Tiroid bezi alınması sonrasında kilo kontrolü?

Arkadaşlar konuyla ilgili kendisi veya ailesinden tecrübeli olanlar veya medikal acıdan bu konuda bilgili olanlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim;

Bana hipertroidi teşhisi konuldu. Yaklaşık iki aydır hipretroidi icin ilac kullanıyorum. Ama ilk kullandığım ilac metimazol, hic etki etmediği icin ilacımı propycil ile değiştirdi doktorum. Şimdi propycil'i ilaların karacger enzimlerimi yukseltmiş olmasına ragmen risk alıp yüksek dozda (gunde 6 tabelt) kullanmaktayım ve 3 hafta sonra kontrole gideceğim. Eğer bu ilacta etki etmezse doktorum ameliyat ile tiroid bezimin alınması gerektiğini söyledi.

Merak ettiğim şey; tiroid bezim alınınca kilomu kontrol edebilecek miyim? Sportmen biri sayılırım. Haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum. En az iki günde bisiklet kullanıyorum ama yinede 3-4 kilo fazlam var. Şimdi de diyet yapmaya başladım. Ama masa başı işte calışıyorum. Gün icinde genellikle pek hareketli değilim. Sizce tiroid bezim alınırsa bu tip hayat tarzı ile kilomu kontrol edebilecek miyim? Yoksa hayat tarzımda daha fazla değişiklik yapmam mı gerekecek? Eğer öyleyse önerileriniz nedir? Bez alındıktan sonra alınan yapay tiroid hormonuyla ve sporla kilo kontrolü normal bir insandaki gibi sağlanabilir mi?

Bilgi verenlere şimdiden teşekkür ederim.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Lipoliz de yaptirabilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• tiroid bezi alındıktan sonra, kalp atışlarını düzenlemek için her gün ilaç kullanman gerekiyor die biliyorum, liloda falan da artış azalış bişiy olmuyor, alınan bir tanıdığıma göre cevapladım sorunu

0|1
    0|0
    • teşekkurler. evet tiroid bezi alınınca bu seferde hic troid salgılanmayacağı icin hipotroidi ortaya cıkıyor ve hayat boyu dışarıdan tiroid alınması gerekiyor. ama sık sık doz ayarlanması falan gerekiyor diye biliyorum ve hipotiroidi hastaarında kilo kontrolünün cok zor olduğunu biliyorum. bu yuzden acaba spor, diyet ve dışarıdan tiroid alınmasına ragmen zor olur mu onu merak ediyorum. kilomu normal sınırlarda tutamayacağımı düşünüyorum öyle bir durumda.

Yükleniyor...