Nereye gitti benim gençliğim ?

18 yaşında üniveristeyi kazanamadığım için karalar bağladım . o yaz herkes kazandığı okulları erkek arkadaşlarıyla evlilik planlarınını düşünürken ben oturup tekrar çalışmak zorunda kalmıştım . korkunç bir seneydi o stresle yine vasat bir okul kazandım ve gittim . bitirdim sevmeye sevmeye . ardından 3 sene işsiz gezdim . bir işe girdim bir ay sonra çıkarıldım hiçbir suçum yokken . erkekler yüzüme bile bakmıyordu .haa baksalarda busadece cinsell yönden oluyordu bende o tip bir kız değildim ve terk ediliyordum sonuç olarak . herkes çalışan ayakalrı üzerinde duran bir kadın istiyordu evlenmek için .neyse işe girdim bir ay oldu çok şükür şu an için iyiyim . geçen maaşımı aldım ve sürekli vitrinlere bakıp alamadığım güneş gözlüğünü ve orjinal parfumu aldım . annemi yemeğe götürdüm .işimden kovulmamak için her dediklerini yapıyorum . en çok ben çalışıyorum . yeni olduğum için biraz eziliyorum ama yinede ses çıkarmıyorum . bazende düşünüyorum nerde benim gençliğim ?nereye gitti ?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• valla helal olsun sana...

bu ülkede yaşamak kolay değil artık

herşey paraya dayanır olmuş

kim gençliğini yaşıyor ki zaten...

0|0
    0|0
    • ama neler yaşadım allah biliyor . akrabalarımdan kimse destek olmadı . hep kapılar kapandı üstüme . sınavlara girdim yüz kere hep geçtim ama torpilim yok diye kimse almadı işe .

• inş hayırlı biri çıkar karşına...

• inşş

Erkekler Ne Diyor 9

• normal türk insanının gençliği bu zaten sen nasıl bişey bekliyordun ? bakma sen etrafta mutluyum naralarıyla gezenlere emin ol senin yarın kadar değller ;)

1|0
    0|0
    • yok ya doğuştan şanlıslar da çok var

• tabiki olabilir belliki sen onlardan değilsin ee bundan sonraki gnlerini hani benim gençliğim diye arayarakmı geçircen yoksa kontrolü elinemi alcan. ? Öyle veya böle bir yerlere gelmişsin işte arkadaşım gittiğin yollar zor olsada sende yarışın içind eyerini almışsın çoğu şeyi daha zor yoldan yapmışsın ama başarmışsın ya da yakınsın dah ane

• bir dakika !

"sonuç olarak . herkes çalışan ayakalrı üzerinde duran bir kadın istiyordu evlenmek için" demişsin.

Ben böyle kadın isteyen adamların sonlarını Aile Mahkemelerinde bizzat izledim.

Kadının etinden sütünden ve derisinden her şekilde faydalanmak isteyen adilerle evlenmek zaten en büyük delilik

Emin ol bu şekilde düşünmeyen bir çok düzgün erkek bulacaksın.

Çevrende olmasa da var..

0|0
    0|0
    • çevremde hiç yoktu öyle biri . tabiki vardır ama bana hiç denk gelmedi .

• ben zaten ibadetlerimi yapıyorum . ama kapanmak bilmiorum şu an için mümkün değil .

• Neden mümkün değil..

• dedigin gibi vitrinlere ulasmak ya da baska bir seye ulasmak icin calismadan olmuyor malsf..ve hepde kucuk yastan basliyor..okulbitti hadi adam oldun git calis modunda herkes..okullarda bile hazir isci seklinde yetistirilip hangi sektorse tak oraya gidiyoruz ve bakiyoruz dun okul bitti bugun ben isteyim..ee hani bu okulu bitirmenin zevki eglencesi..

0|0
    0|0
    • ben iş bulamadım ki yıllarca süründüm . mülakatlardan sonra hep ağlayarak geldim eve . kimse destek olmadı

• kendin icin yapiyorsun bunlari ztn..ama kendini ezdirmemeyede bak..umarim istedgin gibi olur hersey :)

• inşş

• aynı durumdayım desem yerıdır ama yapaacak bır sey yok .sana ogut vereyım yarın bugun oldugundan daha yaslı olacaksın onun ıcın sızlanmayı bırak yasamaya bak yarına gore bugun hala gencsın

0|0
    0|0
    • valla kendimi 40 yaşında hissediyorum

• herşey kariyer herşeypara ben bunu gördüm . yüzüme bile bakmadılar param yok diye . hep mi kötü insanlara denk geldim hiç sanmıyorum çoğuböle insanların maalesef

• oyle tabıkı her sey para ama her sey karıyer degıl bence sen yanlıs dusunuyorsun cogu sey para ınana ne yapıyorsun ıs olarak bılmıyorum ama hem genclıgını yasayıp hem ısını yapabılırsın

• Sana özel birşey değilgibi görünüyor, herkesin başından geçen şeyler malesef ki kendini ıspatlayanakadar ezilmen gerekiyor yoksa evde oturur koca beklersin mazallah.

0|0
    0|0
    • kocada gelmior ki herkes çalışan istiyor

• Tabi kadınlarkadar erkeklere de hak vermek lazım bu devirde tek maaşla hiçbirşey olmuyor elbet iki kişinin çalışması daha farklı.. Sen boşver idare et bir süre hem iş ortamı daha sosyaldir, daha fazla insan tanıma ve seçme olanağın var.

• öle ama. işsizde olsa insan evlenmek istiyor .şimdi sorsan istemiyorum ama o zamanlar çok istiyordum . artık zor evlenmem gibime geliyor kimseye güvenim yok ihtiyacımda yok . çok şükür . boş yere umut verenler oldu falan filan uzun hikaye yıprandım çok

• ablam Allah yardımcın olsun sabret

0|0
    0|0
  • ne çektin beaa gizli...

0|0
    0|0
  • İyisin abisi üzülme.

0|0
    0|0
  • şimdi kaç yaşındasın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok zor. Ne işle meşgulsun

0|0
    0|0
  • hayat kazık atsada üstesinden gelmen takdire değer

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ne saçmalıyosun sen bumu kötü dediğin hayat ? Emin ol benim yaşadıklarımı yaşasan şuan intihar etmiştin. bu kadar geri kafalı olma ok.

0|0
    0|0
    • geri kafalı mı ? ne alaka

• Kendinden kötülerini düşünmeyip şükür etmiyosunda onun için. biraz geniş bak dünyaya

• çok şükür yazmışım orda görmüyrosun galiba . ayrıca bana ağır gelen sana komik gelebilir . insanların ruh halleri aynı değil . sana ağır gelende bana hafif gelebilir

• şeytan aldı götürdü

0|0
    0|0
    • :)

• üzülme kız hepimiz öyle harcandık gittik

• valla gençlik bitti gitti işte

Yükleniyor...