Hangisi gerçek ayna-fotoğraf makinesi?

Evde aynaya baktığımda kendimi çok yakışıklı görüyorum ama foto çekince sıradan bir tipim ajska

Şimdi dışarıdan insanlar benı aynadakı gıbı mı yoksa fotodakı gıbı mı goruyor ? ikisi arasında uçurum var.

0|0
23|26

En İyi Erkek Görüşü

• Fotoğraf makinelerinin lensi ile alakalıdır o farklılık çoğu zaman, dar / geniş açı lenslere göre perspektif kaçışı değiştiğinden dolayı objeler de fotoğraflarda farklı görünebilirler.

Ayna ise senin iki gözünün stereo olarak aldığı ve perspektif kaçış noktasının insanın iki gözünün birbiriyle olan mesafesine bağlı olarak değiştiği görüntüyü gösterir.

Kısacası, dışarıda aynadaki forma daha yakınsın, ancak iki göz arasındaki mesafe her insana göre nasıl değişiyorsa senin görüntün de onların gözlerinde ufak da olsa farklılıklar yaratacaktır.

Ancak yine belirtmek gerekirse, ayna.

3|0
    0|0
    • bu adamın cevabını en iyi cevap seçin

• Kendim bizzat yazdım. İşim bunlarla ilgili olduğu için aynı cevaba yakın bir sonuç ortaya çıkmış olabilir. Sonuçta 2+2'nin 4 olduğu da nette var ama bunu sen de biliyorsun, söylediğinde de kimse sana yapıştırdın demiyor değil mi?

• ayna mı iyiymiş :D güzelim ben

Kızlar Ne Diyor 23

• Bence aynada daha güzel, fotoğraflarda güzel çıkmayı beceremiyorum hiç :D

0|0
    0|0
  • aynalar doğruyu söyler sen boş ver fotoğraflara zaten bu gün farklı yarın farklı işte hepsi yalancı birer kare.

0|0
    0|0
  • aynadaki gibi görür bu videolardada böyledir.bide fotojenik olmak var ozamanda aynada kötü fotoda güzel çıkıyosun değişik bişey :D

0|0
    0|0
  • Bende de öyle oluyor ama bir de su var. Dolabimin aynasinda farkli, banyo aynasinda daha farkli, en güzel evden cikarken ki ayakkabiligin aynasindayim :P O zaman söyleyin bakalim insanlar hangi aynanin gözüyle görüyor lol

1|0
    0|0
  • onların gözündeki aynalara bağlıı :DD bilemicem... ama defakto nun kabininde ki aynalar kadar çirkin gösteren bir ayna yok... :DD

0|0
    1|1
  • Bende eskiden fotoğrafı beğenir aynayı sevmezdim. Şimdi senin gibi uçurum fark olduğunu düşünmesemde aynalardan yanayım. Ben de bilemedim. Heralde eskiden sivilcelerimi kapatıyordu fotoğraf ondan =/

0|0
    0|0
  • Ayna daha iyi. Fotoğraf fotojenik insanlar için sanırım

1|0
    1|0
  • aynada bazen güzelim, bazen çirkin. Fotoğraflarda da gününe göre değişiyor. Çirkinim de çaktırmıyorum -.-

0|0
    0|0
  • evt yaa :D inşallah aynadakı gibi görüyolardır

0|0
    0|0
  • ayna

0|0
    0|0
  • aynada çirkin gösterir fotoğraf makinasıda :) canlı gözle görülen güzellik en güzeli..

0|0
    0|0
  • demekkı bır tek bende olmuyormus :D süper ya

0|0
    0|0
  • fotoğraf çektiğin makinanın özelliğinede bağlı o ama çoğu insan kendini öyle görür:D

0|0
    0|0
  • Aynadaki gibiyse egom tavan.

0|0
    0|0
  • videoyaya çek bakalım onda nasıl bir evrim geçircen

0|0
    0|0
  • ışık farkı var

0|1
    0|0
  • hiç biri sen değilsin

0|0
    0|0
  • aynen bende öyle inşallah aynada ki gibi görüyolardır :D

0|0
    0|0
  • aynadaki gibi tabisi :D

0|0
    1|0
  • canli gören göz gercek

kendinide göremiyecegin icin..

0|0
    0|0
  • Valla arkadaşım ben, fotolarda güzel, aynada idare eder... bazı kızlar var facebookta megan fox gerçekte, kezban...

2|1
    1|0
  • aynen ben de bunu farkediyorum ya birde cam açtın mı hiç nette konuşurken onda da farklı çıkıyorum acaba beni hangisi gibi görüyor insanlar ben de merak içindeyim :/

0|0
    0|0
  • Bende öleyim yaa. Anlayamadım bir türlü hangisi gerçek. :D Aynada acayip güzelim mankenlerden farkım yok diyorum foto çekilince hayata küsüyorum. :D

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 25

• link aynen bu sekıldeyım fotoda

3|2
    1|0
  • İnsanın yakışıklı ve çirkin olması kendisi tarafından tanımlanamaz çünkü her insan kendini iyi güzel bulur bu 1 ikincisi hiç bir insan sıradan tip değildir çünkü her insanın tipi kendine özgüdür öyle olmasa herkes birbirine benzerdi üçüncüsü fotoğraf çekilirken fotojenik bir yüze sahip değilsen çirkin çıkman doğaldır herkes fotojenik olucak değil aynada ve fotorafta farklı gözükürsün çünkü insanın güzeliğini ortaya çıkaran jest ve mimikleridir fotoğraf anı yakaladığı için aynadan daha kötü çıkarsın fotojenik değilsen .

0|0
    0|0
  • Ateistler bunu da açıklayın :))

4|1
    0|0
  • Aynada daha iyi görünürsün çünkü İnsan gözünün Özünürlüğü 576 Megapiksel'dir Fotoğraf makinesi ile çekildiğinde bunun yarısına bile yerişemez

1|0
    0|0
  • Aynadakine göz aşinalığın var. sana güzel geliyor.

Aynı şekilde dışarıdan bakanlar da gerçek görüntüne aşina oldukları için onlara da aynadaki görüntün farklı geliyor. ben sordum

0|0
    0|0
  • kendin gibi ol salla gerisini :D

0|0
    0|0
  • Fotoğraf makineleri tek boyutlu olduğu için %100 doğru değildir. Ayna yansıtıcı olduğu için %100, olduğun kişi gibi görünmeni sağlar. Ama bazı insanlar fotoğraflarda gerçekten çirkin çıkıyor, güzel olsa bile..

1|0
    0|0
  • Aynadaki gibi görüyorlardır. Foto başka olay. Fotojenik olamıyor herkes. Baht işte.

0|0
    0|0
  • valla aynı sorun bende de var :)

0|0
    0|0
  • Aynada yüz orantın ters görünür ondan dolayı. Amama fotoğrafta fotoğraf açısı ışık dururş bakış gibi bir sürü standart var aç o çok güzel gördüğün mankenlerin bazı saçma fotorğafları var en güzel örnek onlardandır duruş farkı bakış farkı.

0|0
    0|0
  • aslında şöyle bişey var insan gözü kadar yüksek çözünürlüklü bir makine dünyada daha yapılmamıs yanı ayna olsa gerek

0|0
    0|0
  • Demek bir tek bende olmuyormuş :D

0|0
    0|0
  • bu konunun aynısını bende cok dusundum :D

0|0
    0|0
  • hakkaten. o ayrı aynadan aynaya da fark var :)

0|0
    0|0
  • Bence daha kaliteli bir fotoğraf makinesi almalısın.

0|0
    0|0
  • bu sorunu yaşayan tek sen değilsn :D

0|1
    0|0
  • (: kendine biraz zaman ayır dostum, bunları pek düşünme.

1|0
    1|0
  • profil fotoğrafındaki gibi görmesinler de...

0|0
    0|0
  • Fotoğrafta doğal olamıyorsundur, aynada da kendine iyi görünüyosundur. İkisinin arası bişey olur.

0|0
    0|0
  • Hakkaten ya şunu biri çözsün artık

0|0
    0|0
  • güzel soru

0|0
    0|0
  • Ayna neyse o o aynadaki görüntüyü hiç bir foto ile alamadım ama bilimsel çalışmalarım var

0|0
    0|1
  • cevahir alişveriş merkezindeki yuvarlak sütünların yamuk aynlarında bende iyi görünüyorum ama normalte :D tırt

0|0
    0|0
  • ikiside görüntüyü tersten gösterir

bir fotoğraf çekin photoshop gibi programlar ile ters çevierin

işte gerçek görüntünüz!

0|0
    0|0
  • aynen dostum aynen:) aynaya baktığımda hatta aynada fotoğraf çektiğimde bradd pitt gibiyim ama bir başkası benim fotomu çektiğinde bildiğin tipsiz:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...