Protein Tozu Sorunsalı?

Arkdaşlar merhaba uzun zamandır sağlıklı beslenme ve düzenli antreman ile kilo veriyorum.
boyum 1.70 ve şu an kilom 67 (9 kilo verdim.)
Antremanlarımda hiit kardiyo / kuvvet egzersizleri çalışıyorum. (Fitness Blender 8 week fat loss program takvimime göre) + L-carnitine kullanıyorum.
Arkadaşlar amacım kilo vermek ancak tartıda gördüğümden çok aynada gördüğüm. Kas kütlemi arttırmak istiyorum. Bazal metabolizmamı hızlandırmak. Yağ oranımı düşürerek kas kütlemi korumak ve geliştirmek. (Tabii çok yapay gibi görünen bir kas şişkinliği değil.) Besinlerle protein alma durumum çok kısıtlı. Doğuda ufak bir ilçedeyim ve et, balık bulma konusunda çok sıkıntı çekiyorum aylardır bulamıyorum.

Whey Protein ve Casein Protein tozunu araştırıp farklarını öğrendim. Sizce bu amacıma göre hangisi daha uygun olur. Spordan hemen sonra içilmesi tavsiye edilen, kandaki aminoasit oranını hızlıca yükselten whey mi, yoksa yatmadan önce kullanın denilen ve tok tutma özelliği daha fazla olan casein mi?
Hangisini önerirsiniz? :)

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• L-Carnitine uzun vadede kullanmamanızı tavsiye ederim. Bir süre sonra vücut ona da alışacak ve daha etkili ilaçlar kullanmanız gerekecek. Takviyesiz minimum oranda verilebilecek maksimum yağ kütlesini atmaya çalışın, bir süre sonra gitmeyen yağları L-carnitine ile devam ettirin.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim. carnitine o zaman ara veriyorum bugünden itibaren. :)

• teşekkür ederim :) uzun zamandır Savas Cebeci, İlşad Özkan ve Youtube'da Cenk Hoca takip ve dinlemede olduğumdan söyledikleriniz yabancı gelmedi. beyaz pirin. falan hiç yemiyorum zaten. carnitine kullanmadan önce kahve içiyordum. şimdi yine kahveye döneyim :)
      FitnessBlender 8 haftalık programını yapıyorum. O yüzden sabah daha erken kalkıp yapma işini 8 hafta bitince ( 5-6 gün kaldı) o zaman yeni bir programla yapıcam. :) gercekten cok tesekkur ederim.. cok sagolun.

• Savaş, hocamızdan öğrendim ben de zaten kulağınıza yabancı gelmemesi çok normal :) zaten takip ediyorsanız ben den daha iyi biliyorsunuzdur ben 1 yıldır ara verdim malesef takip edemiyorum :)

Erkekler Ne Diyor 12

• protein tozu galiba sağlıklı değil

0|0
    0|0
  • Casein dediğin süt proteinidir yani uzun sürede sindirilir yatmadan önce tüketilir 300-500ml süt iç gece yatmadan önce 8 saat sürüyor onun kana karışması casein proteini almana gerek yok ekstradan para harcamış olursun. Antremanların sağlamsa belli bir seviyeye ulaşmışsan whey proteini kana çok çabuk karışır yaklaşık 20-30dk da buda antreman sonrası kaslar için çok önemlidir buyüzden düzgün bir whey proteini almanı ve bunun yanında tabiki gerçek gıdaları terketmemeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Ama protein tozu tek başına besin kaynağı değildir. Whey spordan sonra alınır. Casein gece yatmadan önce alınır. Wey vücuda 1 saat içinde falan karışır. Casein ise çok geç karışır. Bunlardan Birer ölçek alacaksın fazla almayacaksın zaten. Fazlası gelmez sana

0|0
    0|0
    • zaten aşırı tüketmek değil amacım, ya da bir öğün yerine geçmesi değil. Sadece antremanlarımdan sonra kas yıkımını en aza indirecek, kaslarımı besleyecek ve bana bu yolda yardımcı olacak bir tercih yapmak. çünkü protein alımım çok kısıtlı halde maalesef. yotubeda Savas Cebeci'yi bu konuda fazlaca dinledim ancak emin olmak istiyorum :)

• Savaş hoca bu konuda uzmandır. Evet protein tozu kullanabilirsin. Orta seviye sporcu isen bunun yanında glutamine , bcaa kullanmak zorundasın

• Whey kullanmanı öneririm, kas kütleni koruyarak kilo verme gibi amaçlar için whey en uygunudur

0|0
    0|0
    • teşekkürler :) kullanmaya başladım. umarım kaslarıma iyi bakmama yardım edecek :)

• Rica ederim, whey proteini öğün yerine kullanma, öğünlerini elinden geldiği kadar es geçmemeye çalış ve bolca su iç. İyi sporlar, eig verirsen ayrıca sevinirim :D

• çok uzu nbune ya

0|0
    0|0
  • Valla çok uzun yazmışsın okuyamadım ama ben whey öneririm 😂

0|0
    0|0
  • Candy burda olsaydı o cevap verirdi buna neden kas kütleni artırmak istiyorsun

0|0
    0|0
  • ıkısınıede kullan mesela antreman oncesı sonrası whyn yatarken ıse casseın

0|0
    0|0
  • Bir kiz icin kas yapmak protein kullanmak sacma. Sen yagi erit bir once.

0|0
    0|0
  • whey gold standart kullan tavsiye ederim 0 yağ oranı var.

0|0
    0|0
    • merhaba, cevabınızı şimdi gördüm teşekkür ederim. :) bende iki gün önce bu markayı sipariş etmiştim. bugun elime ulaştı ağırlık antremanımdan sonra içtim hemen :)

• rica ederim en iyi tercih :)

• whey daha iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...