Sporcular bir ilgilenebilir mi?

Fitness yapıyorum zayıflamak için bazı günler de pilates yapıyorum. Sorum şu ; spordan sonra nasıl beslenmeliyim o kadar kalori yakıyorum sonra acıkıp yiyorum geri alıyorum vicdan azabı çekiyorum. Spor sonrası ne yenmeli?

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Şunu söyleyebilirim spor öncesi karbonhidrat ağrlıklı yaklaşık iki saat önce falan sonrası da protein agırlıklı beslen ve saat 6 yı geçirme günlük iki kase yogurt ve iki bardak yeşil çay içmende fayda var sabah kalkınca ılıksuya limon sık kendine kahvaltı tabagı hazırla öglen meyveli yulaf ezmesi olabilir müsli ya da salata yogurt aralara meyve kuruyemiş serp etleri haşlanmış ye bulgur tüket ayrıca bünyeni hergün rutin aynı şeylerle değil farklı şeylerle şaşırt tıpkı yaptıgın antreman da oldugu gibi antremanını da yavas yavas arttır ve arada değiştir :D aklıma gelenler :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Öncelikle yaptığın sporla alakalı besinler tüketmek daha mantıklı olur. Ama genel olarak yüksek protein düşük karbonhidrat çok daha faydalı olur. Sabahları yulaf, tuzsuz lor peyniri ve 3 yumurta beyazı, öğlen 200 gram et, yarım porsiyon esmer pirinç ve bir kase yoğurt, akşam da 200 gram kadar et ve yanında enginar gibi bir sebze yemeği ideal sporcu yemeğidir.

0|0
    0|0
  • Buradan ezbere konuşarak olmaz bir spor hocasına danışman garanti olur sonra emeklerin boşa gider dikkat et

0|0
    0|0
  • Planlı programlı olman lazım.
    Öyke olmaz dediğin iş.

0|0
    0|0
  • Kısır döngüye girmişin mayk. Ama gene iyisin çünkü yulaf ezmesi senin için var

0|0
    0|0
  • meyve yemenı onerırım ıcınde şeker hem kan sekerını anıden arttırmaz yavaş yavaş arttırıcagı ıcın uzun sure tokluk olur ayrıca bıtkı cayıda aban 2 bardar tertemız olur :)

0|0
    0|0
  • Spordan gelince 2 tane haslanmis yumurta ye kahvaltida da gene 1 2 tane yumurta at agzina yeter spora gitmeden 1 2 saat once tahilli makarna veya tahilli pilav yersen de guuzel olur

0|0
    0|0
  • proteın agırlıklı beslenmelısın

0|0
    0|0
  • Bir spor hocasına danışacaksın ama böyle sağlam bir spor hocası o sana menünüyü verir..

0|0
    0|0
  • lifli yiyecekler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bir spor salonuna gidiyorsan oradaki eğitmenle bir beslenme ve spor programı çizmiş olmalıydınız. kendi kendine ve düzensiz yapıyorsan, sağlıksız olur.
    telefonuna bir kalori hesaplama uygulaması indir (fatsecret, tavsiyemdir) gün içinde yediklerin ve içtiklerini oraya kaydet. gün içinde verdiğin kalorinin yarısı kadarını alabilirsen kilo verebilirsin. karbonhidrat ve yağ kesinlikle yok, olabildiğince protein ağırlıklı besleneceksin. bol bol su içmen gerek..

0|0
    0|0
  • Proteinli besinler ye hamur yeme azar azar ye

0|0
    0|0
  • Spordan gelince yogurdun içine elma dilimle. Başka meyve de olabilir ama elma lifli olduğu için daha iyi olur. Birazda tarçın koy üstüne karistir onu ye. Hem zayiflamana yardım eder hemde tok tutar

0|0
    0|0
  • Spor sonrası saatine göre değişir bazen eve 9 da geldiğim oluyor sadece pulbiberle birlikte yoğurt yiyorum ama erken gelirsem -ki genelde erken geliyorum- mutlaka protein almaya özen gösteriyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...