Ben AGNOSTİKİM , agnostizim hakkında hiçbirşey biliyormusunuz :D?

agnostiklere gore tanrinin varligi veya yoklugu kanitlanana kadar, tanri vardir veya yoktur demek yanlistir.(örnek)

Güncellemeler:
eeeeeeeeeeeeee :)
hmmmmmmmmmmmm. ç)

0|1
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan heryerde olduğu gibi burada da kibirlidir. Aklının herşeyi bilebileceğini sanır. Allah'ın varlığı düşünenler için kanıttır. Allah'ı bir kişi olarak algılamaya çalışmak, onu düşüncesinde tasvir etmeye çalışmak yanlıştır bu sınırları aşar. Daha kendi gezegenini bile tam bilmeyen insanoğlu koskoca evrenin Yaratanı'nı kendi aciz aklına gireceğini sanır. Lakin Allah gönüllere sığar. Buradan nicelik arama, anlatılmak istenen farklıdır. Eğer etrafına beden gözü ile değil de kalp gözü ile bakarsan mutlaka kanıtını bulacaksındır.

4|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Agnostiklere gore tanrinin varligini bizim beyinlerimiz anlayamaz. Bunu bilemeyiz. Yani tanri var mi yok mu mechul

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben de agnostiğim ama tanrının var olma olasılığı bence milyonda birler kadar az. Yine de o azıcık olasılığı bilime inanan bir insan olduğum için yok saymıyor ve ateizm yerine agnostizm i tercih ediyorum.

1|0
    0|0
  • Agnostik kisiler dinlere inanmazlar ancak. Ateizmi de secemezler bir turlu. Kafalarini kurcalayan bu durum agnostik dusunceye yeter. Sozluk anlamini yapmadim kusura bakma ama psikolojik olarak bor agnostik kafasi buna benzer :)

1|0
    0|0
  • bilmiyorum..
    Allah kabul etsin ne diyim..

1|0
    0|0
  • bilmemezlik kuramimi oluyodu ya bu. hatta tanri vardır diyemeyiz, tanri yoktur da diyemeyiz çünkü bilemeyiz diye bir sözleri vardı.

1|0
    0|0
  • insan ol önemli olan o

1|0
    0|0
  • en uyanık kesim :) herkes zaten doğuştan agnostik bana göre

1|0
    0|0
  • Biliyorum ne oldugunu :) Guzel bir dusunce

1|0
    0|0
  • Ne var nede yok bilmiyoruz gibi birşey :D

1|0
    0|0
  • Biliyorum. Akılsızlığın bir başka ismi kısacası.

1|0
    0|0
    • bir çok inançlıdan düzgün bir hayat sürdükleri de aşikardır' diyebileceğimiz insanlardır (örneği senin gibi boş insanlara :D)

• Gerek akıl, gerek ilim ve gerekse maddiyat olarak senden daha üstünüm. Bunu kanıtlamamı istemiyorsan kaybolsan iyi edersin. Beni tanımıyorsun.

• ahhahahaha.:D komiş şeyyyyyyyyy hadi naşşşşşş :D

• Bir deist olarak biliyorum elbette.

1|0
    0|0
  • Evet, Cehennem odunu.

1|0
    0|0
  • Bende agnostigim. Agnostizmi yanlış anlamışsın.

0|0
    0|0
    • internette yazan bir yorumdu bu sadece, sen ne olarak düşünüyosun

• ee?

• Tanrının varlığı/yokluğu asla kanıtlanamaz ve evrenin nasıl oluştuğu asla bilinemez.

• bende müslümanım, sen bişiler biliyor musun?

0|0
    0|0
  • evet.. arada bir konuşmak kitap paylaşıp görüşlerimizi paylaşalım.

0|0
    0|0
  • Sende var gibisin ama işte yoksun

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Agnostikler bir nevi septiklere benzerler. Şüphe duydukları için her iki cevaptandan uzak kalmayı tercih ediyorlar. Sürekli sorgulama içerisinde olan bir insanın inancı zaten yetersizdir. Bu yüzden bir şeyi tam olarak benimseyemezler.
    Tanrı konusundada her iki cevabıda kendilerine uygun bulmadıkları için tanrı vardır ya da yoktur gibi kesin sonuçlar veremiyorlar.
    Hem bir şeyleri kanıtlamak için somut şeylere gerek yoktur. Bilim bir çok şeyi ortaya çıkarıyor bugün hala elle tutulabilir bir çok kavram olduğu gibi elle tutulamayan tam temelini oturtamadıkları soyut kavramlarda var. Ve işin felsefi yönünden bakarsak tamamen filozofların çoğu tanrıyı aramak için onu görmemiz gerekmez diyor evren anlamamız yeterli değil mi?
    Spinoza;
    Tanrı anlayışı 'temel'dir. Tanrı bütün varlığa içkindir. Varlık, Tanrı'nın bir tezahürüdür. Varlık Tanrı'dan yarı değildir, ve Tanrı'dan ayrı olan bir şey yoktur. Tanrı sonsuzdur. Her şey Tanrı ile açıklanmaktadır. Maddi olan da tinsel olan da... Madde/ uzam Tanrı'nın sonsuz sıfatlarından biridir.

0|0
    0|0
  • Tanrının olup olmadığını dünyadaki kanıtlarla bilemeyiz diyo yani varda değil yokta değil

1|0
    0|0
  • Iyi yapmissin. Ben de bilinemezciligi savunuyorum.

1|0
    0|0
  • Tanri vardir dediginiz zamanda gec kalmis olacaksiniz vay halinize..

1|0
    0|0
  • oh what the hell is this nerdo just talking about?

0|0
    0|0
Yükleniyor...