Klima kullanmadığım halde çok gelen elektrik faturasının sebebi nedir?

arkadaşlar elektrik faturam felaket geliyo neden böyle bi yardımcı olurn ne klima açık ne bişey. termosfonu 3 günde bir açıp kapatıyorum ufo yakıyorum en düşük kademede oda yarı ısınıyom yarı dönüyom. ütü çok yapmıyorum hatta az . neden bu kadar fatur geliyo 200 liranın üstünde geldi yaaa

Güncellemeler:
buzdolabım regal marka beyaz renk sıradan bı dolap o da cok yermıkı onunda bu faturada payı varmıdır

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• ufo kullanmak kesinlikle yanlış. cihazların arkasında wat değerleri yazar. onlara bakmalısınız. ufo muhtemelen 2000w dır. çok çok fazla yakar ütü gibi.

akıllı sayaç kullanmak suretiyle, kullanacağınız aletlerden ödün vermeden faturanızı düşürebileceğiniz bir yöntemdir. yalnız akıllı sayacı akıllı şekilde kullanmak lazım. 3 ayrı tarife vardır.

1- 06:00-17:00 bu saatlerde kullandığınız elektriğin birim bedeli akıllı tarife kullanmayan bir aboneden bile daha ucuzdur. bu saatlerde sıradan abonelerden daha ucuza elektrik kullanmanın keyfine varabilirsiniz. haftaiçi zaten evde olmazsınız bu saatlerde. haftasonu da normal yaşantınıza devam edersiniz.

2-17:00-22:00 bu saatler arasında kullanılan elektrik bedeli normal abonelerden daha pahalıdır. bu saatlerde tam bir elektrik disiplini uygulanmalıdır. kesinlikle ütü, çamaşır, bulaşık ve kurutma makineleri çalıştırılmamalı, tüketime dikkat edilmelidir.

3-22:00-06:00 bu saatler arasında normal abonelerden ve saat 17:00-22:00 saatleri arasında olan tutardan yaklaşık 1/3 oranında ucuz kullanırsınız elektriği. çamaşır, bulaşık ve kurutma makineleri, ütü bu saatlerde kullanılmalıdır.

benim çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi zaman ayarlı. ya gece 10 da çalıştırıyorum ya da kurup, saat sabah 5-6 gibi bitecek şekilde ayarlıyorum. 2 adet de zaman ayarlı prizim var. örneğin kışın saat 22 de yatarken kombiyi kapatıp 2 adet elektrikli radyatör ve elektrikli battaniye kullanıyorum. apartmanımda tarifeden memnun kalmayanlar ve tarifesiz kullanıma geçenlerden yaklaşık %20 daha az para ödüyorum. ne kadar ışık söndürüp, fişleri prizden çıkartsalarda benim tasarrufum karşısında deve de kulak. üstelik kombim daha az çalışıyor. doğal gaz da daha az ödedim. her gün 8 saat doğalgaz kullanımım az oldu. elektrikli radyatör kullandığım için kombi, bir sonraki açılışta çok yoğun çalışmadı. ki kombinin kapatılmaması gerektiğine çok inanmıyorum. ben günde 8 er saat kapattığımda yine diğer komşularıma nazaran %30-40 az gaz parası verdim.

ha 17-22 saatleri arasında ütü yapmadık mı, makine çalıştırmadık mı, elektrikli fırında pasta-börek-çörek pişirmedik mi? hepsini yaptık ama kullanımı olabildiğince kısıtladık.

akıllı sayaç, puantlı tarife ve akıllı kullanımla yukarıda başkaları tarafından verilen önerilerin tamamından en az %20 daha az fatura ödenecektir. kışın bu oran daha da artar. üstelik ne ısınmanızdan, ne çamaşır, bulaşık veya diğer keyfi şeylerden uzaklaşmadan.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 24

• bence de bir sıkıntı var biz iki kişi kalıyoruz ev arkaya baktığı için full ışıklar açık sonra buzdolabı ve çam mak m.ö. üretilmiş enerji tasarrufu yok yani.elektrikerli şofben var.her sabah tost makinesi ve kettle çalışır.pcler hiç kapanmaz geldiği max fatura 45 falan.

0|0
    0|0
    • neyle ısınıyorsunuz valla nabcagımızı bılmıyoruz herkes farklı bısey soyluyor cok karıştı kafam

• ısınma merkezi ama sistem elektrik kullanmıyoruz ısınmada ama sende çok açmadığını yazmışsın ufoyu.yani ufo 150 tl mi harcadı.

• Kilimayı aç belki az gelir laka bir yana kullanıyon işte kardeşim beyaz eşyaların a sınıfı değil eskidir ampul yerine florasan kullan ama zaten başlı başına zamlar ve vergiler olduğu sürece 70 aşşağa gelmez kimsenin hiç kullanmasa bile trt vergisi bile elektiriğin içinde banane trtden .

0|0
    0|0
    • valla ben bıktım artık ya maaşın yarısı faruralar dıger yarısı kredı kartı .ikim kaldı kör hasana

• Sıkıntı büyük kardeş Allah yardımcı olsun ne diyim ama sen genede bir baktır yetkili birine ne olur ne olmaz.

• valla buzdolabım regal adi sıradan ama a sınıfı ya da b olması lazım oda yaparmı bılmıyorumkı sayac degısırsem dıyorum akıllı sayac alsam

• önceden elektirik faturası 2 ayda 1 gelirdi ve normalde gelen faturanın yarısı kadardı şimdi ki faturalar maşşallah kredi çekip ev alsam aylık bankaya ödenecek para kadar geliyo iyi uykular türkiye

1|0
    0|0
  • Üçlü tarifede isen gece indirim gündüz bindirim yapıyorlar..Tekli tarife evlere uygun..Git dilekçe ver tekli tarife isitorum de..

0|0
    0|0
    • tarıfe felan yok bızım sayac akıllı saat degıl işte onlardan alcam yarın bakalım

• En düşük ayarda olsa bile UFO kullanıyor olman o faturayı şişirmeye yeter

0|0
    0|0
  • Bütün gün bilgisayar açık , diğer odada tv açık sabahtan akşama kadar ,arada klima açıyoz, termosfon hiç kapanmıyo ama her ay 100 lira falan geliyo . Biri senden otlanıyo heralde kaçak var :D

0|0
    0|0
    • ya var bısey arkadaşım ama kabul etmıyloar normal dıyolar köpekler . iliğimiz kurudu yahu. arkadaşım akvaryum motoru çok yakarmı.. bız termosıfoynu mecbur kapatıyoz cok yemesın dıye yıkancagımız zaman acıp kapatyıoz acaba 24 satt acıkmı kalmalı

• valla bilmiyom bir ara tara kaçak falan mı var, sayaç mi bozuk

• sayaca bakmaya nasıl cagırcam yetkılılerı ben gelıp bakarlar dıye tahmın edıyordum bakmadılar normal deyıp gonderdıler bızı

• ufo lar çok yakar ama bu kadarda fatura etki edermi bilmiyorum. uzmanlar genelde bu tip ısıtıcılar yerine A++ klimlardan ısıtılmayı terçih ediyor geçen kış denedim fatura 60 geldiydi. sizde biri kaçak çekiyor olabilir ya da haftalarca pc açık filan sa

0|0
    0|0
    • valla açık bı yer yok arkadaşım. kaçak elektrık bedelını zaten devlet bıze odetıyor ama baska nerden kaçak olabılır bılmıyorumkı

• bi sonraki faturaya kadar ufoyu açma. klima zaten ufolardan kat kat daha tasaruflu denediğim için söylüyorm heleki son çıkan klimalar ile enerji tüketimi bir ampül kadar olmaya başladı. birde öyle dene

• açmam kaldırdım ufoyu. zaten artık yakılmaz... evde çogunluk beyaz ampul var.valla cok zor bu ulkede cok zor elde avucta hıcbıse yok hersey para gunah yemınlen

• ufo çok yakar. klima varsa klima kullan daha iyi.

0|0
    0|0
  • 3 gunde bir acılıp kapanan termosifon en az 60 tl yakar, biz surekli acık tutuyorken 120 tl fatura geliyordu dogalgaza gectik fatura 60-70 e dustu siz + ufo yakıyosunuz bence bir anormallik yok

0|0
    0|0
  • elektrik saatinde bozuk olabilir

0|0
    0|0
  • Havalar ısınınca düşer:)

0|0
    0|0
  • onların hepsini kapat,birde ütü ve saç kurutma makinası fazla kullanma 60 tl düşer,düşmezse ben ödeyeceğim !

0|0
    0|0
    • cıdden dusermı.şu ansadece buzdolabı,tv, ve akvaryumun aletlerı calışıyor

• akvaryum monusunda nasul tasarruf yaapablırım sayacı degıstırtcem

• akvaryum masraflı iş,eğer o yetiştirdiklerinden yavru alıp satamıyorsan iyici zarar,benim bir tanıdığım yunus balığı üretim satardı ayda 100 tl kar kalırdı yanına,bu iş evde yapıyordu,boş vaktide olunca daha kolay olurdu,

• nasıl ampul kullanıyorsun

0|0
    0|0
  • ufo çok yakıo olabilir.

0|0
    0|0
  • bize su faturası 200 gelior :D

0|0
    0|0
  • buzdolabının soğutma ayarı var en sonda Olabilir.. Soğutmasından verim alabiliyor musun?

0|0
    0|0
    • 2 kademede en sonda degıl eh ıste dondurucusundan memnunum alt tarafta ıdare eder ıyı yanı napim

• kaç kw olduğuda önemli tabi.. Fakat Belki biliyorsundur yinede söyleyeyim; dolabın fişini çek 24 saat çalıştırma buzları filan erisin. 2 dolabıni tıka basa doldurma ki hava çıkış kanallarının önü Açık olsun içindeki sirkülasyon rahatlıkla sağlansın bu sayede kolaylıkla içi soğuyacagi için dolabın sürekli çalışmayacak.

• benım dolap buz yapmıyo ynaı no frstmu dur ne boktur öyle bısey sanırım

• ufo kullanacağına klimayı kullan çok daha tasarruflu olur senin için...

0|0
    0|0
  • o kadar gelmesi mümkün olmamalı araştırın

0|0
    0|0
  • aşiri birşey o fatura bence şikayet et yanliş okumuş olabilirler sayaci.önceki fatura ne kadardi.

0|0
    0|0
  • üniversitede 1 ay ufo yaktık 850 geldi sen dua et ;)

0|0
    0|0
    • yuh ya varya ben ölem daha iii ya

• kalkınmak cok zor cok

• bu zihniyetle aynen zor

• 200 lira fatura çok yau : ) işletme mi orası.

0|0
    0|0
    • :( bıktık yemınlen öldük mahvolduk

• eşim gıttı tedaşa normal demısler bu fatura 40 gunluk demısler. ya allah askına yınede cok degılmı

• çok ya bir evin elektrik faturası o kadar olmaz ne yaparsan yap.

• ufo yakıyordur ya da kaçak kullanan var yakınlarında:)

0|0
    0|0
    • Allah bin belasını kım kullanıyosa kaçak. ya arkadasım elektrık zamlımı vergılerle algılarla mı hu hald gelıyolar anlamadım ben

• o kadar gelmemesi lazım bence bir elektrikçi bulup kontrol ettirin sayaç onu göstermez

• valla baktıralım barı nabalım ben her ay ölüp ölüp dırılıyorum fturayı gormemek ıcın bu ay dıger aylardan daha cok geldı ılk defa 200 e cıktık.koca kış gelmedı bu fatura

• 24 saat tv , 12 saata yakın pc açık durumda , ütü her hafta yapılır camaşır makinesi her 3 günde 1 çalıştırılır bulaşık makinesi 2 günde 1 , buzdolabı zaten hep açık klima 1 haftada toplam 3 saat çalışır .. ennn fazla ennn 90 tl gelir ... termosfon çok fazla elekrtik çeker çünkü suyu ısıtmak için baya bir inanılmaz derecede elekrik çekiyo , sana önerim tüplü şofbnler var onlardan al :) 100 tl fark olur

0|0
    0|0
    • bu sferde tüp parası 55 lıra o nolcak. termosıfon herdaım acımı bırakılmalıdır yoksa acık kapatılmalımıdır hangısı dah az yakar

• ister kapat ister aç , tüpe 55 ödüyceksin , elektriğe 200 tl kaç katı oldğuunu dşün ?

• faturayı görünce suratın aynı resmindeki gibi şekil almıştır hıaaaammaaana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• itiraz etseydin ne olduğu anlaşılırdı

belki bir arıza var ya da başka bir şey sorun neyse öğrenmiş olursun

0|0
    0|0
    • itiraz ettık normal dıyo pezemekler bıktık ya yyemınlen bıktık

• yuha

hiç bişey yapılmamışsa nasıl 200ün üstünde gelir yahu

sayaçta filan mı sorun var nedir

• ah bı bılsem herseye dıkkat edıyorum ama ona rahmen boyle sömürülüyoruz resmen ya

• Yine elektriğe bir gece zammı yapmışlardır biz uyurken, normal değil..

0|0
    0|0
  • ufoyu boşver kombiyi aç. 20 dereceye falan sabitle. bir kere ısındıktan sonra da bırak hep o derecede kalsın. kapatıp açıp kapatıp açınca, her seferinde yeni baştan ısındığı için çok elektrik yakıyo. devamlı sabit tutmak, evden çıkarken de 14-15 dereceye düşürüp bırakmak en iyisi.

0|0
    0|0
  • Huh maşallah :) Bizde çamaşır bulaşık pc ler cattle ütü bilmem ne çalıştığı halde o kadar gelmiyo :) ama bir ay 1200 tl civarı gelmişti ama onda da hata olmuş bizden değil yani belki seninde öyledir

0|0
    0|0
    • valla ıtıraz ettık. normalmış ben ınanmıyorum zaten oyun var bu ısın ıcınde. çamaşır bnulaşıkta calışıyo ama az mıktarda utu ayda 1 ayda 2

• ufoya ıpotek uyguladım kaldırdım yok ettım yakında nefeste almıcam aldıgımız nefesınde parasını alcak deyuslar

• hahah güldürdün :)

• oturduğunuz daire dükkan tapulu olabilir

0|0
    0|0
  • Ufo çok yakar,birde buzdolabım eskiyse felaket, A+++ almalı onların faturası çok düşük geliyor,ayrıca saatide kontrol ettir bence bozuk olabilir.

0|0
    0|0
    • yanı regal marka o grilerden son modellerden degıl gayet klasık beyaz renk bır dolap fark edermı

• klımam ınverterlı zaten suankı 2n yıllık evlıyım benbde

• O zaman ufoyu hiç kullanma klima yeter.

• kacak kullanan vardır :D

0|0
    0|0
  • en çok yakan buzdolabı zaten, bir sorun vardır.. baktır derim

0|0
    0|0
  • kacak kullan sende bazilari gibi :))

0|0
    0|0
  • bazılarının kullandığı kaçak elektiriği hala bize dayıyorlar. bizede çok geliyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...