Cinsiyet kalıpyargılarınız var mı ?

Kadın ve erkekte bulunması gereken özellikler nelerdir ? Bu konuda toplumun yargılarına uyar mısınız ? Kadının ve erkeğin rolleri nelerdir?

Güncellemeler:
Kadınlar duygusal, bağımlı, ilişkisel, pasif;

erkekler ise bagımsız,saldırgan,duygusal olmayan, güçlü, aktif olarak algılanır. Sizce bu ne kadar doğru ?

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

• erkek, avcı,sahiplenen, güven veren, koruyup kollayan, güçlü

kadın, dişi,duygusal, çekici, anac,huzur veren, akıllı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Kadınlar duygusal, bağımlı, ilişkisel, pasif;

erkekler ise bagımsız,saldırgan,duygusal olmayan, güçlü, aktif olarak algılanır. Sizce bu ne kadar doğru ? --->bu fikrin cikis noktasi nedir hangi arastirma bunun oldugunu soyluyor yoksa bu sana ait bir yorum mu?

Cinsiyet kalıpyargılarınız var mı ?----> yok

Kadın ve erkekte bulunması gereken özellikler nelerdir ? kadin a bir rol vermek veya erkege bir rol vermek devrini tamamlamis ilkel toplumlara ozgu bir yaklasimdir bu devir bitti artik baska bir zamandayiz

Bu konuda toplumun yargılarına uyar mısınız ? --->hayir uymam tam bagimsiz hareket ederim fikir catismasina girdigimde bir kisilerin beni desteklemesini beklemem kendi fikrimi savunurum savunmam gerekir ben o fikirlerimle varim tek onemli nokta o savunmanin alt yapisinin saglam donelere dayanmasi gerekir

Sana kadini duygusal erkek duygusal olmayan roller verdiren veya yorumlatan sebep nedir bu sav dogruysa boyle iki karakter hayat boyu birbirini anlayamaz ve iliskileri neye benzer buna sen karar ver

Kadin deyince aklina pasif bir karakter erkek deyince aklina aktif karakter geliyorsa bil ki bu yanlis bu kolelik devrinden kalma genlerle gelen bir durum bu tarih sahnesinde vardi ama artik yok olmaz.

Psikolojik olarak erkek ve kadina gorev vermek devri sosyoljik bulgulara dayanarak verilemiyecegini gosteriyor bize dikkat edersen toplumlarda kadin ve erkegin hareket caplari birbirine cok yaklasiyor paylasimlari artigi icin ev islerini sadece kadin yapar cocuga sadece kadin bakar sadece ilkel toplumlarda var ilkel fikirleri savunanlari orada kendi baslarina terk edeceksin birak onlar erkekte cocuk bakarmiymis desin birak kadin evde oturmali desin garabet gorevler assign etsin

Bir konuda psikolojiyle sosyolji catismaya girerse sosyoloji daima kazanir .

0|0
    0|0
    • Sosyal Psikoloji. Hadi ya nereden kaznıyormuş Sosyoloji :D

• O kabul etmediğin şeyler bilimsel araştırma sonuçları, benim yorumlarım değil. -->ben senin yorumunu merak ediyorum ve benim yaptigim yoruma bir itirazin varmi?

psikoloji /sosyolji konusunda benim cikis nokta farkli senin soyledigini kabul ettim kabul.peki

• Niye itirazım olsun. ama ilkelikle alakalı değil bu sorun ataerkillikle olabilir yine evrimle alakalı bu roller var bir kadın bir erkeğe göre daha ilişkiseldir bakım verme içtepisi daha yüksektir sonuçta doğurganlığı var yani bunlar temelsiz değil. Androjeni kavramı gelişiyor günümüzde ama toplumsal cinsiyet rollerine uyan insanlar saha olumlu algılanıyor.

• bence kadın kadınlığı erkekde erkekliğini bilmeli. Ve yeri geldiğinde ikiside anlayışlı ve şevkatli olmalı

0|0
    0|0
  • toplumda kadının ve erkeğin rolleri var ve bu rollere uyulması gerekir...kimse kimsenin rolüne girmemeli.şu anda toplumumuzda rol kayması nedeniyle ayrılıklar ve boşanmalar artmaktadır.

0|0
    0|0
  • Hayır, yok. Sevmem öyle dayatmaları.

0|0
    0|0
  • bir elde 5 parmak bile birbirine benzemezken olurda erkekleri bu derece nasıl yargılıyorsunuz anlamış değilim her erkeğin yapısı karakteri farklıdır

0|0
    0|0
  • fuck the rules, ne rolü filim mi oynuyoz burda :P

0|0
    0|0
    • Cinsiyet rolleri, yani toplumun kadın veya erkekten beklediği davranışlar.Kadın çocuk bakar,erkek işe gider gibi.

• ekle dedim arkadaşlıktan çıkardı :(

• kadın dediğin sözünü geçirir işinde gücünde olur gözü dışarda olmaz

erkek dediğin kırar dizini oturur karısı ne derse onu yapar car car ötmez

0|0
    0|0
    • Tersten bakınca ne kadar komik görünüyor değil mi ? Kalıpyargılarımız var demek ki bize komik geliyor.

• siz ne kadar da isteemseniz doğumdan beri gelen yargılar kadına ve erkğe görev vermiş ypacak bişey ykkkk

0|0
    0|0
  • Toplumun kalıpları beni ilgilendirmez. Kendi kalıplarım var.

0|0
    0|0
  • ukala şımarık kendini beğenmiş olmasın kafi

0|0
    0|0
  • vallahı duygysalık az kalmış bence artık hersey madııyata dayalı

0|0
    0|0
  • kalıbımı basıoyrum genelde

0|0
    0|0
  • tam anlamı ıle degıl bence

0|0
    0|0
  • Herkes kafasına göre takılsın kalıplara gerek yok.

0|0
    0|0
  • ERKEĞİN PARASI KADININDA ÇEKICI OLMASI LAZIM GERISINI BOŞ VER

0|0
    0|0
  • çok şey var saymakla bitmez birine özgü değil ikisi içinde geçerli

0|0
    0|0
  • pipi kuku:D pipi kukuya tükürür tükürükten cacık olur:D görevleri bu yeminnen:D hehehh

0|0
    0|0
  • rollerini yiyeyim hepsinin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hayatımı ben kadınım o erkek şeklinde sınıflandırarak yaşamam.Toplum yargıları da benin yargılarımla uyuştuğu sürece umrumda...Ama bir kadına yakıştıramadığım ve bir erkeğe yakıştıramadığım davranışlar var tabi ki.

0|0
    0|0
  • Erkek bakar, kadın görür. Her kadın olmasa da, ince ruha sahip olan görür..

0|0
    0|1
  • Kadın kadınlığını erkek ise adamlığını bilecek .

0|0
    1|1
  • Bu tamamen kişilik,eğitim ve eşin yapısına bağlı bence.

0|0
    0|0
  • Rolling.

0|0
    0|0
  • Hayır kalıplarım yok.

Toplumun ne düşündüğüde umrumda değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...