Üniversite ortamında kapanmaya karar vermek?

Arkadaşlar sormak istediğim şey şu ki ailemden baskı olmadan kendi kararımla kapanma isteğim var ama korkuyorum devamlılığını getirememekten ya da etraftan gelecek tepkilerden. Size soruyorum etrafınızdaki türbanlı kişiler hakkında ne düşünüyorsunuz? samimi olarak ve yargılamadan cevaplandırın lütfen ve siyasi anlamda yargılamada bulunmayın alakası yok. bu tamamen benim içimden geldiği için yapmak istediğim birşey...

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an üniverste devam ediyosa kapanman zor olur bence .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bir sürü kız görüm hayatımda ilk önce açık saçık dolaşmış sonra bir bakıyorum ki aaaa kapanmışşş ondan sonra 1-2 ay sonra o aynı kız karşıma çıkıyor ya da resimlerini görüyorum faceden acılmışşş bu nedir yaa amacın nedir ne yapmaya çalışıyorsun saçma sapan iş benim kendi kanaatım böyle kızlar genellikle tipsiz oluyor erkek bulma için kapanıyorlar bir kaç ay takılıyorlar ondan sonra baktı erkekler yutmuyor tekrar açılıyorlar bunu yapan bir kaç kız gördüm ve benim gözümde küçülüyorlar onlara karşı bakış açım değişiyor gidip yanlarına madem açılacaktın neden kapandın diyecem ama banane diyorum ne hali varsa görsün Velhasıl sende böyle bir şey yapma kapanıyorsan adam gibi kapan bir kaç ay sonra ben yapamadım deyipte açılıp saçılma oyuncak değil bu tesettür vede şöyle söyleyim kapalı bayanlar görüyorum boylu poslu o kadar güzel oluyorlar ki anlatamam seninde güzelliğin varsa böyle kapanmak çok yakışır diyorum inşallah banada böyle güzel uzun boylu bir bayan çarpar kapalı ama ben açıklarıda beğeniyorum ayrım yapamam yeterki insan olsun yani kastım kapalı güzeller de var o örnek verdiğim kendisini kakalamaya çalışan bayanlar gibi yapma rezillik bana göre koca bulmaya çalışan ezik kızlar onlar

0|0
    0|0
    • zaten allaha şükür eğitim alıyorum bazı şeylerin bilincindeyim. bu şekildede tabiki beni beğenenler var yok değil. korkup beğenilip beğenilmemek değil. ben siyasi anlamda insanların arkamdan atıp tutmasını istemiyorum. hoş değil.

• yook üniversitede bir sorun olmuyor.

• o zaman inşallah içinden geleni yaparsın saygım sonsuz bu konuda, seninleyim arkandayım :)))

• Ben olumlu yaklaşıyorum sonuçta dinin bir gereği başı açık olan biri nasıl doğal karşılanıyorsa kapalı olan biri de normal karşılanmalı bence. Ama şunca yıllık arkadaş muhabbetlerinde olumlu karşılayan kişi sayısı 2 elin parmaklarını geçmez. Sonuçta senin kararın kim ne derse desin aldırış etme bence.

0|0
    0|0
  • hal ve hareketlerine bakıyorum...üniversitede öyle yapıyıordum samimi mi yani?samimiyse sorun yok

1|0
    0|0
  • İçinden geliyosa kapan kardeşim kimsenin ne dedğine bakma sen dinini başkalarına göre yaşıcaksan hiç yaşama kapanma olayına gelincede yaşar nuri geçen gün bir şey söyledi abdest alınan bölegelirin kapanması gerekmez diye abdest alırken saçada su değdiriyosun bu türban konusu çok karışık da canın istediği gibi davran .

0|0
    0|0
  • ya kapanmadan kapanmaya fark var arkadaşımın biri yakıştığı için kapalıyım diyorum birisi kapandı açıldı birisi gerçekten dini inançlı birisi kapalı ve ne haltlar yiyor kimse kimseyi yargılayamaz içinden geldiği gibi davran kim ne derse desin boşver önemli olan senin kalbinden geçendir..

0|0
    0|0
  • pekı aile anektodunu neden verdın ? :S bize ne ailenden

0|0
    0|0
    • öyle olmuyor işte. bu soruda seni ilgilendirmeyen birşey varsa cevap yazmama özgürlüğüne sahipsin arkadaşım. köstek olma

• sonuçta onlarda insan ve kendi seçimleri benim onları yargılamak gibi bir hakkım olmadığını düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • eğer istiyorsan neden olmasın insanlar için yaşamıyoruz sonuçta en doğru kararı yine sen vericeksin seni ne mutlu ediosa her konuda öyle bir tavır alman gerek diye düşünüyorum gerçi saçların görünmezse sevdigin adam özleyebilir saçlarını ;)

0|0
    0|0
  • Allah icin kapan gerisini dusunme. Kadin kapaliysa daha guzeldir ve daha iyi ama karsina kemal kilictaroglu cikarsa okuldan atar zira uzaya mekik gondericekti sizin turbaniniza takildi

0|0
    0|0
  • namuslu insanlardır

0|2
    4|2
    • her türbanlı namuslumudur? ya da türbanlı olmayanlar namussuzmu oluyor demek?

• türbanlıların namuslu olma oranı açıklara nazaran daha fazladır ? inkar eden var mı?

• merhaba demeye,konusmaya,tokalasmaya en korkuncuda aynı asansore bınmeye cekınıyor ınsan...

0|0
    2|2
    • yobaz olduklarını düşünüyorum ve her türbanlıyı bir tutma diyorum.

• ve ben kapananlar ıcın negatıf bır yorum yapmadım...sadece olabılecek zorlukları soyledim

• benim 4 yıllık kız arkadaşım kendi isteği ile kapandı.ailem kapalıdır.ama senin korktuğun şeylerden dolayı o değil ben çekindiğim için kapanmasını istemedim.çok açık da giyinmiyordu ama tekrardan ortünmek istemezsen bu sorun olur dedim.elbette kendi kararı benden onay almadı gerek de yok sadece fikir almak istemişti.1 yıla yakındır kapalı.ben saçlarını özledim o ayrı :) ciddi düşündüğüm bir ilişkim var elbette eşim kapansın isterim ama onun istememiştim açılır tkrar diye..sorduğun soruya tam cevap değil yazdıklarım ama..son cümlelerinde kendi isteğin içinden geldiğini belirtmişin..bi açıl bir kapan yalama olmayacaksa elbette kapan..ama şahsi fikrim saçını örterken başka yerleri açmaman..artık bazı arkadaşlar kafayı kapattık tamam cennetliğiz dötümüzü açabiliriz modunda maalesef..

0|0
    0|0
    • yok ben zaten hiçbirzaman okadar dar ve açık giyinen biri olmadım. makyaj yaparım ojesiz gezmem falan filan iyi giyinirim ama sınırlarım vardır. bilmiyorum ailede bir tek yaşlılar kapalı. aileyi bırakalım sülalede kapalı tek br genç kız bilmem. ama bu benim içimden gelen birşey. bilemiyorum.

• benim ailemde herkes kapalı.ama konyada yaşıyorum.inan kapalı kızlardan nefret eder oldum.buda bir önyargı belki ama normal kapalı arkadaşları incitmesin bu sözüm.kapalılardan soğudum kendi ailemdekiler kapalı iken.çok geçmedi kızarkadaşım kapandı ben istemedim :) ki bana sorsan kapalı bir eşim olsun isterim normalde.ama kız arkadaşımın kapanmasını istemedim oda bunu türbana karşıyım diye algıladı :)) ama mutlu ve huzurluyuz genede.çünkü korktuğum olmadı ve benimsedi.giyiminede uygun davranıyor

Kızlar Ne Diyor 5

• Kapalıları hamam böceği gösterdikleri için cekiniyorsun anlıyorum bence bunların üzerine gidilmeli kapalı olmak bir tabu haline gelmemeli

1|0
    0|0
  • isteyen istediğini yapar kimsenin haddi değil karışmak, yargılamak

kapanmak istiyorsan kapan

sırf başını örttün diye senden uzaklaşacaklarsa çevrendekiler ya da tepki göstereceklerse sana değer vermiyor fikrine saygı göstermiyorlar demektir

böyle insanlarında senin hayatında olmalarının bir anlamı yok

0|0
    0|0
    • türkiyedeki duruma bakılırsa insanlar başına türban takanı cemaatten ilan ediyo, kafasına göre bir siyaset damgası vurup dışlıyor. durum bu. korkum bu

• okadar kolay birşey değil işte. müzik tarzı değiştirmek gibi değil ki bu. yaşam tarzınız değişiyor sonuçta...

• kolay değil tabi ki ama sen başkalarının de düşüneceğini nasıl davranacağını değil böyle rahat edip mutlu olabilecek misin onu düşün önce

eğer bu konuda için rahatsa sorun yoksa sağlam durursun negatif bakışlara

ülkede böyle bir sorun var maalesef, çoğu şeyi kullandıkları gibi bunu da kullanan çok o yüzden çoğunluğun önyargıları tepkileri var, ama dediğim gibi seni tanıyanlar bilirler onlarda destek olurlarsa sorunun kalmayacaktır bence

• Aklın olgunlaşsın, ortamı yaşa, ondan sonra bu seçeneği düşün. Giyim ve yaşam tarzı zor bir durum, gözlemleyebilirsin.

1|0
    0|0
  • Ben inançlı bir insan değilim ama yine de bu bir özgürlüktür.Sen istiyorsan kimsenin hor gözle bakmaya hakkı yok..Senin vicdanınla Allah'ınla arandaki mevzu..Tabi ki kötü düşünmüyorum,inançlı biri olarak görüyorum.

0|0
    0|0
  • kapali insanlar bana itici geliyorlar. belkide bunun nedeni nekadar kapali insan tanidiysam hepsinin pisligin teki olmasidir. kisacasi sevmiyorum. bana sorarsanda kapanma.

0|0
    1|0
Yükleniyor...