Definasyon dönemindeyim kilo veriyorum ancak kilo almışsın diyorlar sebebi nedir?

1.5 senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum yağ yakma dönemindeyim haftada 0,5 kg civarında bir kilo kaybım oluyor şu an 68 kg durumdayım. Antrenmanlarda yine yüksek şiddetli ağır kilolarla çalışıyorum protein alımım düzenli. Üniversiteden ailemin yanına geldim biraz kilo almışsın diyenler oldu bunun sebebi yağ yakarken kas kütlesindeki artış mıdır? Kasın yağdan daha ağır olduğu varsayımı bunu doğruluyor galiba.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• yag eritince kaslar daha iyi gözükuyor ondan almissin gibi oluyor yoksa definasyon zamaninda kilo almak imkansiz yoksa onun adi definasyon olmaz

0|0
    0|0
    • Kilo almıyorum zaten belirttiğim gibi haftalık yarım kg gibi kaybım var ki 3-4 kg kaybettim

• 2, bucuk aydir spora gidiyorum sıki calsiyorm zatenn ozl ders aliyorm hoca eşliğinde kafama gore ypmiyorm diyette ypiyorm arda kacirsamda ama 85. 77 düstm ama çoğunlukla gornler kilo almissin diyorlar morlim bozuluyor halbuki verem ve bn farkindyim bunun ama cewremde arada beni görenler kilo almissin diyorlar hic anlamis değilim motivasyonum düşüyor öyle söylenince :(

• @Sultannn06 bunu hocanla da paylaşmalısın. Kas hacminden dolayı

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bacak antrenmanların ne durumda kardiyo yapmıyorsun galiba. Kardiyo yapsan haftada 1-2 daha etkili olabilir.

0|0
    0|0
    • Haftada 2 kg kaybetmek kas kaybına yol açar uzun dönemde (4-5 aylık definasyon döneminde)

• Kardiyoyu 40 dk tutarsan haftada 2 defa o kadar bir kas kaybı yapcağını sanmıyorum. Ben 7 ay koşu yaptım kas kaybını en çok hergün 10 km koştuğum son zamanlarda yaşamıştım. Yağ yakımı bu şekilde çok zora girer dediğin gibi 4-5 aya uzar ama setleri ayarlayarak küçülmeden kardiyo etkili olabilir.

• Kardiyodan ziyade beslenme ve kalori miktarı makro hesaplarına önem veriyorum dostum. Salon ile evim arası 2.5 km her seferinde yürüyerek gidip geliyorum :)) haftada 1 gün koşuya çıkıyorum ayrıca zaten

• Kas kütlesi artınca hacmin büyük gözüküyor cok normal bu..
    Baskalarının degılde kendi hesabında bı yanlıslık yoksa sorun yok?

0|0
    0|0
Yükleniyor...