Herkese bir soru bu sözcüğün tanıtımını istiyorum..

Arkadaşlar ''İnsan'' sözcüğünün tanıtımını istiyorum sizlerden ?

0|0
5|28

En İyi Erkek Görüşü

• Herşey emrine verilmiş doğaya tek katkısı olmayan canılıdır insan.Davranışına göre Allahın en sevdiği mahluku veya en gazaplandığı kuludur insan.Çıplak gelir dünyaya kakasını dahi tutamaz hatta kakasının ne olduğunu bilmez.Sonra öğrenmeye başlar, kimi olur Alim kimi olur zalim.Kimi barış için kendini atar ateşe, kimisi bozgunculukta ateşle yarışır.Sonra gücü kuvveti kesilir dişi kalmaz,saçı kalmaz ve geldiği gibi çıplak gider geldiği yere.Yanlız bu sefer gittiği yer geldiği yer gibi değildir oraya götürdükleriyle yaptıklarıyla karşılanır, bulur kendi ettiğiyle karşılığını.

İşte insan budur ister Mahlukların en Şereflisi olur İster zalimlerimn en zalimi...

2|0
    0|0
    • Benden bunun icin bu soruyu sormustum..bende bunun icin INSAN kelimesinin anlamini ogrenmek istemistim, herkes icin baska bir anlam tasit bu soz ! Tesekkur ederim..

• Teşk. Zemlak.:)))

• Valla beni kilitlediniz aslinda bu kadar anlamli cevaplar beklemezdim cok tesekkur ederim !

Erkekler Ne Diyor 27

• doğayı mahveden tek hayvan

lokal ve global anlamda, güç ve para için yapmayacağı pislik olmayan yaratık...

egosuyla başı belada olan şey...

1|0
    0|0
    • Asagdaki yorumlara bakinca herkes hayvanlari kucumsemis, ama sizin cevapiniz en anlamliydi simdiye kadar..tesekkur ediyorum !

• reca ederim...

• İNSAN; Düşünme yeteneğini kullanabilen canlı varlık. Ancak günümüzde insan sıfatını taşıyıp düşünme yeteneği yokmuş gibi davrananlarıda mevcuttur. Bazı insan sıfatlılar düşünme yeteneğini kullanmadığı gibi hayvansal özellik olan direk olarak içgüdüleri ile hareket ederler. Bunlarada normal insanlar tarafından "hayvan, öküz, ayı v.b." sıfatı takılmaktadır.

1|0
    0|0
  • kısa bir cümleyle belirtmek gerekirse insan bu dünya ya en değerli canlı olarak allah c.c tarafından seçilmiş varlıklar olarak gönderilmiş en değerli canlıdır ve insan müthiş şakilde donatılmış en üst sevyedeki canlıdır insan bu dünyadaki herşeye üstünlük kurmuş bir varlıktır herşeyi yönlendirme kabiliyeti olduğu gibi akıl sınıfında da akılca en üstün olanıdır

1|0
    0|0
  • ınsanları söyle tanımlarım ıyı olan ve kötü olan ve ınsanın tanımını yapmanın ne kadar zor oldugunu bılmelısın... ıyı ınsanlar genellıkle baskalarını düsünür ve dıger bır ınsanın mutlu olması ıcın cabalar kötü ınsanda baskasını düsünmez dıgerlerını kullanır ve yersız davranır aslında bunu karakterlı ve karaktersız dıyede adlandıra bılırız ama en temelı bunlardır dıfer baslıkları saymayı ıstemem

1|0
    0|0
  • İnsan: hayvanlar aleminden, kordalılar şubesinden, memeliler sınıfından, primatlar takımından, büyük insansılar familyasından, hominini oymağından, homo cinsi bir çeşit "Orospuçocuğu"dur.

1|0
    0|0
  • Yaratılış gereği ona verilmiş olan aklı kullanmayan, başka düşünceleri körü körüne savunabilen, gereksiz, hiçbir şeye yararı olmayan ve yeryüzündeki hainliğin şerefsizliğin ve namussuzluğun tek temsilcisi.

İnsan dötoş bir varlıktır kısaca. ..

1|0
    0|0
  • Bana göre ''zekasını kendi geleceği ve çıkarları için kullanan başkalarına zarar vermediği sürece istediği her şeyi yapmakta özgür canlıdır.''

1|0
    0|0
    • Olabilir !

• Gercekci olmak guzeldir !

• Hayalperest olmak güzeldir !

• İ=çinde iyi kötü barınan

n=ne zaman napacağı belli olmayan

s=ebepsiz acı veren

a=nında 180 derece ters dönen

n=asıl ruhlara sahip oldukları bilinmeyen

1|0
    0|0
  • cehennem

cevabımı kısa buldu ks :)

1|0
    0|0
  • İnsan arapça kökenli kelime. unutmak, hatalı eksik anlamına da gelir. Bu yüzden beşer şaşar demişler

2|0
    0|0
  • yeryüzündeki en vahşi hayvandır.

0|0
    0|0
  • ''Uçsuz bucaksız evrende yaşam süren, zeki uygarlıklardan birisi.'' Aklıma hep bu tanım gelir.

1|0
    0|0
  • en gelişmiş hayvan = insan :D

1|0
    0|0
  • mantığıyla hareket edebilen canlı. oldu mu. al bir de background müziği eşliğinde link :)

0|0
    0|0
  • Her ne kadar düşünen hayvan dense de ben duyguları ile yaşayan canlı cümlesini tercih ediyorum... Düşünebilen pek çok canlı vardır ama kainatta insandan daha duygusali yoktur. Duygularımızı reddetmek bizi biz yapan ozumuzu reddetmektir...

0|0
    0|0
  • sevişken <3

0|0
    0|0
  • insan üreten mahveden düşünen konuşan 2 ayak üzerinde yürüyebilen akıllı ve zekalı biliçlı bir memeli varlıktır :)

0|0
    0|0
  • Edebiyatçı Yada Psikolok Olmak için İLk Önce Okulunu Okumak Şart... Yapma Kardeşim Böyle Şeyler.. Yalnış Anlama Beni Sakın

0|0
    0|0
    • Yok neden yanlis anlayayim..bence merak etmek ve bir sozun anlamini ogrenmek baska birinden edebiyatci olmayi gerektirmez ben tesekkur !

• İnsan Sözcüğünü Bu yazıyı Okuduğunu Bildiğim Kadar . Senin Bildiğini Biliyorum. Lütfen!

• İnsan , bazen bir hayvan kadar alçalabilir bazende bir melek kadar yükselebilir...

0|0
    0|0
  • insan: fani dünyadan baki dünyaya gidecek yolcudur..

0|0
    0|0
  • Önce yaşadığı yerin içine eden

sonrada o yeri temizlemeye çalışan varlığa insan denir..

0|0
    0|0
  • insan benim gibi yan gelip yatmaktır böbhöhöhöhöhöhö

0|0
    0|0
  • İnsan bu; su misali kıvrım kıvrım akarya diyor ya üstad...

0|0
    0|0
  • ...human... nat geo

0|0
    0|0
  • düşünebilen adi yaratıklar

0|0
    0|0
  • insan = adam gibi adam olmak ama adam gibi olmayı beceremezken adam'ın son iki harfi bile olamayan canlıdır galiba.

1|0
    0|0
  • link

Gülelim biraz :D

:)))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Okuduğum bir kitapta geçen beğendiğim bir tanımı paylaşmak isterim;

"...the most dangerous animal in a zoo is Man."

Ben de katılarak en vahşi hayvandır insan diyorum.

1|0
    0|0
  • Omurgalı,memeli bir hayvandır kendisi.Doğaya zarar veren ve ekolojik dengeyi bozan bir hayvandır.

0|0
    0|0
  • İnsan, sen öyle san.

1|0
    1|0
  • sen-ben-o-biz-siz-onlar

0|0
    0|0
  • İnsan,bencil bir varlıktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...