Eski sevgilinizi dostça sevebilir misiniz ?

diyelimki mükemmel bir ilişki yaşdınız o sizi siz onu çok sevdiniz. ama birtakm nedenelrden dolayı ayrıldınız. vazgeçmek zorunda kaldınız mesela aileniz için. Karşı taraf sizi bu kadar çok severken birden kendini ayrılığın eşiğinde buldu.

Sizinse hiç ümidiniz yok ilişkinin sonunu göremiyorsunuz? ve dost kalalım beni dostça sev dediniz ? Sizi dostça sevebilir mi ? Yani oda ümidini kesip artık dstça yaklaşabilirmi ? Sevgisi dostça bir sevgiye dönüşürmü?

0|0
30|47

En İyi Kız Görüşü

• Dost kalalım der çünkü onu birdaha kaybetmek istemez.Tekrar ona karşı yakın olmak ister.Araya mesafe girsin istemez.Ama asla dost kalamaz.İçinde hep birşeyler besler.Yine onu sever, yine onu özler.Anlayacağın sadece kaybetmemek için dost kalmak ister.Aşk asla dostluğa dönüşmez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Eski sevgiligi birak, bence bir erkek ve bir kiz hicbir zaman yalnizca arkadas olamaz. Ikisinden biri duygular yasamaya baslar. Bu genetik birseydir bence. Herzaman bir cekim vardir. Ya sev ya terket derler ya, nekadar siyasi olmasada, sosyolojik tarafida var.

1|0
    0|0
  • şunun için dönüştürmem onun da bir hayatı var ben belki dost kalmak istiyor olabilirim biten bir ilişkide senin amacın ne diyede soramam belki onun hayatına düzgün onu mutlu edecek birileri çıkacaktır kafasının karışmasını istemediğimden dolayı dost kalmak istesemde istemem bencil bir düşünce olur bu o yüzden dost kalamam benim şahsi düşüncem bu olur;)

not: 5yıldız gene:)

1|0
    0|0
  • öyle bir şeyin olması için kişinin ya çok seviyor olması lazım ya da içindekileri tamamen bitiribilmesi gerek..çok seviyorsa ayrılmak istemez,kabul eder acısıyla tatlısıyla sevdiginin yanında kalır sonu yoktur ama ayrılınca da yaşayamayacagını bilir..ya da tamam artık bir şeyler yaşandı ve bitti ama olmuyor der bitirebilirim ben der ve gerçekten bitirir..bence hangi durumda olursa olsun dost kalınmamalı..yaşananlara saygısızlık olarak görüyorum ben..unutmamalıyız ki,ayrılıkta sevdadandır.

0|0
    0|0
  • Böyle bir mantık var mı ya... Evliliği düşüneceksin sonra ailem yüzünden ayrıldım dost olalım diyeceksin.

1.si gerçekten sevmiş olsaydın aileni ikna ederdın bu evlilik olacak derdin.(ki sevmemişsin ailenin olayı bahane olmuş sana)

2.si hala çocuk birşeyler hissederken bir ortamda yeni erkek arkadaşınla yanına oturup dostum nasılsın mı diyeceksin.

Kusura bakma ama çocukla resmen oynamıssın.Gel demıssın gelmiş git demişsin gitmiş. Şimdi hiç umudunuz yok ilişkinin sonunu göremiyorsunuz diyorsun.

Senin gibilerine sağlam bir sert yapsaydı, burnunu yere güzel bir sürtseydi o zaman evlen benimle diye peşinden koşardın çocuğun.

Bana kalırsa ayrıldığınız iyi olmuş.Muhtemel haketmiyorsundur sen o çocuğu.(Psikolojik takıntıların da vardır)

Çok gerildim ya geçmişte bana da bir kız arkadaşım böyle demişti yol verdim gitti..Böyle bayanlar haketmiyor arkadaşş ne sevgiyi ne de aşkı...

0|0
    0|0
    • arkdaşım mergaba öncelkle. 1. söylediğine katılıyorum okeysin. ama bu anlattıklarım defterin ön yüzü ok. aldatmalarını ve ihanetinden bahsetmedim bile. yargılamadn önce anlayalım önce bir tamam. bende biliyorum savaşmayı. bende biliyorum aileye rest çekmeyi. peki sana soruyorum seni bir kere değil 2 kere aldatan biri için aileni karşına almaya değermi. boşversene.

• hissettim hiselerimdede yanılmadım

• Kendi vicdanın rahaysa sıkıntı yok demektir.

Kendi anayasanda tartacaksın olayları ağır geliyorsa taşımayacaksın bırakacaksın.

Yok hafifse işte o zaman kötü. Çünkü haklı bir neden aramak için kendini yiyip bitirirsin.

Saygılar ve iyi günler...

• bir kişiyi dostça sevmek farklı.sevgili olarak sevmek farklı,belki çok iyi bir dost sonradan sevgili olabilir ama bir sevgili ilişki bittiğinde çok iyi bir dost olmaz ,olamaz eger olursada karşılıklı birbirlerini kandırıyorlardır biz artık dostuz diye ...

0|0
    0|0
  • Eski sevgilim kazık attıysa dostça sevmem ama dostça s... ne demek istediğimi anladın:D he dedign gibi cok sevdm ama ile izin vermedi falansa cok sevdiysem dost olmam geçmişi hatırlamak içimi acıtır hiç konşmam hatırlamam

0|0
    0|0
  • hayr sewemem kısa we öz

1|0
    0|0
  • Bana 'annem istemiyor' klasiği çekip daha sonra izlediği filmden mi yoksa okuduğu kitaptan mı etkilenip geri dönmek isteyen sonra da başka biriyle takılan bir kadın geldi aklıma. Arkadaş kalmak dost kalmak ne demek yaa ? O zaman hiç aşık olmamıştır bana göre o iki kişi. Seks arkadaşı olarak mı görecekler birbirlerini yoksa duygusal ihtiyaçları olduğunda kafasını yaslayacak bir beden olarak mı ? Nedir dostça kalmanın, dostça sevmenin tanımı ?

0|0
    0|0
  • aşk dostça bir sevgiye dönüşebilir ama, aşkın yerini bahsettiğin gibi bir sevgi almışsa bir ilişkide elde olmayan sebeplerle ayrılmak zorunda kalınılmışsa sevgi değiştirmeyecektir. Her iki tarafta birbirine en az zarar verme gayretince olacaktır ki eğer ayrılık sonrasında günlük hayat gereği karşılaşılacaksa kötü olmamak yani dost görünmeye çalışmak en basit çözüm gibi duracaktır. Kısaca dost rolünü oynayan iki sevdalımız kalacaktır geriye :)

0|0
    0|0
  • Zor.Deseydin hani o başka brisyle beraber ve mutlu o zaman dost kalırdınız rahat.Ama bu şekilde dost olcam derken işler çok karmaşık bir hal alabilir.Arkadaşım dersin birden onu kollarında görebilrsin.

0|0
    0|0
  • O kadar modern olamam ..

0|0
    0|0
  • öyle şeymi olur yeni sevgilinn bunu ögrenirse vede benim gibi biriryse kimseyle yürümez yeni ilişkilerin

0|0
    0|0
  • Her seferinde arkadaşlık kurmaya çalıştım ve her seferinde de çıkmaya başladık ama artık yok şükür :D

0|0
    0|0
    • ee noldu sonra :)

• o yoluna bende yoluma gittim hiçbir şekilde bağlantım yok artık yüzünü bile görmüyorum görmemek de en iyisi zaten insan hayatındaki yeniliklere açık olmalı

• Asıl soru gerçekten seviyorsan ne kadar kaybetmeyi göze alabilirsin? Unutmaya çalışmak kadar yanında kalıp arkadaş olmakta zor olabilir. Ama unutamayıp belkide acı çekmek yerine arkadaş kalıp yanında olman daha duyarlı. Üstelik sonuçta ikimizde insanız. İyi ya da kötü eski sevgililer tü kaka değil. Bunu başarmış biri olarak söylüyorum..

0|0
    0|0
  • yok be tatlım erkek adamın aklı uçkurundadır hep ilk fırsatta yaşadıkları aklına gelip olaya girmeye çalışır tabi bu 1 senede sürebilir 1 günde adamın hesaretine bağlı ama emin ol öpmeye kalkarsan geri çevirmez :D

0|0
    0|0
    • peki bir soru sana. diyelim çok sevdin ayrıldın. bir kızla çıkıyosun eski sevgilinle yaşadıklarını bu kızla yaşarsan tuhaf olmazmısın yani kolay ısınabılırmısn

• mecbur yaşıycaksın sevgililerin yaşadığı şeyler zaten aynı sadece zaman mekan kişi değişiyor birde şöyle bir durum var aynı şey senin içinde sende sonuçta birşeyler yaşamıssındır olay zaten orda tanıştın gün ve ondan sonrası önemli geçmişe takılırsan paranoyak olursun öpüşürken bile acaba eski sevgilisinide böylemi öpüyordu sorusu gelir ya da onada bu mesajlarımı atıyordu diye hayattan zevk almazsın cevap ı veriym hemen evet eski sevgilisinide öyle öpüyordu :D o mesajlarıda atıyordu takılma bunlara

• Eski sevgilisini dostça seven ya da sevdiğini sanan kişilerin bence kişilik sorunları olduğuna inanıyorum tatlı dinazorum .:)

0|0
    0|0
  • İnsan gibi davransa dostça severdim ama şuan içimdeki hayvân sevgisinden yiyor.

0|0
    0|0
  • çok saçmaa, eski sevgiliden ne arkadaş ne de dost olur. Bitmişse bitmiştir hayattan silinmiştir.

0|0
    0|0
  • bir daha hiç konusmadımmm

0|0
    0|0
  • Asla ama asla eski sevgiliden ne dost nede arkadaş kalınmaz her konuşmada eski anılar gözlerinizin önünden geçip gider. ya hiç bitirmezsin ya da kökten kesip atarsın bu kadar basit. ha eğer ayrıldıktan sonra hala mesaj atıyorsa bilki seni seviyordur

0|0
    0|0
    • benim gibisini bulamayacağından korkuyor çnkü :)

• pişman olmaktan ziyade nefret etmeye çalışıyor. onu bir daha istemiyorum diye sence normal mi ?

• bence normal :) benim sevgilimde benden ayrıldı ve sürekli seni istmiyorum falan diyordu bende zamanla ondan nefret ettim. ve bu çok doğal birşey herkeste öyle yani meraklanıcak birşey yok :) bir ilişkide ayrılık oldumu daima devamı gelir bunu unutma

• kanren olmus uzuv kesılır yoksa hastalık ılerler askın arasına ayrılık gırmısse hersey bıter yoksa insan için için kendını yer

0|0
    0|0
  • dostça sevemem maalesef çevresinde de dolaşmam

0|0
    0|0
  • yok zor o iş! ne öyle asık oldugum kişiyi dostum ayagı hiç olmaz ki

0|0
    0|0
  • eski sevgilim şuanda facebook listemde duruyor...

her zamanda arar hal hatır sorar

sorun yok

her ikimizde olgun insalarız birşeyleri yaşadık ve bitti ...

dostça seviyorum oda beni

0|0
    0|0
  • eski sevgiliyle arkadaş olunuyorsa bu başka arkadaş olmadığı içindir.net

0|0
    0|0
  • asla dostça yaklaşamaz her zaman içinde bir umut olur...o yüzden eski sevgili ile konuşmamak en iisidir her zaman

0|0
    0|0
  • kesinlikle olmaz...sadece yapmacık olursunuz...bittiyse artık görüşülmemeli

0|0
    0|0
  • saçmalık ya ben bikere denedim öyle bişeyi olmaz hayatta olmaz daha okadar medeni olamadım ben

0|0
    0|0
  • Dosttan yar, yardan dost olmaz. Ben böyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Yok ya olmaz bu saatten sonra ikisi de becermez

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 29

• Şu yazdıklarınla beni anlatmışsın hayrete düştüm. Bende ayrıldım sevgilimden ailevi nedenlerden dolayı ve başka nedenlerde vardı. O şok oldu çok defa barışmak istedi ben arkadaş olalım artık başka türlü olamayız dedim. Ama o bunu yapamayacağını söyledi. Çünkü büyük bir sevgiyle bağlı bana, o böyle yaptıkça vicdan azabı çekiyorum. Ama mantığımla karar verdim. Karşındaki kişi ya da sen genelde arkadaş olmayı kabullenemiyorsun. Bence bu şekilde ayrılıp arkadaş kalabilenler var. Zaman geçtikçe ümit, yerini durumu kabullenmeye ve gerekeni yapmaya bırakır.

0|0
    0|0
  • eski sevgiliden arkadaş olmaz. illa ki bir taraf hislerini unutamaz. ayrıca erkekler çevresindeki bütün kızları potansiyel sevgili olarak görüyor link

0|0
    0|0
  • dedigin gibi birbirinizi gercekten cok seviyor olsaydiniz, sizi hic birseyin ayirmasina izin vermezdiniz. zorluklar gözönüne alınacaktır muhakkak, askiniz icin savasmaniz lazim. ask cesaret ister !

0|0
    0|0
  • Asla, samimi bir duygu olmaz zaten. Yüzüne bakıp eskileri hatırlayıp kendimi kahredeceğime tamamen bitmeli.

0|0
    0|0
  • eski sevgiliden dost olmaz.

0|2
    0|0
  • ayrılığın şekline bağlı olarak değişir bu durum.Sevgili olup zamanla birbirinize uygun olmadığınızı anlayabilirsiniz ortaksa aldığınız karar tabiki arkadaşlık dostluk kurabilirsiniz.Eğer ilişkinizin sonu bir tarafın anlayışsızlığı ya da yapılan bir hatayla bitmişse asla söz konusu bile olamaz.

0|0
    0|0
  • onu başka biriyle görmeye tahammül edebilecek misin ? ya da gözünün önünde başka birini sevmesine katlanabilecek misin ? ona dokunmadan, sıcaklığını hissetmeden onun yanında durabilir misin ?

0|0
    0|0
  • O kadar sevmişsem ve dış sebeplerden dolayı ayrılmışsam zaten dost olarak göremem onu ne olursa olsun. Eski sevgiliden dost olmaz diyenlerdenim.

0|0
    0|0
  • Bir eski sevgiimle dostuz. Hala görüşüyoruz. Ona karşı dostluktan başka bir duygum yok. onunda bana karşı duygusu yok. :)

0|0
    0|0
  • dönüştüren var ama ben şahsen dönüştürmedim pek sağlıklı olmaz kafa karışıklığı olur bana göre

0|0
    0|0
  • hayır eski eskide kalmıştır önümüze bakmak gerek...

0|0
    0|0
  • dost kalamam ama arada öldün mü kaldın mı dye arar sorar :D

0|0
    0|0
  • Nayır hiç birini sevmemde zaten...

0|0
    0|0
  • yok ben dayanamam ya mıncırırım ya da ümüğünü sıkarım

0|0
    0|0
  • ali barandan ''bana yar olmadın dost nasıl olacaksın'' dinle ve sonra karar ver kardeş link paylaşamıyorum.

0|0
    0|0
  • Sağlıklı olabileceğini düşünmüyorum. Gerçekten sana karşı derin duygular besleyen biri bir anda sana sadece arkadaşça yaklaşımlarda bulunamaz. Her iki taraf içinde durumlar daha kırıcı bir hal alabilir.Tavsiye etmiyorum bu durumu.

0|0
    0|0
  • İmkansız :)

0|0
    0|0
  • Mümkün değil.Onu her gördüğümde içim sızlar gereksiz bir eylem

0|0
    0|0
  • Eski sevgiliden arkadas olmaz olayı duygusallastırmanın mantıgı yok bir yasanmıslık varsa olmaz

0|1
    0|0
  • anlaşarak ayrıldıysak olur tabii neden olmasın.

0|0
    0|0
  • ben nefret edıyorum şu an

0|0
    0|0
  • Asla. Eger çok sevdiysem mümkün degil. Kıskanırım. Kimseyle paylaşamam onu :(

0|1
    0|0
  • dost kalamam onla aslaaa

0|0
    0|0
  • yok öyle bir dünya

0|0
    0|0
  • çok zor, hep aşkla sevmeye devam eder, ve ona daha mesafeli olcağın için canı yanabilir

0|0
    0|0
  • hayırrrrrrrrrrrrr

0|0
    0|0
  • Hayır eski sevgili eski sevgilidir.

0|0
    0|0
  • evet şu an yakın arkadaşız

0|0
    0|0
  • hayır asla öyle bişey olmaz sen hiç arkadaştan sevgili olur ama eski sevgiliden arkadaş olmaz sözünü duymadın mı ?

0|0
    0|0
    • ya duydum ama başaranlar var diye diyorum normal mi.

• hayır bu başarılacak bişey değil sadece saçmalık olur sen de seviyorsun sonuçta içinden onu öpmek geldi ne yapacaksın bence en mantıklısı uzak durmak arkadaş kalma hikayesinde sadece acı çekersiniz tabi gerçek bir sevgi varsa arada şahsen bana aşkım dediğim birine arkadaşım demek çok zor gelirdi

• zordur her türlü.

Yükleniyor...