Sizce bu insanların bu salakça fikirlerinin oturduğu bir ray var mı?

Tv de meşhur programlardan birinde annem seyretmiş.

Adam kendisi 38 yaşında evlenmiş ayrılmış.

Soruyorlar ve eş kriterleri aynen şöyle;

Memur olacak

25-30 yaş arası olacak

Hiç evlenmemiş olacak

Ve güzel olacak.

Adamı görmedim bilemiyorum tabi ama, öyle çok matah birşey değilmiş annemin dediğine göre.

Şimdi düşünüyorum insan hayat arkadaşını nasıl böyle bencilce sınıflandırabilir.

Madem boşanmış olmak kötü birşey kız da seni istemez mantıken değil mi?

Bu insanlar neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum.

Sizce bu insanların bu salakça fikirlerinin oturduğu bir ray var mı?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu programlar insanları uyutma ve kandırma programları,seyirciler dahil hepsi para ile tutulmuş reyting ugruna milleti yiyorlar,normal yaşamlarında eş bulamayanlar tv de eş bulacaklar,böyle evlenme şartnamesi oluşturmak çok komik,hiç evlenmemiş olacak,hiç evlenmeyen programda meşhur olmak için mi evlenecek,hiç inandırıcı değil bunlar,fütursuzca istek ve gereksiz programlar,gazeteye ilan versewn daha iyi olur,

1|0
    0|1
  • Mantık. Belli yaşanmışlıklar yüzünden 2 farklı sebep doğabilir. Ya tamamen uzaklaşırsın ya da mantıklı olana yönelirsin. Kişilik bozulması örneği olarak ta gösterilebilir.

1|0
    0|1
  • nedne o insanların kaybedenler tarafında olduğunu dah aiyi anlıyorsundur umarım...

0|0
    0|0
    • Kesinlikle :)

• ama inan normaldede var bunlardan. Etrafta çok daha üni okurken evleneceği kişinin işini gücünü ailesini malvarlını hesaplayan boyu posu şöle olsun die spariş eş isteyen. Gerçi bu güne kadar hiçbirinin mutlu oldunu görmedim ama :D

• Yok zaten geneli o şekilde bir tassvir ile yola çıkınca genelde karşısındakini mutsuz ediyor.

Çünkü bencil olduğu için istedikleri de yetmiyor, bu insanlar doyumsuz.

Bende şunu düşünüyorum hani denklik diyorlar ya bu cidden mühim bir mesele.

Denklik işte burada devreye giriyor. Yani sen iyi bir insan isen böyle bencil insanlarla muhattap olmayacaksın.

Hatta bencil insanları kimse kaile almasın bence.

Bencillik de zaten belli ediyor kendini.

• Kadın nasıl zengin koca istiyorsa erkekte işi olan bir kadın istiyebilir.Bu gayet doğal bence.Ne yane 25-30 yaşında hertülü kadın gelebilrmi desin.Elbette herkezin bir kriteri olcak.Evlenirken kız istemeye gidince erkeğin işine baklılr öyle karar verilir.Gayet doğal olarak burda talip oluncak kişi erkek ve böyle bir kriteri olmasıda doğal.Sadece bunu isteyen bir erkek olunca sen biraz şaşırmış olabilrsin

0|0
    0|0
    • Yooo en şaşırdığım şey kendi boşanmışken boşanmış kadın istememesi.

yani ben bekar bir kız olarak bende istemem o zaman tek akıllı o mu :S

Diğer yandan çalışan kadın demiyor altını çizerim MEMUR diyor.

Neden memur olsun eve gelsin ne yemeğimi, ne aşımı, ne temizliği vs vs herşeyi tam yapsın.

Aman neyse zerre akıl olsa oralara çıkmaz zaten akıl olsa karısından ayrılmaz.

Mal mal işler.

• yeni soru sorduğum için yapamadım.Ama en kısa zamanda yapıcağım :)

• Linkini buraya kopile unutma merak ettim :D

• tapu ve kadastroydu programın adı dimi

0|1
    0|0
    • Evet ama, o kadının bakış açısı.

Ya bu erkeklerin bakış açısan ne demeli.

• aslında bunlardan güzel Eğitim Şart! reklamı çıkarmış

• Eğitim mi, anlamnını be bu memlekette.

• Flash tv demiydi neydi 70 veya 80 lik dede vardı 20 - 25 yaşında kız istiyordu :D

0|0
    0|0
  • adam don juan demekki kriter zuçuo:D izdivaç proglamrının alayı komedi ya gülmek için izliyorum yeminnen:D:

0|0
    0|0
    • Adamın kendine güveni tam demek ki :D

Hiç iki sene sonra ben antropoza gircem diyen yok :D

• Bunlara bizim mahallede birşey cocuğu derler...

0|0
    0|0
  • ordakilerin bulunca killisini ariyor afedersin ama goz onundeler ya havalrindan gecilmiyor

0|0
    0|0
    • Çok büyük terbiyesizlik ama, talepleri.

Yani bu vasıflardaki kız sana niye baksın ki.

• Asla işim olmaz.

Emin ol netten biriyle görüşmek bile daha mantıklı ki, ona bile hoş bakmıyorum.

Kadınlarda aptal, erkeklerde.

Terbiyesizlik diz boyu.

• bence bu ahlak cokuntusunun ta kendisi. netten biri mantikli neden dersen uzun uzun konusuyorsun taniyorsun tek farki dibinde degil de ekranda taniyorsun belki sonra gorusuyorsun vs vs. boyle duaunmen gercekten sevindirdi beni olgun birisin fikren anlasilan nerelisin sen:)

Kızlar Ne Diyor 3

• hic evlenmemis olma kismi haric gayet mantikli geldi bana. 25-30 yaslari arasindaki kadinla 38 yasinda erkegin evlenmesi gayet bencilce degildir. kadinlar erken cokuyor. erkek te bakimliysa yakisikli olmasi muhim degil guzel bir birliktelik olur. herkes yaninda guzel birini ister, bir de sevdigi guzel gelir :-). ne cirkin kadinlarin yaninda tas gibi erkekler oluyor.

0|0
    0|0
    • Ben sana katılmıyorum aşırı uçlarda yaş farkına olumlu bakmıyorum.

Ya erkek çabuk yorulur, ya kadın çabuk yaşlanır.

Ayrıca ben 27 yaşımdayım gören 23 sün diyor :))

Yani o kadınına göre değişir.

Her kadın erken çökmez genlerim sağolsun sülalem gencecik her bakımdan :D

• O kadar mal olmasa zaten oraya çıkmaz bebeğim :D

• o da var tabi :D.

• kimse haddini bilmiyor.

0|0
    0|0
  • niye annen seyretmiş bariz sen seyretmişsin kasma

0|1
    0|0
    • Yooo cidden ben izlemedim.

İzledim desem izledim derim.

Zaten eve akşam 10 da gidiyorum işten vaktım yok ki.

Yükleniyor...