Namazı kıldıktan sonra saçınızın bayağı bir kısmının göründüğünü fark ediyorsunuz o namaz kabul olur mu?

Namazı kıldıktan sonra sacınızın bayagı bir kısmının göründügünü farkediyorsunuz o namaz kabul olur mu?

• Evet
    80% (4)100% (3)88% (7)Oy Ver
  • Hayır
    20% (1)0% (0)12% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• bilir kişi değiliz tabi ki

benzer soru sorulmuş ve şu cevap verilmiş

"Kadının namazda başının tamamı açık olması namazını bozar. Ancak başının dörtte birlik kısmı açık kalması namazını bozmaz. Bu bakımdan kadının saçlarının bir kısmı başörtüsünün altından gözükmesi namazını bozmaz.

Ancak namazda saçının dörtte birlik kısmından fazlası açık kalmışsa namazı bozulacağı için yeniden kılması gerekir. "

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• kabul olur aslında ama içine kurt düştüyse bir daha kılmanda fayda var...

2|0
    0|0
  • dinde tereddüt yoktur.düştünmü yeniden yapacaksın. ama o durum iin bence namaz esnasında olduğu için bilinçli yapmadığından kaul olur derim kesin cevabı diyanetin sayfasındas sor.gerçekten çok güzel cevap veriyorlar.

1|0
    0|0
  • kapanmak namazın farkı mı

her hangi bir farzı yerine getirmezsen namaz kabul olur mu

lan kız bir soru sordu iki soru ile karşılık aldı

Allah yardımcısı olsun

1|0
    0|0
  • namaz kıldığın yerde erkek yoksa sorun değil ama varsa kaza etmen gerekebilir

1|0
    0|0
  • olur niyet önemli

1|0
    0|0
  • günahsa bana yazılsın senin niyetin samimi olsun gerisine inanmıyorum

1|0
    0|0
    • günahsa bana yazılsın demişsin

bu dinen geçerli bişey değildir.

• kurallara inanmıyorum... İstersen ateist de Tanrının - Allahın Peygamberlerini küçük ayrıntılar için gönderdiğine inanmıyorum Önemli olan Adaletli - Ahlaklı Olmayı becerebilmek olduğunu düşünüyorum Bu yüzden Niyet önemli icraatı nasıl gerçekleştirdiğin değil. bence tabi!

• iman gücüne bağlı :)

1|0
    1|2
  • niyet önce gelir

1|0
    0|0
  • Olur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• namazda saç gözükmeyecek diye nerede yazıyormuş.sen yaradanın önüne çıkıyorsun saça takılmışsın tek dert oydu sanki. önce o'nun karşısına çıkacak görünür bir güzel yüreğimiz var mı bakalım önce onu sor kendine.

1|1
    0|0
    • kimde var temiz yürek

kimse karşısına çıkmasın diyeceğim de

nereye saklanırız

karşısı olmayan yer mi var

eaaa

bak gördün mü bende senin gibi bilip bilmeden fetva veriyorum

negüzel memleket

• niyetim tartışmak falan değil

hele hele gelip böyle bir konuda abazalık yapmak asla olamaz

seni yanlış anlamışım diyeyim.aslında hala fikirlerinde eksik hususlar var diye düşünüyorum ama şu son yazdığın mesaja binaen konuyu burada kapatıyorum

saygısızlık ettiysem helal et hakkını

sabah şeriflerin hayrolsun

• hakkımıın geçtiğini düşünmüyorum zaten.herbirimiz farklı düşüncelere sahip olabiliriz.fakat din hakkında konuşurken o ince çizgiyi aşmamak gerekir.benim demek istediğim namazını iyi niyetle kılan birinin bu soruyu buraya taşıyıp yok kabul olur mu olmaz mı diye soracağına düşünüp okuyup cevabı kendi bulması üzerineydi.saygılı olduğun için teşekkür ederim.

• İçin rahat değilse tekrar kıl

1|1
    0|0
  • Bilerek yaptigin birsey olmadigi icin elbette kabul olur Allah in izniyle..! Niyetini bozma.! Allah kabul etsin kardesim..!

Namaz gibisi yok inan..!

1|0
    0|0
  • Tabiki olur saçma sapan laflara bakma sen.

1|0
    0|0
  • link burada sorunun cevabi var. dortte birinden fazlasi acilmissa kabul olmuyor imis.

0|0
    0|0
  • önemli olan niyet

0|0
    0|0
  • net bir şey söylemek doğru değil kanımca. Allahla senin aranda bu biz bilemeyiz

1|0
    0|0
  • kuşkuda kaldım ama farzını tekrar kılsan en azından için rahat eder

1|0
    0|0
  • Olmaz birdaha kıl.

1|0
    0|1
Yükleniyor...