Tunuslu Amina hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilmeyenler için özet geçeyim:

Amina Tunus'ta yaşan 19 yaşında bir kadın.

Feminist bir örgüt olan Femen'e üye.

Femen'in sitesine "Bedenim benimdir, kimsenin namusu değildir" yazdığı için bir imam tarafından recm edilmesi gündemde. Ailesi onu korumaya almak için bir psikiyatri polikliniğine yatırdı. Dünyadaki kadınlar ve erkekler Amina'ya destek olmak için üstsüz bir halde üstlerine "Amina'ya Özgürlük" yazılı pozlar veriyor.

Hatta recm edilmesi için vaaz veren imam eğer recm edilmezse salgunların ve felaketlerin olacağını, diğer kadınlara kötü örnek olacağını söylüyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Sığ beyinlerin yorumları zaten belli, tutarlı cevaplar verecekseniz verin dostlar. Tabiri caizse "klavye delikanlılığı" yapmanın lüzumu yok.

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• E ne söyleneceği belli; insan hayatı her şeyin önündedir. Sorunu bulandrcam link

0|2
    0|0
    • İsrail'in bombalarından daha sert.

Rafef'i anlayacak kitleye pek sahip değil belki bu site ama.. keşke bulansa.

• Siz söyleyeceğinizi söylediniz, diğer üyeler en azından bu konuyla ilgilenenler zaten fikirlerini yazar. Amacım -boş soru- sormak değil, az da olsa farkındalık yaratmak..

• Teşekkürler, tepki göstereceğimiz bir mecra yok..

Kızlar Ne Diyor 2

• Sen napmışsın sende klavye delikanlılığı yapmışsın.

0|1
    1|1
  • femenlere başvurdum almadılar beni yollular,neymiş efendim benim memeler onlarınkini ezer geçermiş fakkk

0|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...