Hevesle bir işi yapmaya başladıgınızda ya da başarılı oldugunuzda

hevesle bir işi yapmaya başladıgınızda ya da başarılı oldugunuzda zevkinizi kıranlar, kıskananlar, yaptırmamak icin engel olanlar ya da yaptıgınızın sonucu kötü bile olsa (aklınca iyi niyetle) bunu anca yumurta kapıya gelince söyleyen insanlar git gide çoğalıyor mu? bu insanlarla nasıl başa çıkabiliyorsunuz? kendinizi nasıl toparlıyorsunuz?

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kendimle konuşuyorum. Delilik ? Ne derseniz diyin. Sizin en iyi dostunuz şu an içinizde olan, duyduğunuz ama göremediğiniz,hissettiğiniz ama dokunamadığınız. Evet konuşurum ben onla. Derim ki nerden nereye geldim ben ? Ne yaptım neleri başardım ? Evet evet egomu tatmim ediyorum. Ama insanların gözü önünde değil kendi aynamda kendi karşımda. Evet ben yaptım. Denedim. Başardım & başaramadım. Ama denedim. Sonuçları ne olursa olsun o an buna inandım. Tecrübe emin olun okuyup izleyip görüp elde edemiceğini bir meziyet. Ne olursa olsun, kim olursa olsun; 'siz' siz olmaktan, inandıklarınızın peşinden koşmayı bırakmayın. Keşke dememek için. Saygılar sevgiler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çekemeyen insan çok; bencil kıskanç iki yüzlü hep insanların moralini bozmaktan başka bişey yapmayan tipler, ama nedense herhangibir fikirleri ve gösterecekleri yollarıda yoktur.

bir şeyleri başarmaya çalışıyorsan hedeflerini kimseyle paylaşma.

O işi gerçekleştirebilecek bir plan program yap.

Hedefinin peşinden koşmaktan vazgeçme.

Benimde bir hedefim var;yaptığım işte uzmanlaşmak,

bunun içinde eksiklerimi gidermem gerekiyordu ve pahalı bir eğitime kayıt oldum ve bir yandan taksit ödüyorum.

Bir kaç arkadaşıma eğitimin fiyatını söylediğimde seni iyi ... falan diyolar ama aldırış etmiyorum.

Kendi yolumda emin adımlarla devam ediyorum.Bir aksilik olmazsada hedefim 2014 te istediklerimi gerçekleştirmek.

Sanada başarılar diliyorum; karda yürü izini belli etme

1|0
    0|0
  • Bir iş yapmaya başlamak ve başarıya ulaşmak için artık hiç bir düşünceni ailen dahil hiç kimseye açmayacaksınki başarıya ulaşasın ve eğer birşeyler paylaşmak istiyorsan yolun başında değil başarıya ulaştıktan sonra söylemelisin. Yıllar boyu değilmiydi tsk operasyon yapacağını söyleyip dağdakilere kaçın diyen ve sonra boş dağlşarı bombalayıpta 30 yıldan fazla bir zamandır ülkenin kaynaklarını boşa tüketen. Bende eskiden düşüncelerimi yolun başındayken söylüyordum ve aynı senin gibi kıskananlarmı dersin olmadığı halde o zaten varki diyenlermi dersin yok canım onu sana tek yedirmezler diye göz dağı verenlermi dersin daha neler neler. Baktım gördüm ve anladımki başarıya ulaşmak sessiz adımlardan geçiyormuş. 4 aydır büyük bir projemi ailem dahil hiç kimseye söylemeden başarıyla yürütüyorum ve yakında elime en az 1milyon $ geçecek inşaallah. İslamda rüyaların kardeşe bile anlatılmaması gerektiği ve çok net görülen ve rahmani (gerçek) olan rüyaların bile kıskançlık yüzünden gerçekleşemeyeceği rüya tabirlari kitabında ayrıntılarıyla yazmaktadır.Sende öyle yap ve daha başından değil de başarıya ulaştıktan sonra söyle.

0|0
    0|0
    • güzel yazmışsın. bende uzun zamandır kendim hallettim ve birşey başardım ancak başardığım şeyi gerçekleştiremiyorum cunku büyükler hocalar dekanlar önüme engel koyuyorlar. birde bazı nedenler daha var. en iyisi başardıgımla kalmak ve bir daha bunu yapmamak

• sen beceremeyebilirsin oda senin problemin ben yaptım olacak diyorum ;)

0|0
    1|0
    • patlamaya hazır bir bomba gibiyim. bir an bunu bana söyledigini zannettim yoksa fena yapardım da neyse

• yok sana değil gitiğin yolda önüne taş koymaya çalışanlara gamlı baykuşlara herkezi kendi gibi sanan uyuşuklara söyledim. Hem merak etme bir kaç başarıdan sonra seni eleştirmek yerine taktir ederler. Hatta içten içe ben gaz verdim hırslandırdım öyle başardı diye dşünüp prim yapmaya çalılırlar :D

• konumum gereği bahasettiğin insanlardan etrafımda çok var. bu nedenle hayatıma yeni giren isnanları en başından uyarıyorum. bana karşı dikkatli davranın iyi niyetimi suistimal etmeyin diye. bunu ciddiye almayanlara karşı da çok sert tepkiler veriyorum. bu durumla karşılaşmak bende çok yıkıcı sonuçlar yaratıyor. en az bu kadar yıkıcı etki bırakacak tepkiler veriyorum.

0|0
    1|0
  • böyle insanları mümkün mertebe hayatımdan çıkarıyorum,her insan bir diğerine imrenebilir ama iş kıskançlığa girince tahammül edemiyorum.

0|0
    0|0
  • hepsinin façasını bir bir aldık geçen sene. ben rahat adamım, laf söylerken karşımda kimin olduğunu umursamam... ve tam da istediğim şeyleri yaptılar zaten it sürüleri

0|0
    0|0
    • peki ben üniverstedeki hocamın dekanımızın ya da bilemnenin façasını nasıl alacagım

• mimarlık okuyorum ancak benim durum daha farklı :S

• kolay gelsin ne diyim ..

• çevreni takma edison 100. denemede ampulü bulmuş :)

0|0
    0|0
  • Önceden tahmin edebilmek lazım böyle şeyleri hemen duyurmamak lazım..

0|0
    0|0
  • yaptığım tek şey aldırmamak . gerisi zaten koly

0|0
    0|0
  • Hİç bir zaman işimi hevesle yapmadım keyfime bakıyorum.

0|0
    0|0
  • (: hepsine yol veriyorum, bunların hiç birisini düşünmüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kırılan zevk değil şevktir öncelikle :)

önemsemeyeceksin eğer niyetlerini biliyor ya da tahmin ediyorsan

zaten iyiliğin için söyleyecekse güzel güzel söyler ve destekleyici olur aşağı çekmeye çalışmaz

0|0
    0|0
    • evet şevkim kırıldı :) ama yine de tahammül edemiyorum. sinirlenyorum hasta oluyorum psikolojımı bozuyorlar

• öyle ancak bazen söylenildigi kadar kolay olmayabiliyor malesef. tesekkur ederim

• kolay değil bilirim ama bir iki dene sonrası rahat olur

rica ederim

• artık hedeflerimi ve yapacaklarımı kimseye söylemiyorum

0|0
    0|0
  • Kimseden takdir beklemeyerek yaptığım işi yapıyorum bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • hepsini s...tir ediyorum :)

0|0
    0|0
  • gani gani çoğalıyorlar,artık tınlamıyorum..iyi olan zaten kazanıyor:)

0|0
    0|0
  • İyi ya da kötü niyetle fark etmez. Kimsye kulak asmam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...