TC yazısının kaldırılacağı doğru mu? Nereye gidiyoruz? Gerçekten düşündürücü!

Bugün yazı olarak kaldıran yarın sistem olarakta kaldırır cok sinir bozucu ya.

link

0|0
8|25

En İyi Kız Görüşü

• Bi kaç veled-i zinanın oyunuymuş güya, ama biz bu hükümetten her türlü hainliği beklediğimiz için zaaflarıma yenik düştük. Şakayla karışık bize yutturma bile olabilir, hepsi başlangıç.

4|0
    0|0
    • bilmiyorum ben artık herşeyi bekliyorum kimse sesini çıkarmıyor ya o daha kötü.

• Ziraat bankasının makbuzlarına baktım da, oyun moyun değil bal gibi kalkmış.

• tabi herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda olunca.

Erkekler Ne Diyor 25

• Şunu okursanız sevinirim. Sosyal medya dün gece eyleme dönüşen bir komediye imza attı. Onbinlerce Facebook ve twitter kullanıcısı isimlerinin başına "Türkiye Cumhuriyeti"nin kısaltması olan "T.C."ye ekleyerek bir protestoya imza attı.

Protestonun nedeni ise devlet kurumlarını temsil eden tabelalardaki T.C kısaltmasının kaldırılması.

İddialara göre Ziraat Bankası’nın ardından Sağlık Bakanlığı’da kurumlarına gönderdiği yazıyla tabelalarındaki Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan “T.C.” ibaresi kaldırılsın talimatı verdi ve eylem bunun üzerine gerçekleşti.

Facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde birçok vatandaş kullanıcı adlarının önüne T.C harflerini koydu.

Türkiye’den milyonlarca kullanıcısı olan paylaşım sitelerinde T.C başlangıçlı kullanıcı isimleri kısa zamanda tavan yaptı.

Ancak işin gerçek yüzü bir süre sonra ortaya çıktı. İnci Sözlük isimli internet sitesinin anasayfasında yer alan bir yazının bir süre sonra gerçekmiş gibi sosyal medya kullanıcıları arasında dolaştığı belirlendi.

Resmi kurumlardan TC ibaresinin kaldırılacağı haberi Sosyal medyada geniş yer bulmuştu. Öyle ki, haberi ciddiye alanlar sosyal medyadaki hesaplarının başına TC yazmaya başladı. Tepkiler üzerine hükümet kanadından Egemen Bağış twitter hesabından açıklama yaptı. “TC İbaresinin ancak Türkiye Cumhuriyeti ile değişebilecegini” dile getiren Bağış, sosyal medyada fitne çıkarmaya çalışanlara inanılmaması gerektiğini dile getirdi.

Bu arada provokasyonun merkezi de belli oldu. Daha önceden bir çok ahlaksızlığa ve provokasyona da sebep olan inci sözlük adlı web sitesi grubunun yine provokasyonda başı çektiği tespit edildi.

“HİÇBİR SAĞLIK KURULUŞUNDA T.C. TABELASI KALDIRILMADI”

Başka bir gazetecinin, “Sağlık kuruluşlarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kaldırılmasına ilişkin iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorununa ise Müezzinoğlu, “Bugün için veya ben bakan olduğum dönemde, hiçbir sağlık kuruluşunda, T.C. tabelasında herhangi bir değişim veya kaldırma söz konusu değil.

Ama bu anlamda olay nedir diye baktığımızda kanun hükmünde kararname ile Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu kurulunca bunlar Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın kurumları haline geldiği için kurum tabelaları şekline dönüşmüştür. Dolayısıyla T.C. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’dır; esas bu anlamda temsil. Kurumların başında T.C. ifadesinin olması, Bakanlığın önündedir T.C. ifadesi. Bu 1 yıl önce yapılan kurum değişikliği, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu ve Halk Sağlığı Kurumu. Bunu bugün stratejik olarak birilerinin böyle bir konjonktürde taşıyor olması da, arkasında esasında ciddi bir art niyeti taşır. Çünkü o anlamda bir tabela değişikliğinin fotoğrafının koyanlar altına da tarih koyması lazım. Medyanın bu anlamda etik davrandığını ve medya etiğine uygun bir tavır sergilediğini kamuoyu bilsin.”

PROVOKASYON İNCİ SÖZLÜK'ÜN İŞİ ÇIKTI

1|0
    0|0
  • Osmanoğulları geri dönüyor. Osmanlı hortlatılmaya çalışılıyor. Daha 2 kelime Türkçe bilmeyen sözümona hanedan üyesi Williamlar, Henriler ve Hanslar m.vekili adayı yapılacak ve yeni Türkiye yi bunlar ele geçirecek. O zaman diktatörlüğe de merhaba diyeceğiz. Vatanını seven bu alçak Osmanoğullarını bu ülkeye sokmaz. Bunların hepsi hain. Ama şu da söyliyim ki, Abdülhamitin torununun torunu olan kızın ( sultanımız hanımefendi hazretlerinin ) bacakları çok güzeldi. Sezarın hakkı sezara :)

1|0
    0|0
  • herkes facede orda burda isimlerin basına tc yazarak isyan edıyor sanal olarak.böle bır ülkede ezilmek tüm halkın sorunu.malesef herkes koyun gibi yönetılıyor.malesef çok cahil bir toplumumuz var.adamlar parmagında oynatıyor resmen..türk olmak mutluluk verıcı ama keske bu ulkede yaşamasaydım cidden böle hayatta böle ınsanlarla yaşamak çok kötü.

1|0
    0|0
  • Biraz kafası olan anlar ... ;)

Günün anlam ve önemini yansıtan Can Yücel şiiri (İNCİ)

Bu devirde herkes hep ben der.

Kimisi gönülden kalender.

Yaşam dediğin böyle işte;

Altını şer, İNCİSİ KER ...

1|2
    1|0
  • Çok üzücü.. Çok yıpratıcı olaylar yaşıyoruz ve hiçbir şey yapamamak çıldırtıyor resmen kudurtuyor beni.. Ancak ve ancak sanal alemde protesto edebiliyoruz.. Birilerini uyandırmaya çalışıyor çabalıyoruz.. Ama yetmiyor işte lanet olsun ki toplum uyuyor.. Bunları göre göre oy verenin de bunları yapanında yatacak yeri yok..

1|0
    0|0
  • aklima nedense nostradamus geliyor

Devrimi temelden sarsıyor bir kasırga

Yüzlerde artık peçeler, başlar örtülü

Cumhuriyet in sonu geldi artık

AKLAR-KIRMIZILAR la karşı karşıya.

1|0
    0|0
  • link sizi aydınlatayım panpalar

1|0
    0|0
  • takma kafana sana bişi olmaz... sen günlük hayatına devam et

1|1
    1|1
  • inanmayın böyle saçmalıklara gelmeyin böyle oyunlara

0|0
    0|0
  • inanmayın yok öğle bişi...

0|1
    0|0
  • Hemen vatan elden gidiyor diye kalkmayın ayağa öyle birşey yok yasa yok ortada bir kere sadece ziraat bankasındaki kalktı oda kuruluş yıldönümü değişikliği nedeniyle zaten logosundaki başağın üstündede var tc yazısı

1|0
    0|1
  • 2023 te kürt cumhuriyeti kurulcak

Bayraktaki renkler kırmızı yeşil sarı olucak

Kürtler daha da ayrıcalıklı olucak

Kürtler hapse girmeyecek

1|0
    0|1
  • link Disko'ya :)

0|0
    0|1
  • TC kalksa ne olur o kadar OÇ varken.

2|0
    0|0
  • o degilde gencler su isim degisiklik hakkini kullanan vatandaslar resmi devlet dairesi gibi kaldilar ortada :D

0|0
    0|0
  • Salla yaşamana bak sen. sana zararı yoksa kımsenin boşver millet kessin birbirini.

0|0
    1|3
  • Hemen vatan elden gidiyor diye kalkmayın ayağa öyle birşey yok yasa yok ortada bir kere sadece ziraat bankasındaki kalktı oda kuruluş yıldönümü değişikliği nedeniyle zaten logosundaki başağın üstündede var tc yazısı

0|0
    0|0
  • eskiden tc diye kendilerinin bu topraklara bu millete ait olmadığını savunanlar söylerdi

niyetinizin en olduğu belli eyvallahta böyle ufak fakat önemli detaylara da dikkat edilse

misal T.C.falan yazılsa ;)

0|0
    0|0
  • Herkes bir akıma doğru gidiyordu :D

0|0
    0|0
  • ya yok öyle birşey inci sözlük operasyonu . admin ortaya bir olta attı herkeste yeme geldi.

0|0
    0|0
  • daha rastlamadım ama yapılacağını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • ben anlamıyorum T.C yazısının olup olmamasının önemi ne ?

1|0
    2|0
  • ya ne saçmalıyorsunuz be.. biraz sakin olunda bir araştırın.. devlet bakanı ali babacan açıklama yaptı. TC ibaresi ancak Türkiye cumhuriyet olarak değiştirilir dedi. siz hala neyin peşindesiniz? hükümete güvenmiyorsunda herşeyi bekliyorsun.. ozaman seninle sevişen erkek yarın annenle sevişir? buda bir ihtimal..

1|0
    2|0
    • hükümete güvenmemekle onun ne alakası var.şerefsiz çok zaten.

• sayın gizli gercekten harika örnek vermişsin.:D anlamk isteyene yetrli zaten .d

• örnek hoş değil mantık aynı sadece.. ama dediğin gibi anlamak isteyene...

• rabbim bu vatanı elleri kanlı devlet adamlarına teslim etmesin...bizler hepimimiz Allahın kullarıyız...bu vatana saldırmak veya satmaya kalkacak olanlara izin vermesin..huzur ve sukunet versin...eğer ki bu ülekeye bu millete bu vatana zarara uğratacak olanlar olursa o koltuklarda oturtmasın mevlam...

1|0
    0|0
  • Osmanli Ruyalari...

Cumhuriyet fazla gelmis.

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Umarım yoktur. Burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ. BU ÜLKENİN ADI BU,Vatandaşın adından daha önemli birşey.TC yi kaldıracaklarsa kendi isimlerinin başına OÇ koysunlar bu yakışır bak. TÜRKİYE BURASI TÜRKİYE !

1|0
    0|0
  • Ne yaygaracısınız ya.

1|1
    2|1
  • ne hikmetse bu kadar eleştiri alan ama bu kadar da oy alan bir hükümet daha yok herhalde geçen seçimden öncede cumhuriyet yürüyüşleri düzenlendi ama sonuç olarak bu sefer yüzde elli yle geldiler bu tc olaylarından sonrada yüzde ı zorlarlar herhalde

0|1
    0|0
  • incinin oyunu dye duydum

0|0
    0|0
  • incici bir dostumuzun eşşek şakası beyler şakalandık yani :D

0|0
    0|0
  • Delinin biri kuyuya taş atmış 40 akıllı o taşı bulamamış.

Karalama politikalar bunlar,galeyana gelmeyin...

0|0
    1|0
  • umarim kaldirilir!

0|0
    1|2
Yükleniyor...