Örtülü hanımlara yakıştıramadığınız veya...

örtülü hanımlara yakıştıramadığınız, veya yakıştırdığınız haller hakkında biraz aktarım yapar mısınız? Bu giyim kuşam da olabilir, hal tavır da olabilir..mesela ben örtülü bir bayan olarak dikkat çekici topuklu papuçlar kullanmamaya ve pekde makyaj yapmamamaya dikkat gösteririm.. tek zaafım pastel tondaki ( pudra - gul kurusu , ucuk mavi yeşil vb..) tonları şallarımda veya kıyafetlerimde kullanırım...bu da acaba fazlaca hoş bir silüet oluşturup insanların bakışlarına mı mağruz kalıyorum diyorum.. ama her zaman bol ve sade seçimler yaparım..

ne dersiniz biraz absürt bir soru olmadı yaa://:):)

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• kafa kapalı gerisi dar ya da acık secik giyinenler cidden nefret ettiriyor kendinden deve kusu misali kafa toprakta gerisi meydanda birde cok havalı davrananları var gelen bazı musteriler sanki karsisinda cok hakir biri var gibi artiz artiz konusuyor para konsunada pazarlik etmeye calisiyor gıcıklıgına indirim yapmayip fiyatlar sabittir diyorum tum havasi sonuyor parasi cikmiyor istesem indirim yapabilirim ama cidden hani kapalı insan tevazu sahibi olmalı beklerken boyle kendini begenenlere yakıstıramiyorum ya gorundugun gibi oldugun gibi gorun

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Örtülü kadınlar öncelikle uzun montlarla kapatsalar da pantolon giymemeleri gerekir. Niyetleri ne olursa olsun kadının pantolon giymesi caiz değildir. Özellikle dar şeyler de giymeyin. Kafanızın kapalı olması başlı başına bir anlam ifade etmiyor. Bir kadın tesettür giyse ancak ortalıkta kot pantolonla dolaşsa yine açık kadından bir farkı yoktur ! Ondan sonra Allahü tealanın ayetlerine ve tesettürüne sizin yüzünüzden çamur atmak için fırsat kollayan akbabalar pusuda bekliyorlar. Başı kapalı kadınları da görüyoruz diye. İslamı düzgün temsil etmek bir yönden de sizin elinizde. Bazı etek giymiş kadınların ayak bileklerinin tam olarak kapanmadığını görüyorum. Ortalık ayak fetishisi, bilmemnesi dolu. Dikkat etsinler. Ayrıca hiçbir şekilde makyaj da yapmasınlar. Gerçi açık kadın da olsa makyajı kimseye yakıştırmıyorum. Aklıma gelenler bunlar...

2|0
    1|0
    • çok teşekkürler, evet bir bakalım, pantolon bol olarak giyiyorum yeni örtündüm gardrobumu eteğe çevirmeye başladım peygamber efendimizin( sav.) hadisinin bilincindeyim arkadaşım..dar zaten giymem, öyle sıkı sıkı boneli kapanıp" tek derdim kıl örtmek " gerisi önemli değil şeklinde davranmam asla..evet o eteğin kısa olması bacak ve bileklerin açıkta olması bana da entresan gözüküyor başkalarında far edince.. Allah razı olsun eksiklerimi öğreniyorum yavaş yavaş

• Allah senden tazı olsun esas. Ne güzel bir yoldasın...

• örtünmenin amacı erkeklerin ilgisini çekmemektir..esasında bu işin en doğrusu bol kıyafetler giymektir.kafayı deve hörgücü gibi yapmamaktır..makyaj da olmamalı tabi..vücut hatların da belli olmayacak..sonsuz saygım var kim ne derse desin.kendini saklamak isteye elma dedim çık dışarı diyemezsin..ha caddede minili taytlı bal gibi bir hatun görsem ona da zevkle bakarım o ayrı mevzu..şimdi insanın içi önemli hikayeleri anlatılırsa hiç şaşırmam.

1|0
    0|0
  • pardesü ve etekleri mümkünse iç çamaşırlarını belli etmesin <3

1|0
    0|0
  • Dar olmasın ve dikkat çekmesin yeter o halde :)

1|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
    • bursa-zafer plaza :D az sürtmedim orda ben nıye bunu gormemeişim :p :D:D:DD:

• arkadaslar bu kişiler provakasyon amaclıdır, bırakın Allah aşkına,

• Benim çevremde sade giyinirler genelde dışarıda uçuk renkli gezenleri görüyorum çok yanlış geliyor birde konuşmaları çok kaba çok sesli kahkaha atanları sevmem sade düzgün karakterli biri olman yeter yükseklere çıkmaya gerek yok

0|0
    0|0
    • aslında cevabı tam anlayamadım, yani renk seçimi yanlış geliyor mu demek istediniz.. diğer cümleye katılıyorum teşekkürler

• olmadığın belli yeni biri isen izlenim yap önce daha sonra iletişim yaparsın iyi geceler :)

• Üstü MİNARE altı TAMİRHANE diyelim :)

0|0
    0|0
    • tamirhane? ilk defa duydum bu yakıştırmayı çok ayıp aaa1!:):)

• Başka bir kelime yazacaktım ki yasak olduğu için yazamadım :)) Kafiye düzeni oluşturabilmek için tamirhane dedim :)

• nan ne absürt sorudur bu en absürt soru yeminnen 5yıldızlık:D

0|0
    0|0
    • yaa kardeş yıldız iyi bişey mi,?:) heh yeniyim burada..:D))

• iyi iyi tabe bazı sorulara bak 0 yıldız teşvik etsin diye soğuma diye siteden böle gönlümden koptu yeminnen:D

Kızlar Ne Diyor 7

• Tesetturun amaci, avret yerlerin + haram yerlerin ortunmesidir. Bir diger amaci ise erkeklerin gozunden tahrik edici bit unsur olmayip onlarin bakislarini ustune cekmemektir. Ben sokaklarda goruyorum vucut hatlari ortada, makyaja bogulmus, gozleri ustune ceken tesetturlu bayanlar var. Arkalarindan lafta atiliyor, taciz edici bakislarda. Madem ortunecekler tamamen ortunsunler daha da gunah. Geregi yerine getirilmiyorsa bos isler yapmasinlar bir zahmet

1|0
    0|0
  • Dershanede henüz ergen olan kapalı arkadaşlarımız var öyle zıt renkler giyiyorlar ki dikkat çekmek için yemin ediyorum gözüm kamaşıyor yahu:)) Hiç yakıştırmıyorum, normalde insanların kıyafetini filan süzmem ama benim bile dikkatimi çekti bugün. Çok açık renkli bir altın sarısı olur ya, öyle bir baş örtüsü, üzerine turuncu bir şey giymiş, altına dar portakal rengi pantolon.. ne diyim.. :)

0|0
    0|0
    • şöyle diyelim, ergen henüz büyüyüp oda hatasını anlayacak ablası:)) ya da en uygun yerde, uygun şekülde uyarılması oalbilir.. tatlı dille..:)

• :)) çok hoşsun sende yaa .. bir ip ucu ..:) o kendini bulma cabalarında, kimlik arayışı yani ;) kapiş..:)

• farkındayıım saç rengi değişimi, açılıp kapanmalar vs:)) ama onun gibiler yüzünden kapalı bayanlarda genelleme yapılıyor işte

• kardeş Allah nasıl buyurmuşsa sen öyle giyin gerisi baksa da seni çok da ırgalamasın.Buradakilere,dışarıdakilere sorarsan yolunu bulmazsın doğru ne biliyosan onu yap.

0|0
    0|0
    • öyle demeyin, farkında olmadan yanlış hallerimiz olabilir arkadasım. elbette burada nasıl kapanmalı olayını öğrenmiyorum.. sadece farkında olmadan yapabileceğimiz yanlışları soruyorum.. ben de yeni örtünen bir hanım olarak:) yine de teşekkürler.

• Daha somutlaştırırmısınız net olarak nedir sorunuz tam olarak?

0|0
    0|0
    • açık gelmedimi ki? yani yeni örtünmüş bir hanım olarak ve etrafımda bu sorumu direkt sorabileceğim kimseler pek de yok.. size soruyorum, hal ve tavır veya kıyafet konusunda neler bizleri itici gösteriyor.. veya sizin bildiğiniz neler var yapıp yapmamamız gerekenler konusunda..:)ilginize teşekkürler..

• tayt ve mini etekli yüzlerce soru var ben rastlamadım formun buna uymadığına.

• :)): evet siyah dışında her şey renklidir sahii:))

• Dar ve düsük bel giymeleri itici geliyor.Kapalıyım ama açmaya meyilliyim der gibi... Birde o kafalarına yaptıkları topuz mudur nedir anlamadığım çıkıntı, hörgüç gibi sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • Kapalıların tuniğin altına dar pantolon giymelerinden nefret ediyorum,kapalıysan pardesü giy,etek giy ama öyle dapdar pantolon giyme bacım yaa :S Bugün bir avmde kapalı bir teyze yemek yerken türbanını çıkardı sıcak diye şaştım kaldım çocuk oyuncağı mı bu ? Haa bide kapalı kızların kına gecelerinde ve düğünlerinde başlarını açmalarına hiiiç anlam veremiyorum

0|0
    0|0
    • kına geceleri bayanlar arasında ise olabilir aslında.. ama tabi diğer türlü bana da anlamsız gelir..: o teyzemde anadolu usülü geleneksel kapanıyorsa ondandır belki..örtü sadece alışkanlık veya ayıp diye örtülüyorsa ondan da olabilir yani canım

• kadınlar arasında bile olsa fotoğraf çekiliyo sonuçta

• Bazı şeyler üZerinden reklam yapmamak lazım bence.

0|0
    0|0
    • nasıl yani mesela canım.. tam olarak anlayamadım..:/ acaba siyasi gibi felanmı?

• özür dilerim, dini konuları nereye yazacağımı bilmiyorum*? bilgi verir misiniz birdaha oraya yazayım.. merak ettiğim mevzular var.. ve etrafımda soracağım yakınlarım pek yok.. ama lütfen reklam demeyim.. aklımdan gecebilecek ennn sonn konu bile olamaz o ..

• Mini konuşulduğunda zemin uyuyorda örtüde neden uymuyor zedcezir?

Yükleniyor...