Eğitim ve öğretim hayatınız boyunca gördüğünüz en gereksiz 4 ders ?

Eğitim Ve Öğretim Hayatınız Boyunca Gördüğünüz En Gereksiz 4 Ders ?

Güncellemeler:
bu kadar mı :)) Ben daha farklı yorumlar bekliyordum
matematikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk olmasaydı desem ?

0|0
32|22

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 31

• rehberlik, elektrokimya, fizikokimya.

0|1
    0|1
  • Fizik,Psikoloji,Dil Anlatım... gibi...

Hani birde derler günlük hayatınızda karşınıza çıkar falan diye kalkıpta itme çekme kuvvetini hesapladığımız mı görülmüş,veya herhangi biriyle muhabbet ederken kurduğum cümlenin ardından konuştum yüklem kiminle konuştum ayşeyle özne diyeceğimiz yok.. Veya kalkıpta arkadaş bana derdini anlatıyorsa kalkıp arkadaşım senin yaklaşımın Davranışçı yaklaşım Sende John Watson gibisin kardeş diyeceğimiz yok.Bunlar gereksiz şeyler bir takımdan... eğitimde ilgi alanına yoğunlaşmalı... Böyle sisteme eğitim sistemi denmez.Zorla güzellik sistemi denilir...İnsan ilgi duyduğu alanlarda yönelmek ister.İçinde istek varsa zaten her zaman başarılı olur.Sonra Milli Eğitim kalkıp neden bu öğrencilerin dersleri kötü diyor...

0|1
    1|2
    • Merak ediyorum da hangi üniversitede okudun?

Yada düzelteyim üniversite okudun mu?

• Recep Tayyibte aynı hatayı uyguluyor.Zaten Türkiye'nin eğitim seviyesi böyle yöneticiler tarafından tehdit altında...İnsan ne istiyorsa onu yapmalı.Ben müzisyen olmak istiyorum bırakın istediğim bölüme gireyim.Bir puan veya sınır olmasın.İnsanın özgüvenini zedeliyorlar böylece...Dinimizcede olması istenilen şeyler için emek sarfedilmesi buyuruluyor.Bunuda eğitim zorluyorsa,bırak Recep Tayyib'i eğitim kadrosu berbat...Herkes başına buyruk.

• Dil Anlatım mesela...Dilin yapısını öğrenmek güzel birşey.Dilinin kıymetini biliyor böylece insan... Ama eğer sana birşey ifade etmiyorsa...Romanın belinide kırsan sana faydası yok.Kendini kelimelerede boğsan tatmin etmiyorsa etmez.Seven biriyle sevmeyen birinin arasında çok fark var.İşinde faydasını görmüyorsan,seni mutlu etmiyorsa faydası ne ?! Öğrenmemeli demiyorum.Öğrenilsin...Fakat sık boğaz haline getirilmesin.O alanı tanımak yeterli...

• Estetik nefret ederdim

0|1
    1|1
  • Rehberlik

İş teknik

Milli güvenlik

İstatistik (2. sınıf dersiydi 4. sene de tek dersde vermiştim :/ )

0|1
    0|1
  • hepsi.

0|1
    0|1
  • komple okul gereksiz mk.

2|2
    1|1
  • El işi ve ev ekonomisi.

Ama, en gerekli ders bence "Beşeri Münasebetler" hatta ilkokul birden başlatsınlar vermeye belki insan oluruz.

0|1
    0|1
  • Milli güvenlik

house keeping

maliyet muhasebesi

fizik

0|2
    0|0
  • müzik,biyokimya,mikrobiyoloji,teknik resim

0|1
    0|2
    • bunlar gereksiz olamaz, çok bilim düşmanlığı gördüm -1

• Aynı dersleri biz de gördük. Çok sinirlisiniz, iyi günler

• matematik aşktır,saçmalama derim:))

• din kültürü

1|2
    0|3
  • edebiyat

Resim

Felsefe

Rehberlik

0|1
    0|1
  • Söylem Çözümlemesi,Özel Öğretim Yöntemleri,Topluma Hizmet Uygulamaları,Türk Eğitim Tarihi.

0|1
    0|1
  • Benim için dünyanın sonu olurdu. Matematikçiyim nasılsa. :/

0|1
    0|1
  • fizik ,kimya, edebiyat ,türkçe dersi

0|1
    1|2
  • İngilizce,

Almanca,

İş teknik,

Ev ekonomisi.

0|1
    0|1
  • Fizik

Matematik

1|1
    0|1
  • matematiğin hayatımızdaki rolünü öğrenmemişsin daha

0|1
    0|2
  • matematik geometri trafik fizik

0|1
    0|1
  • Yok olsun fizik ve matematik olsun

0|1
    0|1
  • Resim

Felsefe

Edebiyat

Rusca

0|1
    0|1
  • teknoloji tasarım

sosyoloji

müzik

fizik

0|1
    0|1
  • Eğitim sonuçta hepsi . Daha gereksiziyle karşılaşmadım

1|0
    2|2
  • Milli güvenlik - rehberlik - iş eğitimi - matematik

0|1
    1|1
  • Viroloji

Matematik

Fizik

Resim..

0|1
    1|1
  • Matematik

Geometri

Analitik geometri

Fizik :p

1|1
    2|1
  • ilk okulda güzel el yazısı dersi hayatım boyunca o eğik kıvrımlı yazıyı kullanmadım hiç bir yerde bir özel defteri vardı onun :)) ortaokulda ve lisede gereksiz ders yoktu öğrendiğim herşey bana katkı sağladı. üniversitede de en gereksiz ders haftasonuna konan telafi derslerim.

0|0
    0|1
  • El işi

beden eğitimi

0|0
    0|1
    • öyle deme be beden eğitimi farklılıktı huzurdu spordu ama hep matematik hocası girdiginden deste olun düzine olun derdi ,.(((

• bence en gereksiz resim dersi bir ağaç çizecek diye çocuğun başına öğretmen dikmek ne saçma

0|0
    0|0
  • istatistik,biyoloji,iş teknik,Milli güvenlik,felsefe,beden eğitimi

0|0
    0|1
  • Almanca hiç ogrenmeden gecti iyi mi:)

Ne gibi farklı yorumlar dahili deersler aynı :)

0|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 22

• Şu Edebiyat, Türkçe, Matematik, Fizik falan diyenler de hep üniversite okumamış ya da Erzurum'un dağında okumuş tipler oluyor nedense..

Savunmaları da şu; "Yahu ben bunu öğreniyorum da gerçek hayatta ne işime yarayacak bu?"

Öncelikle efenim bu dersleri görüp bu bilgileri kavrarsanız genel kültürünüz gayet yüksek olur ayrıca Türkiye'deki sınav sistemimiz belli bunları bilip kavrayacaksın ki iyi bir üniversite okuyasın, iyi bir iş sahibi olasın..Öyle suçu eğitim sistemine atmaya gerek yok gayet de çalışarak başarılı olunabilecek bir sistem.

Ha ama adam üniversitede İngiliz dili ve edebiyatı okurken cebir görüyorsa gereksiz tabi de siz benin kimi kastettiğimi anladınız.

1|2
    0|1
  • Kardeş kusura bakma 4 ders diyorsun ben cevap veremeyeceğim. Keşke bütün liseler , ortaokullar meslek edindirmeye yönelik dersler olsa. Elektronik öğretseler, leğim yapmayı elektronik devre yapmayı öğretseler, bilgisayar programcılığı, tamiri öğretseler hatta günümüzde yaygınlaşan cep telefonu programcılığı ve tamirciliğini öğretseler.

Tekstil öğretseler. Küçük yaşta direksiyon eğitimi dersi verseler. Araba mekaniği öğretseler, çocuklara radyo kontrollü uçak yapmayı öğretseler.Fabrikaları gezdirseler. Fotoğrafçılık öğretseler. Herkesi yapabileceği spora yönlendirip ona uygun çalıştırsalar.

O sınıflarda 40 dakika boyunca gördüğümüz matematik, tarih, coğrafya, biyoloji diğer hatırlayamadım bütün saçma dersler keşke haftada 1 er saati geçmeden verilse . Kusura bakma biraz uzun oldu ama soruna en iyi cevabım budur.

0|0
    0|2
  • Resim-İŞ diye bir ders vardı ya onun iş kısmı olan şeysine accayip kıldım :(

Marangozmuyuz ören bayanmıyız öğrencimiyiz neyiz röööööööh.s

0|1
    0|2
  • bu ülkede yaşamak gereksiz dostum. en gereksiz ülkeler arasında 1. liğimizi kimseye kaptırmayız biz. tabi böyle oluncada bırak dersleri eğitim sistemide gereksiz oluyor. bu ülkenin okumuş doktora, mühendise ihtiyacı yok ki. herkes doktor, mühendis, avukat, başbakan olduğundan eğitime de gerek yok bence...

0|0
    0|2
  • Vatandaşlık Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Milli Güvenlik, Müzik... (bi flüt virtüözümüz çıkmadı gitti)

0|2
    1|2
  • Resim müzik edebiyat felsefe

0|1
    0|1
  • matematik.d

0|1
    0|1
  • astronomi ve uzay bilimleri

Türklerin neden uzaya gitmediğinin kanıtı

1|1
    0|1
  • enerji yönetimi beden eğitimi din kültürü ( okulda sadece tek bir inanca sahip öğrenciler yokki)

0|1
    0|1
  • Müzik, aklıma başka gelmedi...

1|0
    0|2
  • Müteşebbislik

Mantık

Müzik

El işleri

:)

1|1
    0|2
  • Teknoloji ve Tasarım - Demokrasi - Resim - Milli Güvenlik

0|1
    0|1
  • edebiyat resim demokrasi

0|1
    0|1
  • Almanca, müzik , beden eğitimi, Mantık.

1|0
    0|2
  • resim,fizik,kimya,sanat tarihi

1|0
    0|2
  • Sözel derslerin hepsi.

1|0
    1|2
    • Ne kadar zıttız kelebeem. Ben de bunnan ilgili acayip bir misillemeyi balgam gibi yuttum :(

• Neden üç değil de dört.

0|0
    0|3
  • resim,iş teknik,ev ekonomisi,

0|0
    0|2
  • hayat ve okul insana bişeyler verebiliyor ama alabilene tabi...

1|1
    0|2
  • yorumlara bakınca insan diyor ki bizim okumuşlarımız okumamışlarımızdan daha cahil... matematiği sevme nefret de et ama gereksiz dersen sende sorun var demektir...

0|0
    0|1
  • ne 4 ü be hepsi gereksizz..

0|1
    1|1
  • Beden Egitimi

Rehberlik

1|0
    0|2
Yükleniyor...