Kuran'da yaratanlar demiş, bu nasıl olur ?

Saffat-125: Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?

ayet aynen bu şekilde. En başta "yaratıcıların en güzelini bırakıp" diyor. Yaratıcıların en güzeli allah ise diğer yaratıcılar kim ?

burada yaratıcılar diyor olması çok ilginç.

Ayrıca ihlas-1: deki o allah birdir, tektir. diye geçiyor bu ayetle saffat-125 birbiri ile çelişki oluşturmuyor mu ?

Koskoca sonsuz zekadaki allah nasıl olur da böyle bir şey söyler ?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Çelişki var. Zaten bununla sınırlı değil, kurcaladıkça bulduğun çelişki sayısı artacaktır.

1|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• putlara tapanlara hitaben söylenmiş bir cümle.o zamanlar birden fazla put-tanrı vardı.yani çelişki yok.

3|0
    0|1
    • ama yaratanlar demiş. Yaratanı bırakıp da putlara mı taparsınız dememiş. Bizim bildiğimize göre bir yaratan var o da allah, fakat yaratanlar demiş.

• peki kardeş sen ayette bir sıkıntı görmüyorsan uzatmanın manası yok. yinede fikrini söylediğin için teşekkürler :)

• rica ederim kardeşim.zaten önceki yorumlarımada denk gelmişsen panteist oldugumu defahatle söyledim.yinede güzel şeylerden nemalanmak lazım.inanmamız şart değil.

• Öncelikle Kur'anı Kerim'i böyle parça parça ele alıyorsunuz, oradan bir ayet buradan bir ayet, milletin de kafasını karıştırıyorsunuz yahu! Bu ayetten önceki ayetleri okudun mu soran kardeşim?

Saffat Sures, 123. Ayet : Şüphesiz İlyas da peygamberlerden idi.

Saffat Suresi 124. Ayet : Hani kavmine şöyle demişti: “Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?"

Saffat Suresi 125-126. Ayet : Yaratıcıların en güzelini, sizin ve geçmiş atalarınızın Rabbi olan Allah’ı bırakarak “Ba’l’e mi tapıyorsunuz?”

Saffat Suresi 127. Ayet : Onu yalanladılar. Bu sebeple onlar (cehenneme) götürüleceklerdir.

Buradan gayet açık ve net anlaşıldığı gibi İlyas Peygamber, kavmini uyarıyor. Onların anladığı dil olarak putları ve bir başka tapındıkları şeyleri de yaratıcı olarak kabul edersek en güzeli Allahü tealadır demek istiyor. Bu ayet de onu teyit etmek için Kur'anı Kerim'de yerini almıştır. Yani öyle bir kısmını alıp da geri kalanı sansürlersen ne olur bu ? İslam domino taşı gibidir. Ya hepsini tümden araştırın ya da insanların kafasını karıştırmayın. Bakıyorum da fırsatçılar hemen yumulmuş İslam'a çamur atmak için ama adamın alnını karışlarız evel Allah...

0|0
    0|0
    • owwww :D çok pis köşeye sıkıştırdın yine kaptın bonus sevapları ha, seni gidi seni, iyisin gene :D evet ayetin öncesini ve sonrasını yazdın, orada yaratıcılar kelimesi geçtiğini değiştirebildin mi? o başka taptıkları şeyleri :D yaratıcı niye kabul ediyoruz ki ? neden allahı kabul ettirmek için başka şeyleri yaratıcı kabul ediyoruz senin tabirinle, bu yalan söylemeye girmez mi ? allaha inandırmak için neden yalan söylüyorlar ? kafanı yorma biz islamın kökünü araştırıyoruz sanada tavsiye ediyorum.

• Espri mi yaptığını sanıyorsun ki sen ? Gayet açık venet bir şekilde anlattım ama anlayana sivri sinek saz demişler. İyi geceler...

• Espiri yapmıyorum espiriyi yapan sensin :D sanırım espiri yapıyorsun ciddi olamazsın :D sen ne yazdığının farkında değilsin bence ;) adamla böyle dalga geçerler işte. sanada.

• Müslüman değilim net cevap veremeyeceğim.. Ama tevrattada yunus bölümünde yunus peygambern yüzünedene fırtına çıkınca ''herkes kendi ilahına dua etmeye başladı '' der

0|0
    0|0
Yükleniyor...