Squat hakkında?

Squata baslicam ama pek bir bilgim yok burda gördüm bir kac yorum, soru.. 1.55 boyundaymm kilom da 53. 19 yaşındaym. Yapmalı mıyım.

Bu konuda önerisi, bilgisi, yararnı, zararnı, ne kadar ve nasil yapmam gerektgni filn bilen varsa az da olsa bir seyler yazabilr mi..

Yapan var mi yararlı oldu mu..

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Squat bacak ve kalça şekillendirmek için yapılabilecek muhteşem bir harekettir. Öncelikle ağırlık olmadan bir kaç hafta yapmanı ve yavaş yavaş ağırlıklarla devam etmeni öneririm. Bu şekilde hiç bir zararı olmayacaktır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• farklı vücut tipleri için farklı squat önerileri var bu linkte: https://www.youtube.com/watch?v=MJ4WtM35NQQ

yalnız unutmamak gerekir, squat yanlış yapıldığında sakatlığa neden olabilecek bir harekettir. squata başlamadan önce vücudu genel olarak güçlendirmen lazım.

1|0
    0|0
    • Güclendrme derken? 15 yasmdayken voleybol oynuyodm o zaman aktiftm yani şöyle söylm simdi evdeym sürekli pek de hareketli deglm..

• özellikle belde ve dizlerde sakatlanmaya neden olabiliyor. öncesinde mutlaka ısınma yap, doğru yaptığından emin olmak için bilen birine göstermende fayda var ve ilk başlarda ağırlık kullanma. plank ve şınav tüm vücudu geliştirir, squatla birlikte bunları da yapman iyi olur.

• Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Squatın zararı yoktur, aksine çok faydalı temel hareketlerden biridir.
    Yararı kalça ve bacakları sıkılaştırır.

1|0
    0|0
  • Yap olur yarari

1|0
    0|0
  • Yap tabiki ama yapış şeklini internete videoları izle

1|0
    0|0
  • O ne ya eğril doğrul hareketi

0|0
    0|0
  • günlük 10x5 ilerleyen zamanlarda 10x10 yap yararı çok

1|0
    0|0
  • yap yap

0|0
    0|0
  • yaqpmaaaaaa

0|0
    0|0
  • o ney

0|0
    0|0
  • Fiziğin nasıl görelim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yapmalısın tabi ki hiç bir zararı yok belini sakatlamadığın sürece kiloyu iyi ayarlaman lazım hareketi de doğru yapman lazım yoksa bir faydasını görmezsin ayrıca sadece squat değil genel olarak bacağı çalıştırman lazım tek başına squatta faydalı olmaz

1|0
    0|0
  • Bana ulaşırsan küçük ama önemli noktaları anlatabilirim kalçayı şekillendiren kolay bir hareket bacaklara da etkisi büyük ama düzgün yapabilmek çok önemli mesela ben ilk başladığımda buradakiler bikaç şey söyledi uyguladım ve sakatlandım 1 hafta yürüyemedim o yüzden bana yaz elimden geldiğince yardımcı olayım sana

0|0
    0|0
  • Boyun kısa yapma bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...