Mezhep farkı nedeniyle aile kendi mezheplerinden birisi evlendirmek istiyor, ne yaparsınız?

Merhaba, çok güzel ciddi bir ilişkiniz var diyelim ama aynı dinden olmanıza rağmen mezhepleriniz farklı ve kızın ailesi kendi mezheplerinden birisi evlendirmek istiyor kızını ne yapardınız. Neden aileler çocuklarının mutluğunu düşünmüyorlarda mezhebi her zaman ön plana çıkartıyorlar. Dürüstçe Yorumlar Bekliyorum

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben alevi birini seviyorum,sünniyim.Ailem böyle bir ilişkiye karşı çıkmaz asla.İnsan insandır,ama o öyle düşünmüyor galiba.Ailem tarafından veya benim tarafımdan ileride problem olacağını düşündüğü için hep uzak bana.Bi bilse fikrimi.Neyse..Seviyorsan bırakma..

1|0
    0|0
    • Bu arada şunu da söyleyeyim,seven insan her şekilde kabullenir, eğer kız da sorun çıkarıyorsa bir kez daha düşün derim.

• Yok yapamam asla,imkansız,tek bildiğim onu gerçekten çok mutlu edebileceğim,kıymetini bileceğim ve seveceğim,ama kısmet işte,herşey bizim istediğimiz gibi olmuyor bu hayatta.

• Sonradan pişman olursun bunu sakın unutma.

Kızlar Ne Diyor 9

• bi kız arkadaşımın başına gelmişti. kızın ailesi sevgili olmalarına bile karşı çıkmıştı ve nihayet ayırdılar erkek arkadaşıyla sırf mezhep yüzünden. ve şu an kızı kendi mezheplerinden insanlarla sürekli tanıştırıp duruyorlar. ne kadar bağnaz bir görüş!

1|0
    0|0
    • bu kız bence cok mutsuz olacak eger gercekten sevgılısını sevıyorsa

• yazık hemde cok yazık her ıkı taraf acısından kızlarının mutlulugunu ısteyen bır aıle bunu yapmaz sozde anne ve babalar cok yazık.

• kesinlikle. katılıyorum. bu dediğim gibi bağnazlıktan başka bişey değil.

• Aleviyse hiçbir şekilde çıkar yol yok. Şahsen, ailevi, dinen.. Kızın duygularını yorma, olmuyosa bırak.

0|0
    0|0
  • din daha önemlidir cunku

1|0
    0|0
    • bak örnek ben hanefiyim alevi biri ciksa olmaz ayni din ama tamamen farkli hic uyum olmaz ortada fark var

• İslam dininden olan tek ınancı var oda Allah'dır bunun farkındalıgı olmaz.

• Mezhep önemli degil. Seviyorsam ve kafamiz uyusuyorsa her sekilde evlenirim. Zaten ailem de karsi cikmaz buna. Ama mesela esimin ailesi tarafindan sirf mezhebim yüzünden sevilmemek beni cok üzerdi ...

1|0
    0|0
    • mezhepden dolayı sevılmedıgı ıcın kızlarını vermek ıstemıyorlar ne kadar karaktersızce hareketler degılmı.

• İşte vermıyorlar sacmalıkda burda yazık yani.

• Sacmalık önemli olan sevgilinin seni sevmesi gerisi bos.

• bu tamamen insanın inancı ve dini bilgisiyle alakalı, mesela islamiyette insan mezhebini kendi seçebilir dördüde bir, ilginç geldi bana.

0|0
    0|0
    • yani tek dinden neyın ayrımcılıgı bu yazık degılmı islam dininden olanların dısında hangı dınden olanlar ayrımcılık yapıyor bu bir iç savasdır ayıpdır yazıktır.

• Canın yanmış gibi! Kaleyi içten fethet sende aileye kendini kabullendirmenin yolunu ara sanırım o zaman sorun kalmaz.

• bilmem ne kadar etkılı olur acaba :)

• ya bu şafi hanifi hanbeli maliki mezhepleri arasında değilde daha çok sünni ve alevi arasında oluyor benim için sorun olurdu

0|0
    0|0
    • sacmalıgın onde gıdenı mutlulugu veren mezhep mi?

• hayır ama insanlar birbirine inançları konusunda saygı gösterecekler mi bir ömür boyu evlendikten sonra değiştirmeye çalışan insanlar var karşı tarafı buna zorlayan

• Çift birbirlerinin ibadet şekillerine saygı göstermese neden evlenmek istesinler ki akıl var mantık var. Sorunu sadece kızın ailesi çıkarıyor.

• zırva

kızla kafalar uyuşuyorsa sen al o kızı bırakma :)

0|0
    0|0
  • torunları düşünüyorlardır onlar için hangi dini yönü seçmek biraz zor bı durum cıdden

0|0
    0|0
  • Benım erkek arkadaşım alevi. Ailem onay verdi onun ailesi dengesizlik çıkarttı. Ama biz ne yaptık nişanlandık kıme ne.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• seviyorsan hiç birsey farketmez bence yani mezhep ırk dil bu gıbı seyler..

1|0
    0|0
  • Öyle geri kafalı ailesi olan kızdan hayır gelmez anlaşarak ayrılın hayır gelmez o ilişkiden.

1|0
    0|0
    • kızla ılgılı bır sorun degıl aılesı ıle ılgılı bır sorun kızla cok ıyı anlasıyor.

• mutlulugu aıleler degıl ciftler bırbırlerıne verır. Aıleler gecde olsa anlasır anlasmak zorunda kalırlar cocuklarını mutlu gordukce.

• Tamam sen bu düşünceyle devam et ilerde ne demek istediğimi anlıyıcaksın zaten.

• ben sorun etmezdim de karsi tarafin ne yapicagi onemli burada

0|0
    0|0
  • yıl 2013

1|0
    1|0
Yükleniyor...