Evlenceğim Kızın Babası Kızının Maaşını İstiyor???

Adam diyor ki biz bu kızı o kadar okuttuk ettik, sıkıntı çektik, zor şartlara katlandık... siz evlendikten sonra senin maaşın ikinize de yeter, kızımın maaşı bizim olacak...Karısı da onaylıyor bu durumu...

Çektim kız arkadasımı kenara konustum, "ama haklılar cınım yaa napsınlar" filan diyor...

Ben ne yapayım bu durumda...

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• Artık lütfen ondan ayrıl ve hayatına devam et. kafayı mı yedi pardon bu adam? evlenmişim gitmişim o evden hala oraya mı para yetiştiricem. hadi zor durumda olsalar neyse. açgözlü ya kız ayrı kendi ayrı dert allah yardımcın olsun bu sana beşyzüncü söyleyişim ayrıl yol yakınken

0|0
    0|0
    • ben adama dedim ki, belki utanır diye... kızının maaşı kızında kalsın ben size bakarım dedim... olmaz öyle şey sen karına bak dedi. biz sana güzel bakasın diye veriyoz filan dedi... kestirip attı... cok yanlıs tanımısım kızı... ne aileler var yuva yıkarlar ya

• e şimdi afedersin ama bok gibi durumun ortasına düşmüş oluyoz yani... hem kızı istemeye gittik...hayırlısı olsun filan dedi... sonra da vazgeçtim ayrılıyom mu diyecem

• yav sen ne diyorsun.. düğün pazar günü perşembe günü yüzüğü atan arkadaşım var benim. bir ömür mutusz olacaksın o kızla ben buhrana kapılmışım evlenmeyi düşünmüyorum falan de uydur bişiler onlarla yaşanmaz kanser olursun ya

Kızlar Ne Diyor 10

• sacmalamasın onu bıraz bıze yardımcı olsun dıye söylemıstır hıcbır aile böyle düşünmez belkı bı sıkıntıları vardır bı sure bıze yardım etsın dıye dusunuyodur hanı maası bızım kesınlıkle demesıde bence o kadar cıddı değildir eger gerçekten cıddıyse yapıcak bısı yok artık karsı mı koyarsınız boyun mu egersınız

0|0
    0|0
    • ya ben zaten sinirlendim. uzatmayın kızınızın maaşı sizde kalsın ben size bakarım dedim. bozuldular biraz... ama biliyorum ki durumları cok kötü değil yani muhtac değiller

• e napayım ben? beni mi ddeniyolar acaba

• bılmıyorum belkıde ya da kızın ailesi senden hoşlanmıyor mu o yuzden yapıyor olabılırler bılemıyorum ama kızın bu durumu normal karsılaması cok garip işte

• seninki de anne-baba. onlar da sıkıntı çekti ona kalırsa. sen de maaşını onlara vereceğini söyle. sonra cuma ya gidip mendil açalım de =P

0|0
    0|0
  • olurmu oyle ıs ya alla alla konus kızla bız bı aıleyız artık ıkımızın de aılesı bızım aılemız degıl de çocugumuz olacak onun hakkı de , analık babalık gorevıdır okutmak de oyle seymı olur canım tıcarı yatırım mı yapmışlar bu ne sacmalık

0|0
    0|0
    • konuştum ben kızla... para göz mü cıktın sen aşkitom filan diyor... ben tutumlu kızım senin maas yeter bize diyor

• peki kızda sizde kalsın o zaman diyeydin

0|0
    0|0
  • eti senin kemiği onlarınmış neler var bu hayatta ya :D

0|0
    0|0
  • Ailesinin herhangi bir yerden geliri yok mu ?

0|0
    0|0
    • var. babası emekli.. annesi çalısmıyor... kira filan ödemiyorlar kendi evleri war

• 1800 tl maaşım var benim. yani cok da iyi sayılmaz. takılmayacak gibi konu değil...

• Yani şu an belki geçinirsiniz çocuk falan olursa zor siz yinede bir orta yol bulun

• birşey deme sevgilin kabul ediyorsa bişey demeye hakkın yok anne babaya bakmak evladın boynunun borcu sevgilinde buna ses çıkarmıyorsa sana bişey demek düşmez.

0|0
    0|0
  • adam haklı en azından sermayeyi çıkartsın.bi kız kolay yetişmiyor.

0|1
    0|0
  • oha. nasıl bir dünya bu?

0|0
    0|0
  • Evlendiniz mi?

0|0
    0|0
    • başkasıyla evlendi. :(

• mutluluklar dilerm o zaman. :)

• 27gün

kız osuruyor ayrılıcam diyen sensin? umarım mutlu olmaz mı diyorsun

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben böyle bir durumda ne yapacağımı söyleyim mı, direk babasına söyle derdim ben esimle evimi gecindirecegim onunda katkısı gerek bana böyle bir şeyi kabul etmiyorum haberiniz ola ben böyle yola çıkarım diyerek konuya son verirdim he birde söyle yapardım kiza dönüp duydunmu beni ,sen evini benim evimi gecindireceksin derdim sonra babaya donerim sırtımı yaslardim kendimden emin sekilde islerine gelirse ailesinin

0|0
    0|0
    • en mantıklısı hocam... işlerine gelirse... ama 5 yıllık ilişkinin bitme riski de olur...

• tamam hocam... pazartesi gidip ciddi ciddi konusacağım ve tavrımı koyacağım ortaya... benim maaşım zaten yüklü bir maaş değil..bizi kıt kanaat geçindirir yani... çift maaş olması şart... ailesinin durumu kötü değil... kötü zamanlarında her durumda destek olurum ama başka türlüsü olmaz...bunu düşünün taşının benim bu konudaki fikrim net diyecem

• Ama konuyu kapattirma sakın benim sartım bu de ve çok kaba olma dogru düzgün anlat böyle bir zamanda bunu kabul edecek bir insan var mıevleniyorsam kafam rahat olmalı benim konuşacaklarım bu kadar esimin maaşı direk benim elimde olacak diyeceksin sonra çok oturmuş gibi eğer kabullendilerse seni kabul ettilerse bana müsaade diyip kalkacaksın durumu kızmada konus ben böyle yola çıkarım de ok

• ben o kıza derim ki evet haklılar o zaman haklılarla kal ben bir haksız bulurum elbet...

kusura bakmada benim görüşüm bu hayatta yanımda tutmam evlendikten sonra ailesinin lafına görede davranır sana o bir evliliğin içine kızın ya da erkeğin ailesi müdahale ediyorsa o evlilikten hayır gelmez arkadaş..

0|1
    0|0
    • cok üzücü durum ama.. ailesi yüzünden evlilikten mi vazgeçeyim

• hakkında hayırlı neyse o olsun kardeşim ben çektim inşaallah sen çekmessin...

• cok sağol tavsiyelerin için

• bu kız la ailesi arasında bir durum

yapabileceğin hiç bir şey yok

sen önce ailesinden kız istemeye git

0|0
    0|0
  • o kızdan sana hayır gelmez ayrıl yol yakınken

0|0
    0|0
    • son kez konuscam pazartesi... ya bizim de bir aile olduğumuzu anlayacaklar ya da alın kızınızını tursusunu kurun diyecem

• Sende senın annene babana ver aylıgını. Oturun taş yiyin.

0|0
    0|0
  • kızın babası çalışmıyor mu

0|0
    0|0
  • Çok gıcık bişey 6 sene çıktığım kızın babası da bunu yaptı.Bana araba alcak ben arabamı sattım okuttum diye.Kız iki kere evlendi boşandı türlü depresyonlar filan.Şimdi iyi herhalde çocuğu olmuştu en son

0|0
    0|0
  • hacı şimdiden böyle yapandan hayır gelmez :) herşey para değil kız parasını istediği gibi harcar ama açgözlü bir aileyle karşı karşıya kalmışsan fazla uzatmaya gerek yok ilerde başka başka sorunlar çıkar karşına. ailede karaktersiz baba olunca sonra yürümüyor. evlilik bitirir bunlar ilerde herşeye karışır yuvanı yıkar. kız ilişkinize ailesini karıştırıyosa o iş sakat.

0|0
    0|0
    • kızı istemeye gittik sonra vazgeçecez basımıza gelene bak ya

• aynen öyle yap. şimdiden bu şekilde davranırlarsa ilerde sen mutsuz olursun. ev içinde huzursuzluk çıkarır öyle aileler.

• eyvallah hocam sağoll yorumun için

Yükleniyor...