Günümüzde neden eskisi gibi dostluk gelişmiyor? Günümüz arkadaşlıkları hakkında...

Ne zaman yeni bir ortama girsem, yeni insanlarla tanışsam aklıma bir soru geliyor... Günümüzde neden eskisi gibi dostluk gelişmiyor. Eskiden tanıştığın insanlarla daha çok konu üzerinde konuşup tartışıyor, zamanla arkadaşlıklar paylaşımlarla dostluğa dönüşüyordu.. Şu an için 17 yıllık dostlarım var diyebiliyorum. 17 yıl sonra 34 yıllık dostlarım var diyebildiğim gibi. Ancak bugün tanışıp 17 yıllık dostuz diyebileceğimiz insanlar neden yok...

Sizce de arkadaşlıklar günümüzde sadece çıkar üzerine mi kurulu? Yoksa toplum olarak antisosyal bir yapıya mı büründük?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Benim çok az arkadaşım var.Var olanlarda 10 larca seneye dayanan çok

sağlam dostluklarım

Aramıza zaman ve mesafe girse bile herşeyi bıraktığımız yerden

toplayıp eskisi gibi olabiliyoruz.Teknolojinin geliştiği için artık akraba ve aile ve dostlara pek

fazla önem vermiyoruz.Yakınlarda uzunca zaman görmediğim bir ailemin yanına

ziyarete gittim ve onlara geldikten 5 dakika sonra lambaları kapattılar ve Muhteşem

Yüzyıl dizisini izlemek için bizden sessiz olmamızı istediler açıkcana bana benim onlara gitmemin önemli olmadığını hareketleriyle gösterdiler.Tuaf olan bu aile bireylerim onları aramadığım ve onların yanlarına gitmediğimde aileme beni şikayet edip bize uğramıyor bize gelmiyor diyen insanlardır :).Ben oraya yeniden neden gıdımki?Olurya belki başka dizileri olur veye programları olur izlemek istedikleri ve ben birisi rahatsız etmek istemem.

Sosyal siteleri gezincede bu çok netleşiyor.Sevgiler facebookta son gittikleri, son

tatilleri veya aileler tüm hayatlarını bir çok paylaşım sitelerine günlük olarak paylaşıyor.

İnsanlar ne kadar mutlu olduklarının bence tiyatrosu gösteriliyor.Ben mutlu isem neden tüm insanların bunu alkışlamasını isterimki? Neden tüm herkese mutlu olduğumu gösterme meraklısı olayımki?

Bana bu tür şeyler saçma geliyor ve malesef bir çok ilişkiler, ailesel olsun veya dostluklar

olsun menfate bağlanıyor.Bana sen en son ne yaptın diye kişi senden devamlı bir şey ler bekliyor. Sen ona 5 sene önce yaptığın yardım aklına bile gelmiyor.Bu gün benim için ne yaptın diye senden bir şeyler beklene biliniyor.Hatır denen kavram yok oluyor.

Kendileri hiç bir şey vermeden devamlı karşındaki insanlardan bir şey

bekleyen kişiler beni çok yoruyor.Bu tür enerji hırsızlarını hayatınızdan bir nevi uzaklaşmalıyız.

İnşallah çok geç olmadan bu teknoloji fırtınası bitince kendimize geliriz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sana geçen gün yanında bulunduğum çiftin özetini anlatayım mı ?

aynı cafedeler, karşı karşıya oturuyorlar birbirlerinin yüzüne bakmıyorlar.

birinde blackberry birinde iphone twitterda filanlar.. kafalar oraya dönük..

aşkım şu şunu paylaşmış bu bunu ahaha hihihi iki twitter üç facebook muhabbeti..

al sana ilişki..

toplum olarak antisosyal bir yapıya büründük.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İnsanlar sorumluluktan kaçıyorlar .

Bu adamla dost olursam , benden borç ister , derdi olduğunda gelir kafamı şişirir ve benzeri düşünceler ile samimiyet kurmaktan kaçıyorlar .

Herkes hem istediğim zaman herkes yanımda olsun hemde istediğimde yanımda kimse olmasın istiyor .

2si bir arada mümkün olmadığı için ya çok sosyal yada çok asosyal oluyorlar , kendilerini arkadaşlarından soyutluyorlar .

Eğer bir mevkin yada paran var ise çok arkadaşın olur ama hepsi sahtedir .

O yüzden sahte binlerce arkadaşım olacağına 1 tane gerçek olsun kafi .

1|0
    0|0
  • doğru söze ne denir. aslında bununda biraz da dediğin gibi antisosyallikle de ilgisi var artık 2 insan arasında iletişim zorlaştı yüz yüze iletişimi kastediyorum halbuki birbirlerine mesaj atsalar sular seller gibi yazar konusurlar işte toplum yapısı yavastan değişiyor bizde etkilerini görüyoruz. kimisi direk bu etkliler doğrultusunda çoğunluğa karışıyor kimisi ise dışarıda kalıp büyük resme bakıyor fark ediyor sorunları.

1|0
    0|0
  • 10 sene arkadaşlığım olan insanla ufak bir sebepten dolayı konuşmuyoruz. Düşündükçe diyorum sendemi cep dostuydun be arkadaşım !

0|0
    0|0
  • İnternet var, Diziler var.. Arkadaşlık bağlarını koparmaya davetiye çıkarıyorlar. Bir insan Arkadaşıyla vakit geçirmek yerine,İnternette farklı şeylerin peşinde koşuyor.. nefsine yenilip,Gafleti gururlandırıyor. halbuki dostluğun arası açılıyor.

1|0
    0|0
  • bi' yaştan sonra arkadaş edinmek zor, hele hele köklü dostluklar kurmak imkansız.

1|0
    0|0
Yükleniyor...