Karbonhidratı En Bol 3 Yiyecekler Nedir? Hadi Beyinler Çalışsınn?

Karbonhidratı en bol 3 yiyeceği sordum arkadaşlar lakin ben bir araştırma yaptım biraz kafam karıştı, karbonhidrat kilo aldırır diyor fazlası kolestrol diyor, protein kilo aldırmaz diyor ama kas yapar diyor. Spora kas için gidip protein kullanıyoruz tartıya çıkınca kilo almışız diyoruz bu da demektir ki protein de kilo aldırır KAFAMDA DELİ SORULAR !!!

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• :)) Karbonhidrat'ın bir iyisi vardır kalitelisi , birde kalitesizi vardır. Karbonhidratlar bizim günlük olarak enerji ihtiyacımızı karşılar buna kalori diyoruz. Her insanın bir kalori ihtiyacı vardır hesaplamak için çeşitli siteler mevcut her neyse , insan ister iş yapsın yapmasın günlük belli bir kalori harcar. Kaliteli karbonhidratlara örnek ; Bulgur , pirinç (ben kullanmıyorum insülin etkisi yaratıyor) , esmer makarna yulaf vs.. kötüler ise : kek,(tatlı olan her şey diyebiliriz) ayırt edebilirsin işte , pastanın içindede karbonhidrat var fakat kalitesiz , şekerli ve zaten şeker = yağ 'dır. Şeker kadar gereksiz bir şey görmedim ben insan için neyse kısa keselim ben 50000 kelime yazarım yoksa anladın sen. Proteine gelelim proteinden önce kas gelişiminden bahsedicem , kas gelişimi protein sentezi ve hücre yenileme ile gerçekleşir , proteinlerin içersinde amino asitler bulunur 22-23 tane vs.. bunlar spor sonrası veya bir iş sonrası kasların üzerinde yırtılan liflerin yerine geçer daha büyük daha güçlü daha hızlı bir kas oluşur vs.. Kas geliştirme programının temel olayı beslenmedir beslenme yoksa tabiki gelişmez görüyorum adamları 1. ay var 2. ay bir şey göremiyor bırakıyor bırakır tabi sen beslenmedin ki o salonun hakkını vermedin ki , uykusu , groftu hormonu herkesin yapacağı iş değildir , sana tavsiye şekeri unu hayatından çıkar 6 ay içerisinde sixpack yaparsın. Çünkü büyük bir kas herkesde var önemli olan diyet. Sorun varsa sorabilirsin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ekmek ekmek 🍞

0|0
    0|0
    • ya onu yiyoruz da sanmıyorum dediğin kadar karbonhidratı yüksek bir besin değeri değil..

• Ekmeği yememen lazım sorun orda ekmek=şeker=yağ :(( yapmayın bunu

• Makarna, pilav, ekmek

0|0
    0|0
    • Makarnaya alerjisi tek insanım pilav ve ekmek için minnettarım teşekkürler

• Herşeyden azar azar yiyin tamamdir

0|0
    0|0
  • Makarna patates pilav falan herhalde.

0|0
    0|0
    • kafadan atarım sen içinden seç diyosun :D :D

• evet

• Şimdi kapa çeneni.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bulgur kepekli makarna yulaf diğer karbonhidratlar kan şekerini yükseltir hemen acikirsin

0|0
    0|0
  • her kilo aldığında ldl kolesterol artar, hdl azalır. total kolesterol artar. protein tozu kilo aldırmaz. zamanla kas kütlesi olarak kg alırsın. karbonhidrat kaynakları çeşitlidir. unlu gıdalar karbonhidrat bakımından en zengin olanlarıdır.

0|0
    0|0
  • Kasın yapı taşı proteindir. Protein ile alınan kilo kas olarak alınır. Karbonhidrat ile alınan kilo ise yağ olarak depolanır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...