Kolay kas yapıyorum. Nasıl oluyor bu?

Spor geçmişim var ama bir yapıp bir bıraktım hep. 6 kilo verdim. Vücudumda kas oranım normalden 1 kilo az vücut yağ oranım %29. Buna rağmen ağırlık çalıştığımda (daha bir hafta bile olmadı agirlik calismasina baslayali) kollarimdaki kaslar ve bacagimdaki kaslar buyudu ve sertlesti. Bunun anlami nedir?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hamlık döneminden çıkarken gelişme çok hızlı olur. İlk 3-4 ayda hızlı gelişim gözlenmesi çok çok doğal. Aslında bu kas gelişiminden çok kaslarının sağlıklı çalışır hale gelmesi durumu. İleriki dönemde gelişim hızı çok ağır çalışma bile yapsan yavaşlayacaktır.

0|0
    0|0
    • Bende böyle tahmin ediyordum. Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 9

• gucleniyorsun adaptasyon oluruyor vucutda.

0|0
    0|0
  • Her bireyin vücut anatomisi birbirinden farklıdır. sende hemen tepki verebilir başkasında bu daha uzun sürebilir. karşılığını kısa sürede alıyorsanız şanslisin demektir.

0|0
    0|0
    • Ama vucudumdaki kas oranim az çıktı.

• Vucut yapini gormeden birsey diyemem ve ne kadardır spor yaptığın ne derece beslendiğin, dinlendigin programı düzenli yapıp yapmadigin ya da ne kadar doğru program izledigin hepsi bunda etken olabilir.

• Anladim. Teşekkür ederim

• Sportif yapın var alt yapıdan kaynaklı

0|0
    0|0
    • Evet alt yapim var. Yag kas olcum makineleri kasin güçlü mu zayif mi olduğunu bilebilir mi?

• Anlamı vücudun şekil yapıyor demektir :)

0|0
    0|0
  • İkl gunlerde hamliktan dolayi cabuk sertlesme oluyor zamanla vucut alistiginda pek hissetmiyorsun. erkekler icinde takviye besinler almazsa yavas oluyor

0|0
    0|0
    • Evet bende öyle tahmin ediyordum. Teşekkür ederim

• herkeste olan sey korkma yani

0|0
    0|0
  • Sporda genetik en önemli olan şey bazıları doğuştan şanslı

0|0
    0|0
  • Herkeste sertleşiyor :D

0|0
    0|0