Sabah aç karnına yapılan sporun ardından?

Sabah erken uyanıp direk kardiyo egersizi yapmaya başlamak istiyorum. Normalde antremanlarımdan sonra whey protein kullanıyorum. Sabah ki antremandan sonra da hemen whey protein içip kahvaltı falan mı yapayım? nasıl bir düzen daha yararlı olur?
(spordan sonra işe gitme saati olacak yani kahvaltıyı atlama olayı falan -aynı zamanda diyet uyguluyorum.)
:)

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• eğer biraz da olsa kas kütlesine sahipsen antrenmandan önce de yarım muz ye yarım porsiyon whey iç, her ne kadar yağ yakımı sabah yüksek olsa da kas yıkımı da, vücudu saatler beslemediğin için bir o kadar yüksek olacaktır. antrenmandan hemen sonra whey iç ve 1 saat içinde de karbonhidrat-proteinli sağlam bir kahvaltı yap vücut toparlasın kendini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Spordan önce kesinlikle bişey yeme spordan sonrada en az 1 saat sonra ye, öğününde normal kahvaltı olmalı protein değil ama sakın atlama kahvaltıyı

0|0
    0|0
    • yani sabah aç karnına yaptığım spor ardından normal diyet kahvaltımı yapayım ve protein tozu almayayım. :) Peki bu kasları besleme olayına ne gibi bir yarar ya da zarar sağlar. çünkü gerçekten kas oranımı arttırmakda istiyorum. :D yoksa ben sporumu normal öğleden sonra yapıp proteinimi kullanmaya devam mı edeyim?

• whey protein kullanımı (yıllarca kullandım) fazla kullanıldığı taktirde böbrek yetmezliğine varana kadar bir çok sağlık sorununa yol açabilir. Bunun yerine hem düzenli beslenerek hemde gerekli proteini alabilirsin. Örneğin whey protein yerine 4 yumurta beyazı, 2 kaşık tuzsuz lor peyniri müthiş etki edecektir.

0|0
    0|0
  • Önce Kahvaltı, sonra spor. O şekilde olunca Kahvaltınısporla eritmiş olursun..

0|0
    0|0
  • kahvaltı yaptıktan sonra spor yap tüm gece aç kalan vucuda bu şekilde yüklenmek pek doğru değil

0|0
    0|0
    • Yağ yakımının en iyi olduğu saat sabah uyandığında kalkıp aç karnına spor yapmak oluyor. Çünkü sabah kalktığımızda bütün gece yemek yemediğimiz için kanımızda şeker oranı düşüktür. İnsulin hala uyuma modundadır. ve buda insulinin karşıt hormonu olan -yağ yakan-glucagon hormonu en üst seviyededir. bu yüzden tercih edilir. :) yani sorduğum kısım zaten bu değildi ama sende öğren istedim ;)

• ooo zayıflama konusunda master yapmışız :) ama bana yinede sağlıksız geliyo yani vucudun yemeğe ihtiyacı varken spor yapmak, ama tabi sana artislik yapmayacam sen daha iyi biliyon gibi :D

• Tabii ki vucudu antremana alışık olmayan birisi için aç karnına spor yapmak zarar sağlar ama ben uzun zamandır antremanlıyım o yüzden odaklanmamız gereken konu bu değil. konu antremanımdan sonra sabah aç karnına protein tozumu içeyim mi içmeyeyim mi kahvaltımı ne zaman yapayım falan. :D

• Çok yanlış.

0|0
    0|0
    • Yağ yakımının en iyi olduğu saat sabah uyandığında kalkıp aç karnına spor yapmak oluyor. Çünkü sabah kalktığımızda bütün gece yemek yemediğimiz için kanımızda şeker oranı düşüktür. İnsulin hala uyuma modundadır. ve buda insulinin karşıt hormonu olan -yağ yakan-glucagon hormonu en üst seviyededir. bu yüzden tercih edilir. yani sorduğum kısım zaten bu değildi ama sende öğren istedim. yanlış olduğunu neye dayanarak söylediğini de bilmek isterim. Zaten uzun zamandır spor yapıyorum ve antrene olmuş durumdayım :)

• Antrenorlukte zirve yapmişsin bende boş beleş ten demiştim zaten aynen bildiğin gibi devam et :)

• He birde şeker oranı dusuk olduğu için vücut enerji ihtiyacını nereden karşılar enerjim yoksa ne yapmaliyim ya da ac karna ne kadar dayanabilirim verim alabilirmiyim birde aç karna yapılan spor ile tok karna ( tabi kuru fasulye yemekten bahsetmiyorum :D ) yapılan spordan sonra yakılan kalori miktarı daha azmidir cokmudur sayın hocam bunları da öğretirmisin bana öğrencilerimi bende bilgilendireyim :)

• vala galpten giden :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...