Türkiye elden gidiyor izlemeye devam mı edeceksiniz?!

Arkadaşlar bu site böyle tarz bir sorunun yeri değil diyebilirsiniz ama söylemek istediklerimi aktaracagım şimdilik burası var... AKP yönetime geldiginden beri çok byük değişiklikler oluyor kimileri memnun kimileri değil...Kimileri vurdumduymaz kimisi ben rahat olayım gerisini boşer havasında.. Herkese soruyorum bu ülkeyi bizim dedelerimiz ninelerimiz canları pahasına korumadı mı? Sahip çıkmadı mı?Şimdi Türkiye modern ülkeler seviyesine AKP yönetimi başa geçtiginde çıkmaya başladı diye ne bu körlük..Yeni yollar köprüler kentsel dönüşümler,esk binaların yıkılması..Bunları kara kaşımız gözümz için mi yapıyor bu yönetim? bunlar Türkiyeyi satışa hazırlama politkası...Çok yakında Türkiye Amerikaya peşkeş çekilecek...Şimdi dini değerlere çok önem verior gibi görünen o Tayyibiniz bu ülkeyi sattıgında Müslümanım bile diyemeyeceksiniz haberiniz yok! Zaman bölünme zamanı değil zaman inanç tartışma zamanı değil... Zaman;eskiden nasıl birlik içindeyse atalarımız bizim de bu ülkeye sahip çıktıgımızı bu ülkenin bizim oldugunu TÜRK OLDUGUMUZU,ATATÜRK'ÜN ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNİ KORUDUGUMUZU VE AHMAK OLMADIGIMIZI GÖSTERMENİN ZAMANIDIR. Gözünüzü açın bugün ki bir olay Can Dündar'ın sözünü de aktarmak istiyorum.. ''Vatan'ın için ne yaptın dediklerinde facebookta ismimin başına TC koydum diyebilecek insanlarda var artık..Vatan size minnettar... Lütfen küçük şeylere bırakmayın bu işi...Bu büyük oyunların içinde bunlar bize yetmez...Cesur fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum... Teşekkürler..

0|0
5|24

En İyi Erkek Görüşü

• ordusunu içeriye tıkan bir hükümetten ne beklenir...

yollarda şu yazı asılı "polis demokrasinin teminatıdır" ya asker neyin teminatı...asker varoluş sebebinizdir çünkü bu ülke savaşlarda doğdu şimdi alavere dalavere ile resmen peşkeş çekiliyor bizim millet koyun misali uyuyor...bu siteden elemanın biride TC yazısına dinsiz yobazların bilmem nesi diyor...

İSTER KAPTAN OL İSTER TAYFA BU GEMİ BATARSA HEPİMİZ BERABER BATARIZ

1|0
    0|0
    • Çok büyük bir sorun ordumuzun yetkisinin yokolması... ordumuzun dağılması...gözümüzün önünde istediklerini yapıorlar ve hiçkimse bişey yapamıor...Bu gemide beraber oldugumuzu anladıklarında çok geç olacak...

Erkekler Ne Diyor 23

• niye türkiye tren falan gibi bişey mi, bir yere gidiyor da biz mi görmüyoruz? Benim gördüğüm kadarıyla bir yere gittiğimiz yok hala aynı yerdeyiz. Tek fark şu gerizekalı ırkçılık devri kapanıyor. Asil kan, milli ritüeller falan... Türklüğü din mi sanıyorsunuz, birilerini de peygamber falan.. Çoğumuz üniversite okumuş insanlarız. İnsanın vatanını toprağını sevmesi güzel bir şey. Ben de müslümanım ve Türk'üm. Ama bu beni kıymetli ve değerli bir insan yapmaz. Benim davranışlarım düşüncelerim konuşmalarım beni insan yapar... Artık şu aptallıkları bırakın, faşizmi bırakın. Türk'üm diye bağırmakla vatan elden gidiyor yaygarası yapmakla üstün falan olduğun yok. Benden daha fazla Türk de değilsin. Türk olmak istiyorsan bak, ayrımcılık yapmayı bırakacaksın, ataların gibi adil olacaksın. Kimsenin ne dinine ne milletine ne diline karışmayacaksın. İnsanların özgür olduğunu dilleri ve dinleri yaratanın Allah olduğunu kabul edeceksin. Üstünlük ancak takvadadır bunu bileceksin. Sonra zaten bunları öğrenebilirsen öyle ahmakça avaz avaz bağırmayı da bırakırsın.

0|2
    2|0
    • Ya ben anlamıorm nasıl görmek istediginiz gibi görüosunuz olayları.. Kardeşim benim face hesabımda bile Hümanist evrensel liberal yazıor be.. ne ırkcılıgı ırkcılk degil bu milliyetçilik.Atatürk'te milliyetçiydi ilkeleri de var ama hümanistti..evrensel değerlere önem verirdi..bir insanın dini ırkı önemli değil değerleri olsun yeter.. tabiki insanı insan yapan dşünceleri değerleridir..Ya ben daha 18 yaşında türkiyede bile yaşamayan bir insanm kime nereye üstünlük kurcam beni burda kim bilecek

• kendini türk sanabilirsin ama türk olamazsın. mesele de bu zaten.

• HELAL OLSUN İŞTE BUDUR

• Buradan açılan başlıklardan ve yapılan yorumlardan bile çok net bir çok kişinin ne kadar boş olduğuu görebilirsin, gençlerin çoğun un derdi yok onu nasıl etkilerim, yok bunun nasıl dikkatini çekerimken AKP gibi oluşumların prim yapması ne yazık ki çok normal. Yıllar önce AKP ilk kez iktidara geldiğinde öğrenci burslarına zam yaptı diye AKP sempatizanı olanda çok, AKP kadrolarında iş buluyor diye oy verende, gıda yardımları için oy verende, vatanını milletini düşünmekten aciz bir çok kişi ne yazık ki.

0|0
    0|1
    • Biliyorum ne kadar boş insan oldugunu...AKP yönetimi sülük gibi yapıştı bu halka baktı boş insanlar tamam artık gazetecimiz askerimiz televizyoncmza geldi sıra...Temel taşlarımızı almaya çalışıyor..Her vaade körü körüne inanan insanlardan ne beklersinki... böylelerinin mantıgını,düşünme şeklini anlamak imkansız...çok yazık..

• Neyi alkışladıklarını bile bilmiyorlar, anlamadan yoksun idrak ve algı yeteneği olmayan kitleler mevcut, üstüne alınmak isteyen herkes alınabilir :) Bir yerde mitingte baş bakan soruyor birşeyler herkes şakşaklıyor EVET diye bağırıyor, ardından soruyor Kılıçdaroğlu şöyle yapacakmış yapabilir mi diyor :))) herkes yine EVET diyor ve şakşaklıyor resmen komedya, bu tip kişilerin çoğunlukta olduğu ülkenin başında AKP gibi oluşumların olması çok doğal :(

• İstanbul belediyesi isteyen her üniversite öğrencisine burs veriyor diye mahkemeye koşup bu işi yasaklatan CHP değilmi ? Kim bunlar ? Öğrenci burs alıyorsa sana giren çıkan var mı? Diye soran olmadı..Bütün medya sustu..Görmediler duymadılar bilmediler..Kim kimi kandırıyor ? Kötü olan lüzumsuz olan kim ?..

• T.C kaldırılmalı mı kaldırılmamalı mı? herkes bir ağızdan kaldırılmamalı diyor peki gerçek nedir ?

T.C kurulurken bütün antlaşmalarda doğru dürüst ağırlığımız bile koyamadık çünkü dünya devletlerinin tehtitleri üzerimizdeydi ama artık güçlüğ bir devletin ve antlaşmaların tarihinin bitmesini dört gözle bekliyoruz neden mi?

osmanlı zamanında kullanılan madenler yer altı kaynakları dışında hiç bir madeni kullanamıyoruz maden bulunsada kullanılamıyor neden antlaşma gereği...

boğazlarımızdan geçen limanlarımıza demir atan hiç bir yabancı bandıralli gemiye hükmedemiyoruz neden antlaşma gereği...

ortodokslar bizim topraklarımızdaki kiliselerine yahudiler havralarına kendileri tayin yapabilirken kendileri hükmedip kendi bayraklarını açabilirken biz batı trakyada bile mühtü seçemiyor aksine yunan devletinin seçmesine göz yummak zorunda kalıyoruz neden antlaşma gereği...

şu anki dönemde dünyada söz sahibi olan her devlet fedaral ve eyalet sistemli başkanlıkla yönetilen devletken bizde böyle olursa T.C bölünecek demek saçmalıktır...

gençlerde yeni akım halka aptal dersen halkı kötüleyenleri baş taçı yaparsan katilleri bir siyasi simge yaparsan popilersin ahh gençliğim ahhh...

abd dışişleri bakanı: "biz devletimize karşı vatan haini olanı yok ederiz başka devletlerde vatan hainlerini ise o devletlerde halka kahraman olarak tanıtırız işte bu yüzden biz büyük bir devletiz"

bırakın popilerliği devletinizin geleceği söz konusuyken...

neyse bu kadar yeter daha fazla yazmayayım...

1|0
    0|0
    • Dış işleri bakanının amacını bu kadar belli eden bir söz söylemesi garip... Zamanında yedigimiz bu kazklar bu anlaşmaların belki bir çıkış yolu vardır ama bunu dibine kadar körükleyen kişi başımızdayken kurtuluşmz imkansız..

• yazdığım cevabı okursan beni anlarsın... düşüncelerini yanlış buldum akıma kapılanlardansın tarih siyaset ve devlet bilincin biraz eksik gibi geldi bana akıma kapılmaktansa araştırmayı yeğle en doğru sonuca o şekilde ulaşırsın görüşlere saygı duymak insanlığın gereğidir...

• Ben şuan benim görüşümde ciddi bir akım göremiorm en azından kapılacak kadar...yaşım henüz 18 bile olmadı tabiki çoğu şeyi tam olarak bilmemem normal..araştırmak en dogru yoldr kesinlikle öyle...saygı duydugun için teşekkr ederm o zaman :)

• ne güzel demiş atamız ne mutlu türküm diyene ama ben açıkcası türk vatadanşlığında soğudum yıllardır bir hayrını görmedim en kısa zamanda yurtdışına yerleşmeyi planlıyorum

1|0
    0|0
  • akpnın sıyası ve dıplomatık olaylarda vasat oldugunu bılıyorum ve ulkeyı kaosa sokacak anayasaya HAYIR dıyecegız zaten.ekonomı fena durumda degıl.ben mhpye oy kullanıyorum.cunku akpnın ekonomı harıcındekı polıtıkalarını begenmıyorum.ama bu ulkenın basına sol egılımlı bır partı gelsın dıyorsan orda dur derım arkadas.bızım babalarımız dedelerımız zamanında yag kuyruguna gırıp tup alabılmek ıcın sıralara gırdıler.ulkedekı vatandaslar fakırlesırken kosebaslarını yahudı ve mısyonerler doldurdu.yargıtaydan askerıye kadrolasma yasattı sol partılerı,sımdıde akp yapıyor aynısını onunda zamanla kadrolarını sılecegız.. ama sol partılı bır ıktıdarla degıl,merkez sagın yenıden sahalara donmesıyle olusacak bu surec.akpyedı ıstemıyoruz onuda belırteyım.bu ulkenın dınamıklerınde bır degısım ıstıyorsa genclerımız sandığa gıttıgınde oyunu MHPye atacak mhpyi tek basına ıktıdara getırecek.o zaman bu ulke bır anda 20 sene ılerıye gıdecek

1|0
    0|0
  • aslında cok bişey istemiyoz oy vermeseler yetecek o partiye ama anlamıyolarki. pek coğu ranttan bir parcada ben alırmıyım acaba peşinde.

0|0
    0|0
    • Malesef öyle... seçimlerde görecegz değişimi... belki devirirler şu partiyi.

• bilemioruz gerçekten öylmei ypıorlar acaba

• vatanı satmayan demokrasiye,ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip cıkan birine verinde kime verirseniz verin

• Ben Türk halkina inanmiyorum artik. Gelecek secimlerde 50 kurus makarna ve biraz kömür icin gene kendilerini o* gibi satacaklar.

Türk halkinin 80% gerizekaliken sen burda kime konusuyorsun ?

0|2
    0|0
    • Helal olsun, çok doğru söyledin. Böyle düşünenlerde varmış ya iyi yalnız değiliz.

• demogratik bir ülkede sırf seninle aynı görüşe sahip olmayan partiye oy verdi die birisine or.spu demek or.spu çocukluğudur.

• @engineer

Ben hickimseye o lafi demedim. Lütfen gene oku benim ne yazdigimi.

• sen gerçekten 18 yaşındamısın?

0|0
    0|0
    • evet neden?

• evet en ii yanı bu :)

• Yazdığın her kelimeye katılıyorum keşke herkes bu düşüncede olsa. Bu partiye oy verenlere yazıklar olsun! Türkiye elden gidiyor halen AKP diyorsunuz. Bende TC koydum sosyal medyalarda elden başka ne gelir ki...

0|0
    0|0
    • komedisiniz... bunları duydukça bir kez daha evet diyorum bu ülkede "akil" insanlar var hala. bir kez daha ve yeniden AKP

• cahilliğin kötü yanı insanın cahil olduğunu bilmemesidir. aptallığa gelince o Allah vergisidir, benim için aptallık bir kusur değil- eğer aptalsam. Biz Allahtan gelen herşeyi kabul ederiz. Ona iman eder ve verdiklerine şükrederiz. Ama cahillik öyle mi? Bir kere onun verdiklerini inkar etmekle başlar, ve cahil insan aptalın bile gerisindedir, İslam tarihinde bir cahiliye devri vardır ama bir aptallıklar devri yoktur. Çünkü iman insanı aptal dahi olsa koru, hatalardan beri olan Allahtır kul değil

• Yazınızı bile okumadım, ilk cümle dışında. Tartışmaya gerek yok, iyi günler.

• Türk halkının en büyük sorunu hazımsızlık bu adamlar diktatörlükle gelmiyor halk seçiyor.Facebooktaki tc koyma meselesi bence barışı provoke etmek içindir.

0|1
    0|0
    • eyvallah kardeşim.

• Benim bu yazıyı yazarkn hazımsızlıkla ilgili hiçbir sorunum olmadı tekrar söylüorm ben ırk ve din ayrımından yana değilim...ha eger barışa lafım var mı diosan barışa değil barış gibi görünen ama altında başka şeyler yatan olaylara lafım var...Zaten bu halk çok bilinçli olsa seçmezdi o partiyi + millet çok mu bilior provokeyi...herkesin tek amacı var TC yazmakla o da türkiye sevgisini bağlılıgını göstermektir..başka birşey değil...Lumoo şakşakcılık yapma artık yeter.

• Biz bir arkadaşım ile birlikte "halk soruyor" adında web sayfası hazırlıyoruz. Her gün bir soru yönelteceğiz. ve toplumu bilinçlendireceğiz. eğer katkı sağlamak isterseniz istişare edebiliriz.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle isterim... çok iyi bir adım atmışsınız.. sitenin linkini paylaşırsanız çok iyi olur isteyen herkes görür böylelikle..:)

• Sen rahat ol birşey olmaz Türkiyeye çünkü sen varsın.

0|0
    0|0
    • Dalgamı geçiosn...bir tek ben değil herkes olmalı bu uğurda...

• Eğer hak hukuk adalet arıyorsan, eğitim al git bir savcı ol hakim ol, öyle galayana gelmekle boş nagralarla çatışma ortamı yaratmakla biryerlere ulaşamazsın.

Lütfen biraz eğitim cehalet çok kötü.

• bir zamanlar istiyordum hala daha kafamda var ama bir yanım böyle ciddi konulara ilgiliyken diger yanm daha eglenceli rahat bir insan...şuan sayısalcıyım yani bu dedigini yapmak zor...ama kazanamazsam bu sene tekrar hazırlanp bunu yapmayı istiyorum...Kesinlikle cahil değilim..çatışma yaratmadm ben ne kdr yanlş anladın sen beni böyle..tavsiyen için saol..

• yarın silivrideyiz

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • BİRŞEY OLMALI ARTIK BİR DİRİLİŞ...

0|0
    0|0
  • akpkk tv den naklen izliyoruz ne yapak bacım...

0|0
    0|0
  • beni sövdürme aklıma geldikce deli oluyorum atılırım siteden

0|0
    0|0
  • nasıl %50 oy aldı bu adam..

0|0
    0|0
  • sitenin ... koydunuz yeter tamam türksünüz

1|1
    2|2
  • TC ne zaman özgür bir ulke oldu ki simdi sen satilmasindan esaretten vs bahsediyorsun.

0|0
    0|0
  • Helal olsun sana !

0|0
    0|0
  • ne yaparak sesımızı duyuracaz yol gosterırrsen pesınden gelırım

0|0
    0|0
    • Sosyal paylaşım siteleri ve yeni siteler kurmak işe yarayabilir...Kasteddigim hadi ismimizin başına TC koyalım gibi bişey değil daha gerçekçi şeyler... ama net fkiirlerim yok bu yüzden soruyu paylaştım..

• Çünkü başvuracagmz heryeri kendi kontrolleri altına aldılar... bizim artık sadece inancımımz,umudumz cesaretimz vatan sevgimiz var... bunlarla dvam etmek zorundayz...

• Yıllar boyunca bu yazdıkların gibi görünenler neden kenara cekildi? yıllarca böyle konuşanların hepsi kabugunda sen de yılalr gececek böyle olacaksın

Peki neden sizler de yönetime katılmak icin bu söylediklerini gercekleştirmek icin siyasal bilgiler falan okumuyorsun? niye bu kadar nefret?

Nedir yani kim gecerse gecsin cok mu degişecek hersey? farkedecek mi?

Sen ya da her kim olursa olsun başa gecseniz ne yapacaksınız? Yapacaksanız yapın böyle birşeyler varmış da işte toplanıp söylesiler düzenlemeler falan gecin bir bunları ya.

Şu ana kadar ki 18sin. Türkiye icin ne yaptın onu söylesene bana?

Hiç aklınız alıyor mu_ ülke satılıyor da bilmemne. O halk var ya öyle birşey olsa o ddelerimiz ninelerimiz gibi bedenini ortaya koyar kardeşim.

genclik ateşi işte. ger bu yaştakiler böyledir. yıllarca orda burada takılır durur.

kardeşim o zaman siyasal bilgiler oku ? milletvekili ol? kimsenin yemiyor işte. yapamıyor.

haa yok ben hayatımı böyle sürdürmem, siyasetle ugraşmam diyorsan baska. Ama milletvekili de iyi para alıyor di mi?

Su ana kadar iktidarın en iyisinden bahsediyorsunuz. evet iyisi de olur kötü yanı da olur. ama lütfen sacmalamayın. Devletin icinde olmadan dışarıdan atıp tutmak yanlış.

1|1
    0|1
    • aynen katılıyorum!

• merak etme yeteri kadardan fazla bile destek olmustur.

ok o zaman oku tamam. okuyunca haber ver. bu sene degil seneye sınava gireceksin. buradan haber ver de görelim.

türkyiede hicbir zaman ekomomi düzelmedi ki. ekonomisi hakkında bilgin nedir?

Su anda 75 milyona yakın insan var. Tuik raporlarına baktın mı hiç?

Ben realist olarak gercekleri göruyorum.

Evet vergi abartısı var. ama artıları da var. bu durumda senin amacını anlamadım ben ne istiyorsun?

bak sen bir siyasal bilimleri bitir.

• sonra da devlet kurumalrına gir o zaman konusalım ok ?

Kızlar Ne Diyor 5

• Ülke satılıyormuşta bilmem neymiş sen ve senin gibiler istediği kadar kıçını yırtsın.. Biz sonuna kadar AK PARTİLİYİZ! boşuna dememişler meyve veren ağaç taşlanir

0|0
    2|0
    • Sizin kıçınız amerikan ve israil askerleri tarafından yırtılacak gün gelecek :) o yüzden sen kafanı yorma benim bu yolda sesim solugum tükenmez...istedigin partili olabilirsin özgürsün o yüzden kimseninde özgürlügüne laf etme...

• Bravo sana gençsin ama memleket meselelerine duyarlısın. Bugün bende sosyal medyada bazı haberler okudum ve çok üzüldüm. Bugün epey bir keyfim kaçık. Okuduğum haberin birinde, ülkemizin ismi artık Türkiye Cumhuriyet'i değil Birleşik Devlet olacakmış. hangi ülkelerle birleşeceksek ! ben anladım ama burada açıkça yazamıyorum. Bende facebook ve twitter profilime T:C ekledim ama daha yapmamız gerekenler var.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim :) dedigin gibi üzülmek yetmiyor daha büyk adımlar atmak lazım... Üzüldüm gerçekten Amerika gibi olacak yani amerika birleşik devletleri...Bizim türkiyede kaç türlü ırk varda birleşik devlet anlamş değilim...

• anla işte konuşmayayım burada. Sonrada eyalet sistemi gelir. Herşey yavaş yavaş sistemli şekilde ilerliyor.

• anladm canım..evet öyle gelişior...dedign gibi

• Turkun turkten baska dostu yoktr diye bir cumlede bekliyordum aslinda yazinda asdaaddasdf

0|2
    1|1
    • Ben Hümanistim canım benim her insanın iyiligini ve mutlulugnu isteyen herkes benm dostum olabilir..Saçma boş laflarını kendine sakla s...dirtme tahtanı

• Ama az bir kenar mahallesi agzida var. Az ama bak degerimi bil humanist. <3

• en fazla ne yapabılırızkı herkez kafasına gore yasıyo

0|0
    0|0
  • herkes böyle şikayetçiyse o oylar uzaydan mı geldi anlamıyorum

0|0
    0|0
    • o oylar AKP nin daleveralaryla geldi...

• haklı kim veriyo o zamn, dalevereyle olcak iş öylemi buna kim inanır kadir inanır, 1 partiye karşı adını bilmedigim onca parti, kim veriyo ozaman bunlara belki konuyu acan bile veriyodur, (:

• Öyle bir olurki aklın hayalin şaşar..saçmalama gelip burda karşıysan dediklerime düzgn karşı çık yeterki saçmalama..

Yükleniyor...