Kendimde özgüveni nasıl sağlayabilirim sizce

Kendime olan özgüvenim yok bir işe atılırken endişeleniyorum yapamama korkusu var böyle oluncada başarılı olamıyorum Kendimde özgüveni nasıl sağlayabilirim sizce

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• benimde hiç özgüvenim yok

ortam ve şartlar yüzünden hepde böyle olacak

0|1
    0|0
    • en iyi cevap için teşekkür ederim :)

• yazdığım cümle içinde cevap anlayana tabiki "ortam ve şartlar yüzünden"

demekki ortam ve şartlar olumlu bir şekilde etki ederse özgüvenimizde gelir demek istedim :)

• erdem bey bence burda en iyi cevap seçilmenizin sebebi aslında kişinin özgüveninin ortam ve en çokta şartların önünü kapatmasıdır.ama bu gibi şeylerin önümüzü kapatmaması için mücadele edip savaşmak gerekir. UNUTMA LOLİTA BAŞI EĞİK OLANIN CELLADI ÇOK OLUR. AYRICA erdem bey cevap için bizden çatal,bıçak,kaşık takımı kazandınız.:)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 13

• ö zgüvende bir yerde tecrübe ile kazanılır. Ama unutma bişeyler yapmaya çalışırken başarısız olmak hiçbişey yapmamaktan iidir. Hem yapanların senedene ne fazlası var ?

0|0
    0|0
  • başarılı olduğun işlerde devamlı arkadaşlarından fikir al. mesela eğer müzikte başarılıysan arkadaşlarına şu nasıl olmuş bu nasıl olmuş diye fikirlerini sor. onlar senin ürettiğin şeyler hakkında olumlu yorumlar yaptıkça kendine bir özgüven gelecek bu sefer tanımadığın insanlara göstereceksin yeteğini. bunların içinde olumsuz yorumlarda olsa bu keyfini kaçırmayacak zira sen o işten zevk alıyor olacaksın. ben sadece bir örnek veerdim. fotoğraf olur, film tavsiyesi olur, kitap olur... yani el becerisi olduğu kadar fikir beyanı da olur. bazı insanları sizi önemsemesi sizin özgüveninizi güçlendirir. kullan bunu.

0|0
    0|0
  • kendimizi hayatın karşısında kasıyoruz halbu ki herşeyi olacağına bırakmayı bilmiyoruz...zorlukları yenememe fobisi yüzünden tedirgin olur karamsarlığa düşeriz sonunda da özgüvenimizi kaybederiz... her zorluğun akabinde ferahlık vardır... zorluğu yenmeden refahlığa ve huzura erişemeyiz hayatın kuralı budur...

0|0
    0|0
  • o endişe duyarak başladığın işlerden bikaç tanesini alnının akıyla yap bitirr .. ondan sonra gör sen seni :p

0|0
    0|0
  • nick inin hakkını ver ama demi.bak ben nası dadlu biriyim

kız lolita diye isim almışın nasıl özgüvenin yok :))

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Sabırla izle Özgüvenini tazele sadece sabret ve izle ama 1 saat gibi değerli bir vaktini harcıyarak izliyceklerinin getirisini görüceksin

• sonunu düşünen kahraman olamaz belki kötü gider işin belki süper olur risk almadan bilemessin korkma düşünme nasıl hissediyosan o an öyle davran şöylemi olur böylemi olur diye düşünme o zaman başaramassın işte;)

0|0
    0|0
  • yapmakta başarılı olduğun şeylerle uğraş :) onları gördükçe özgüven toplarsın eminin..

0|0
    0|0
  • umursamaz olmalısın önce kaybetsem bile ne olacakki diyebilmelisin. salla gitsin ;)

0|0
    0|0
  • Kazanılması zor ama kaybedilmesi bi' o kadar kolay olan bi' durum..

Çok zor :/

0|0
    0|0
  • Bana rüyamdaki o melek olduğunu söyleyerek olabilir. <3

0|0
    0|0
  • Ortam ve şartlar'a katılıyorum

0|0
    0|0
  • Kural basit zaten ölcez rahatiye bak hesabı takıl onlar da insan onlar da ölecek kasılcak bir şey yok. İşi de büyütme gözünde uzaya çıkmıyoruz diyerek işini kolay görürsün gözünde falan kısaca fazla takmayacaksın oluruna bırakacaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• başarabileceğin ufak hedefler koy kendine ve gerçekleştir onları başardıkça özgüvenin artacak

0|0
    0|0
  • Bilgiyle aşarsın, kendini her anlamda geliştir kırçiçeem. Yemek kursu olur, diksiyon kursu olur, çeşitli konularda belgesel izlemen olur... Hepsi sana mutlak bir güç kazandırır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...