Başkalarının hayatına özenmek, onlar gibi yaşamaya çalışmak ne gibi sonuçlar doğurabilir?

Başkalarının hayatına özenmek, onlar gibi yaşamaya çalışmak ne gibi sonuçlar doğurabilir?

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kötü Sonuçlar Doğurur Kuzi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Tanımadığın, olmadığın birisi gibi yaşamaya kalkmak seni sen yapan tüm değerler ile savaşır.

Ne kendin olabilirsin ne kılığına girmek istediğin.

Kendin olarak kalmak zordur amma başkasının yaşadığı hayata özenerek kendi yaşayacağın hayatı olduğundan daha zora sokarsın.

Değmez sahte güzellikler için ömründen zaman ayırmaya...

1|0
    0|0
  • özenme olurda yaşamak zor,herkesin imkanları farklıdır,maddi mavevi bakmak lazım,ayak uydurulmaz benccccce,

1|0
    0|0
  • Çok büyük bir sorun. Beni çok seven bir arkadaşım benim gibi yaşamak istiyor, maddi sorun yaşıyor. Kendin gibi ol.

1|0
    0|0
  • kendim gibi olmaliyim ben baskasina ozenirsem onlarin yaptigini yapmaya calisirsam bosa yasamak gibi birseydir baskasina ozenmek kendini kisiligime hakaret sayarim:)

2|0
    0|0
    • Bende öyle sayarim bu güne kadar kimseye özenmedim tam tersi bana özenen cok oldu hala var :D

• ozensinler bize biz ozenmeyelim bencede:))

• Kişiliği oturmamış kimselerin yaptığı şey bu.Yalandan bir hayat yaşar bunlar.

1|0
    0|0
  • herkese özenmek kimliğini kaybetmeye yol açar ancak

yeri nde de saymamak lazım

1|0
    0|0
  • gereksiz olamana, 2. plana düşmeni hızlandırırsın..

1|0
    0|0
  • Aslını, benliğini ve kişiliğini kaybedersin... Başkaları gibi de yaşayamayacağını anladığında eskisine dönmek istersin lakin arkada darmadağın bir ülke gibi karakter kalmıştır.

1|0
    0|0
  • özenebilir bazı seylerı ornek alırsın ama faydalı yonden olmalı bu yoksa benlıgını yıtırıp tamamen özentı olup cıkar yoksa o kısı kısılıksız olur

1|0
    0|0
  • karakterizliğe doğru gider

2|0
    0|0
    • karakteriz slkdjslakdlalalaslalssdaca :(

• Karaktersizlikten türemiş Karekterizlik olgusu esasen sümerlere kadar dayanır.

Bu olgu etrafında dolaşan bir çok felsefe vardır.

Karakterizlik karaktersizlikten daha tehlikelidir.!

• helal olsun her daim. ben üşendim bilimsel açıklamasına hızır gibi yettin

• oldugum gibi görünmeyi severim...

1|0
    0|0
  • kişik bozukluğu kendine güven eksikliği yaratır kişilik arayışı içersinde olan ergenlerde görülür kısa bir süre sonradan kaybolur ama nadirde olsa devam edenvardır

0|0
    0|0
  • En iyisi kendin olmaktır

0|0
    0|0
  • insan çizgisinden çıkıyor bende olduğu gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bir başkası gibi hareket edebilirsin, onun dinlediği şarkıları dinleyip, onun giyindiği şekilde giyinebilirsin, hatta onunla aynı aktivitelerde bile bulunabilirsin. Fakat hiçbir zaman o kimlikte olamazsın. Dilediğin kadar çabala, onun gölgesinden git, bir kere fikirleriniz ve iradeniz aynı düşünceler barındırmaz. Bir yerden sonra patlak verirsin.

Bu yüzden insan, içinden geldiği gibi olmalı, bürünmek istediği biri gibi değil.

1|0
    0|0
  • hiç bana göre değil...kenimi sadece kendimle kıyaslarım

1|0
    0|0
  • kendin gibi olmaktan çıkar başkalaşırsın farkın olmaz kendine ait bir özelliğin olmaz çevrende özenti olarak konumlandırılır. itilirsin... başkalaşmak, kendinden uzaklaşmak onun gibi olmaya çalışmak acizlik hatta acınasıdır... herkes kendi hayatıyla mutlu olabilmeli

1|0
    0|0
  • insan benliğinden kopar kendi olmaktan çıkar br süre sonra ya

1|0
    0|0
  • kimsenin hayatı güllük gülistanlık değildir.dışı seni yakar,içi onları..

1|0
    0|0
  • kendin olmaktan baska bişey yapmış olursun. baskalarının hayatına özenip napıcaksın ki

1|0
    0|0
  • seni kendi kişiliğinden ve özgünlüğünden eder !

1|0
    0|0
  • :D benimde özendiğim kişiler var yalan yok

1|0
    0|0
  • Bi yerde patlak verir

1|0
    0|0
  • Mutsuzluk, çünkü kendin gibi olamamak insana agir gelir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...