Vücut yapmayı bırakınca kasların hacmi küçülür mü?

Arkadaşlar ben kol kası yapmayı düşünüyorum da diyelim ki çalışmayı bıraktık kollardaki kaslar yağa mı dönüşür yoksa kollardaki hacim azalır mı?

Güncellemeler:
Arkadaşlar sporu bırakmazsam da Hulk'a dönüşürsem daha mı hoş olur sizce?

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Kaslar erimeye başlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu spor öyle 3 aylık 4 aylık mevsimlik bişey değil başladıysan sürekli üstüne koymalısın bırakmak istersen de kardio antrenmanları ile kontrollü bir şekilde bırakmalısın yoksa giden kasların yerini vücut en kolay yağ ile doldurduğu için sarkma olur hem merak etme öyle hemen hulk olmazsın bu işi profesyonel olarak yapan adamlar kaç yılını veriyo servet harcıyo

0|0
    0|0
    • bizim bir akraba uzun süredir yapıyodu telefonla konuştuk kolum daha küçülmüyo diyo kolu çok kalın

• ben de bunu hayat tarzına dönüştürmeyi düşünüyorum da çok yağsız beslenirsek de bu sefer karaciğer yağlanmaz mı sence (hayatta kalmak için).

• Hiç yağsız beslenemezsin zaten o akraban 2 yıl sonra falan anlar küçüklüğünü birden balon gibi inmez

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir yağın kasa dönüşmesi nasıl süreç gerektiriyosa o dediğin de süreç gerektirir, kkas güçsüzleşir güçsüzlektikçe hacmi azalır vücut yağ toplamaya başlar ve mevcut kaslar yağ örüntüsünün altında kalır, kas görünmez. Yani sürekli bir görüntü istiyosan çalışmayı bırakmamalısın.

0|0
    0|0
    • sence eskisiyle aynı hacimde ama daha yağlı felan mı olur?

• Hacim aynı olmaz önce deriyi genişletip sonra hacmi küçülttüğğn için de sarkma ve çatlaklar olur başlıyorsan bırakma derim

Erkekler Ne Diyor 7

• Yağa dönüşür diyemem ama kasın hacimsel olarak azalacağından hiç yapmamış haline dönmen çok da uzun sürmez. Bir de işin kilo boyutu var. Bırakan insanlar genellikle kas kütlesi kaybından dolayı zayıflarken, bir kısmı da iradesini de sporu bırakarak kaybettiği için iyice salar ve aşırı kilo alabilir. Durum böyle olunca da varolan kaslar sanki yağa dönüşmüş gibi gözükebilir.

0|0
    0|0
  • Yağ kasa dönüşmez, kas ta yağa dönüşmez sen kol kası yapmayı düşünürsen o bicepsler triceps ler büyümez antreman yapacaksın öyle kolay değil hem ben biraz büyüteyim sonra yeter böyle kalsın da diyemessin sürekli antreman yapacaksın

0|0
    0|0
    • sürekli yapmayı düşünüyorum da üniversiteden sonra :D

• bence hemen başla üniden sonra askere gitceksin evleneceksin felan yalan olur :) hayatın değişiyo inan bana

• Sarkıyor hocam benim kollar 56 yaşında teyze kolu gibi limbir limbir sallanıyor...

0|0
    0|0
    • vücut geliştirdiniz mi hacim azaldı mı yoksa sadece sarkma mı oldu?

• Hacimde azda olsa bir azalma var tabiiki ama sarkma daha çok var.

• hmm anladım

• hacmi küçülür kardeşim bişey bişeye dönüşmez

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Küçülür

0|0
    0|0
    • hocam bu sporu 4 - 5 sene steroid vs olmadan yapsam kol yine belli bir süre sonra eski haline döner mi?

• Eski haline dönmez ama çalışmayı bıraktığında kas hacminde önce büyüme durur. Sonra küçülme başlar

• sarkar sadece

0|0
    0|0
Yükleniyor...