.

0|0
    0|0
  • Çocuk Kalbi.

Bence her anne babanın çocuğuna okutması gereken bir kitap. Ama etkisinde fazla kalırsa duygusal kişilik geliştirme ihtimali var.

0|0
    0|0
  • Kaşağı

Ökkeş serileri. :)

0|0
    0|0
  • ömer seyfettin kaşağı

0|0
    0|0
  • cın ali kısaymış koy götüne

0|0
    0|0