Kadın herşeye hesap verirken erkek neden hesap vermez?

Bir kadın attığı adımın bile hesabını verirken, ona bunun hesabı bile sorulurken, bir erkeğe neden kimse hesap soramaz ve erkek neden kimseye, karısına bile hesap vermez...(öyle bir geçer zamanki de 26.bölümde mi ne buna değinilmişti gerçekten çok hoşuma gitti verilmek istenen ders, anlatılmak istenenler.. ve aklıma takıldı harbiden neden böyle diye sormak istedim).

Güncellemeler:
ya sadece sevgiliye değil. topluma bir yere gidersin nereye derler. bir erkekle görürler vay o... derler.

erkeği öyle görürler uuuu yanındaki güzelmiş büyümüş de sevgili yapmış derler. bu hala var benim çevremde var.

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Eşim filan yere gitmeme izin vermiyor.”

“Benimki de şunu yapmamı istemiyor.”

“Ben de istediğim gibi bunu yapamıyorum.”

Esasen bu şikâyetlerin altında yatan gizli bir şey var:

Erkek, eşini sahipleniyor…

Bu güzel bir şey!

Yalnız öyle sahipleniyor ki; kadını malı gibi görüp, sürekli emir yağdırıyor:

“Bu akşam şu yemeği yap!”

“Geldiğimde mutlaka evde ol!”

“Öyle davranma, böyle davran!” vs.

Bunu ise doğal hakkı gibi görüyor.

Tabii ki, bütün erkekleri aynı kategoriye sokmak insafsızlık olur.

Ama genel olarak bizim toplumumuzda tablo bu…

Aslına bakılırsa zaten kadın şefkat kahramanıdır. Eşine hizmet etmek ona yük gelmez. O bunu doğal bir şey kabul ederek zevkle yapar.

Bu sebeple erkek, eşini hizmetçi gibi görmemeli. Üzerinde baskı kurup, onu baston gibi kullanmamalıdır.

Çorabını bir kenara, kravatını diğer tarafa fırlatıp, giymek istediğinde de “Çorabım nerede, kravatım nerede?” diye sinirlenmemelidir.

Çoğu eşler, böyle değil mi? Çorabını çıkarıp bir kenara atar, sonra da eşinden çorabının bile hesabını sorar.

Bir kez bile kendisine şu soruyu sormaz: “Bu kadın, hayat boyu bana hesap vermek zorunda mı? Neden ben, onu bir eşya gibi kullanıyorum? Bir eşya bile hor kullanıldığı zaman çabuk yıpranır.”

Sormaz çünkü erkek, böyle yetiştirilmiş, babasından bunu görmüştür

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bunlar filimlere konu olan sahneler ilgi ve alaka toplamak açısından. Evet erkek çocukluk ve yetişkinlik döneminde bayanlara göre daha serbest bırakılıyor. Ama bu evlendikten sonra hesap sorupta vermemesi babında değil burası tamemen yanlış anlaşılma ve de ifade edilmektedir. Çünkü bayanlar evlenmeden önce sorumluluklarını yerine getirmek ve evlendiği erkeğe tamamen saf,temiz ve bakire olarak ulaştırılmakta vede bu ve bu gibi düşünceler ile yetiştirilmektedir.Ama erkek evlendikten sonra asıl sorumluluk sahibi olur daha öncesinde değil bunun örneğide evlenirken bayanların beyaz gelinlik ile mutlu ve gururlu bir durumda eline kına yakılarak geçmişini bırakıp geleceğinin asıl sorumluluğunu erkeğe koyu renkte takım elbisesi ile karaları bağlayarak yularını bayanın eline ve gönlüne verir.Artık namusuda geçimide geleceğinide bayana göre şekillendirmek zorunda kalır ve hayatı boyunca bu sorumluluk tamamen erkeğin boynunun borcudur.Bunların dışında farklılık oluyor ise hayat çarkının dönmesinde bir farklılık,anlayışsızlık yada bozulma vardır.Erkek serbest olduğunu ve istediği zaman istediği yere gidebileceğini düşünür ama sadece düşünür uygulama herzaman için yetersizdir.Dışarıya başka birilerine gider ve gönül yada cinsel ilişkiye girer ise onunda sorumluluğunu almak zorunda kalır.Halbuki bayanlar böyle bir konumda asla değillerdir.Buna şöyle bir temsil ile son vereyim. Cennet ANNELERİN ayağının altındadır derler.Bir bayan ANNE olmuş ise sonrası erkeğin sorumluluğudur ve birde şunu söylemekte yararvar BABAN BELKİ BABAN AMA ANAN ANANDIR.Burası kesin ve nettir.Belki bir başkasından sağlamış olabilir oçocuğu bunu bir tek ANNE bilir aksini sadece gerçektende büyük bir sorun olur ise DNA sonucu ile kesinleştirilir daha öncesi kesin ve kesin ANNENİN himayesindedir hemide tartışmasız...

0|0
    0|0
    • sorumluluk kadına aittir genelde.hani dedin ya erkek biriyle cinsellik yaşarsa bunun sorumluluğunu üstlenir diye.bu sorumluluktan kaçan bir sürü erkek var.ve tam tersi asıl kadın zor durumda kalır.hamile kalır belki aldırtmak ister aldırtamaz vs.evlenip evine bakmayan erkek çok gördüm hep kadın çalışıyo bakıyo belki senin farklıdır çevren ama benim böyle ve genelde içerler ya da döverler kadınlar ev işleri çoluk çocuk ve onlara hizmetle yükümlüdürler.kadın manava gitse onun hesabını verir..

• Nerede öyle adamlar yahu :))

Ben hesabı kuruş kuruş veriyorum...

1|0
    0|0
  • erkek dünyanın kuruluşundan bu yana hep baskındır kadın daha basık kalmıştır esasında kadın daha üstün görevdedir

0|0
    0|0
    • erkek bence egosundan dolayı kendini hep güçlü gösterme çabasında olduğu için toplumca erkekler üstün gibi görülmüş ve ailelerce çocuklara yanlış şeyler aşılanmış bence.

• bende öyle düşünüyorum

• biz erkeğiz sizde kız en kısa cevabı bu =)açıklaması var ama hiç anlaşılmaz o konuya girmiyorum dünyanın kanunu yani ama şimdi kadınlar hesap soruyor ya rahat ol karımköylü olmuş herkes...

0|0
    1|0
  • yoo attığı adımın her saniyesini haber veren erkeklerde var.

ben şahsen sevdiğim kişinin yaptıklarımdan haberi olmasını isterim hoşuma gider aynı şekilde bana da haber verilmesini istediğim için. ben şöyle düşünüyorum ben yapıyorsam oda yapar ben yapmıyorsam oda yapmıcak o kadar...

1|0
    0|0
  • Adı üstünde erkek...

0|0
    1|0
  • benim en kısa cevabım...: güven meselesi

0|0
    0|0
    • ya sadece sevgililer arasında değil.mesela yolda bi yere gidiyosundur kız nereye gidiosun napçan gibisinden şeyler söyleniyo.öyle bir geçer zamnki dizisindede bunu işlediler hatta..

• dediğim gibi güven meselesi... en cok cazibe kimler de bayanlarda... erkekleri baştan cıkaran kim aslında?: bayanlar... o zaman mutlaka böyle bi soruyla karşılaşırsın... isterse amcan olsun sorar...

• Sanırım bir erkek gücü kadın ise güzelliği temsil ettiği için erkek daha dominant kalıyor.

0|0
    0|0
    • temsiliyet kişinin karakterine göredir bence.aile yapısından olduğunu düşünüyorum

• o eskindedi...

0|0
    0|0
  • Erkek serbest olduğunu ve istediği zaman istediği yere gidebileceğini düşünür ama sadece düşünür uygulama herzaman için yetersizdir. Dışarıya başka birilerine gider ve gönül ya da cinsel ilişkiye girer ise onunda sorumluluğunu almak zorunda kalır.

0|0
    0|0
  • yok be benim hatun soruyo valla ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• öyle bişey yok. hesap verirsen hep isterler. ne yazık ki kadınlar bunu bir aşk göstergesi olarak görüyorlar. ben hesap vermem. sevdiğin adam eğer bilmeliyse gideceğin yeri tehlike arz ediyorsa mesela gideceğini söylersin. onun dışında zırt oradayım zırt buradayım denmesinden de demektende hoşlanmam.

0|0
    0|0
    • cevabım benzer olacak cnm..hesap vermemmmm.duymamazlığa gelirim.

• birisine 3harfliler geliyo rahatsız ediyo korkuyorum zaten onun kızınada bulaşmış bu.küçücük çocuğu var kızının balkonda gecenin bi yarısı soğukta bırakıyodu annem uyarmıştı kaç kere.birinin karısı başka erkeklerle yazışıyomuş sonra evine yolladılar kızı.diğerinin oğlu ayyaş sabaha karşı geliyo kocası gibi.öyle yani bi garip... :S

• ii sende sana hesap sorunca deki..ya bunlar zaten normal olmayan insanlarmış. selam verme bile güzelim

• o eskidendi canım ,erkek arkadaşım ben sormadan söyler ,lakin şu var ben ona hiçbi zaman nerdeydin kimleydin yok kız mı vardı yanında falan demedim bugüne kadar ,demem de ...neden ? ben o insanı yanıma yakıştırıp elini tutup geziyorsam her hareketine güvenerek gezdiriyorumdur nereye gidip giyemeyceğini çok iyi bilir ,zaten arkadaşlarını çevresini tanıyorumdur farklı bir yere gittiğinde de kendisi bana söyler bugün burada olacağım diye ,o da bana hesap sormaz ,saygı duyar ,arada kıskançlık olur ama bu da hoşuma gider öyle kalas gibi de biz medeniyiz banane ne isterse onu yapsın da olmasın yani :)

0|0
    0|0
  • senın dedıklerın eskıdendı artık gunumuzde cogu erkek sordugu kadar verıyor eskısı gıbı kadınlarımız kendılerını ezdırmıyor...

0|0
    0|0
  • Ali gibi bir erkek olamaz heralde.Onun kadar gurursuz onursuzuna henüz rastlamadım.Ha hesap verme konusuna gelince ben artık kimseye hesap vermiyorum.Beni tanıyan tanır zaten.Karşımdaki erkekte iyice tanıdıktan sonra istediği gibi hayatını sürsün.Aldatmadıktan sonra sorun yok.İstediği zaman gezer,tozar,arkadaşlarıyla eğlenir,yer içer.Ha diyeceksin aldatırsa ruhun duymaz.Aldatırsa da şerefsizlik madalyasını takmaya çok can atıyordur.Kendine eder.ben kaybetmem o beni kaybeder...

0|0
    0|0
    • aynen Ali Kaptan kadar şerefsizi varmıdır acaba..vardır ya vardır..eminim ondan beteride vardır..aldatılma konusunda da ben öyle diyemem istediği gibi onu yapsın bunu yapsın diye.haberim olmalı nereye gideceğinden Allah korusun ya başına birşey gelse..benim nasıl haberim olcak o zaman..aldatma gibi bi durumu öğrenmeyi geç böyle bir durum yarattırmamayı sağlarım.çünkü buna dayanamam yani.sevdiğimden böyle ayrılmak...çok kötü çok...aldatmayan erkek yoktur aldatamayan erkek vardır çünkü..

• Ben tam tersini yapmaya başladım şu sıralar. Hiçbir yaptığımın hesabını vermiyorum o sorunca kısaca söylüyorum. Biraz merakta bırakmak gerek erkekleri. Her yaptığını anlatırsan seni merak etmez ve sormaya gerek duymaz. O hala hesap veriyo ama ben sadece sorunca söylüyorum.

Erkekler karakteristik özelliklerinden dolayı kimseye yaptığının hesabını vermek istemezler. Zorunda hissetmezler ama biz en ufak bişey yaparken bile haberdar olmasını isteriz.

0|0
    0|0
  • sen o cevrenden uzaklasmayı dene bence...

0|0
    0|0
    • yıllardır oturduğumuz evimizden nasıl uzaklaşabilirimki?..

• eminim konuşuyorlardır.beni erkek arkadaşımla gördüler çünkü kaç kere yan yana hemde.el ele tutuşmuyoduk ama belki el ele tutuşurkende görmüşlerdir tam bilemiyorum.iş ortamı olarak üniversiteye gidicem inşallah bu sene..

• ınsallah gıdersınde hayatına bakarsın...

• o erkek benimle sevgiliyse herseye hesap vermek zorunda ;)) ;p

0|0
    0|0
  • eğerki hesap veriyosam bende hesap sorarım.. ve oylede sevgılım benden habersız tuvalete gıdemez ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...