Siz cumhurbaşkanı olsaydınız güzel ülkemizin ilk hangi sorununa çözüm bulurdunuz ?

Evet pek kıymetli genç arkadaşlarım siz cumhurbaşkanı olsaydınız ilk hangi soruna el atardınız İlk ben cevaplıyım ben olsam İlk eğitim sistemini değiştirir öğrencileri sayısal sözel yeteneklerine göre ayırır Batının kötü özelliklerini benimsemeye başlayan ve yozlaşan gençliğimiz yerine batının bilim ve sanatından yararlanarak Ulu önderimizin ilkesi çağdaş toplum yaratmak için gençliğimizin eğitimiyle ilgilenirdim peki siz hangi sorunumuza çözüm üretirdiniz

Güncellemeler:
Cumhurbaşkanı demiş bulundum ama sonradan dank etti şöyle diyim ülkemizde bir şeyi değiştire bilecek gücünüz olsaydı diyim daha doğru olur .

0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

• su an ıcın en onemlı yapılması gereken konu fıyat ıstıkrarını devam ettırmektır.bunun ıcın buyume ve enflasyon orantılı bır sekılde devam ettırılmelı.buyume yuzde 5 sevıyelerınde,enflasyon yuzde 5 sevıyelerınde ve carı acık gsyıh yuzde 5 nı dusurulmelıdır.bunun ıcın merkez bankası ıle kordınelı calısmak gerekıyor.bellı yapısal sorunların cozumu ıcın teknık ve uzman bır ekıp yetıstırılmelı.ıhracatı artırılması ıcın gereklı tesvıklerın artırılması gerekıyor.bu arada buyuk yaramız olan ıthalatı dızgınlemek ıcın degısık alternatıfler aramamız gerekıyor.ıthalatımızın yuzde 70 petrol dogalgaz ve otomobıl sanayı olusturuyor.yakınlarımızda bu kadar zengın dogalgaz ve petrol kaynakları oldugu ıcın ben ulkemızde de bu kaynakların oldugunu dusunuyorum.argelerle dogalgaz ve petrol aramaya gereklı onemı vermelıyız.elımızde bırde bor mıneralı gıbı kuvvetlı bır kaynak varken bu hammadeyı ana mala donusturmenın yollarını aramalıyız.yuksek kur ve dusuk faizle ıhracatı artırıp sıcak paranın gırıs cıkısını dızgınlemelıyız.hatta bu gırısı carı acık oranımızda yapmalıyız.ıhracatta daşu anda etkılı pazarımız olan avrupanın asyaya yonelmesınden dolayı gumruk bırlıgı anlasmasını da bır kere daha gozden gecırmelıyız.sıyası ve sosyal konular hakkında pek fıkırım yok.ben basbakan olamazdım ama belkı ekonomı bakanı olsaydım bu konularda malıye bakanıyla ortak calısmalar yurutebılırdım.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

• Cumhurbaşkanın doğrudan el atma yetkisi var mı bilmiyorum ancak gücüm olsa el atacağım ilk şey eğitim ve ülke genelindeki ekonomik eşitsizlik olurdu. Sanayi & ticaret ülkenin bir bölgesine bağlı olmamalı.

0|0
    0|0
    • Cumhurbaşkanı yazmış bulundum sonradan dank etti değiştirme gücünüz olsa deseydim daha iyiydi sağol .

• biliyorum, cevabımda açıklama yapmamak için geçiştirdim :) yapabilecek gücüm olsa anlamında yazdım...

• Eyvallah sağol :)

• Cumhurbaşkanı padişah olmayıp, hiç kimseye hiç bir şey yapamaz/yaptıramaz.

0|0
    0|0
    • Anlıyıver kardeşim cumhurbaşkanı değilde değiştire bilcek gücün olsaydı dedim say.

Yükleniyor...