Kadınların iş hayatındaki başarısı neden farklı algılanıyor?

Kadınların iş hayatındaki başarısının nedeni olarak çalışması,emek harcaması ya da zeki olması görülmüyor çoğu zaman.

Erkeklerin çoğu,bir işte kadın yükselmişse bunun daha yüksek bir mevkideki kişilerle yakın olduğu için olduğunu düşünüyor.

Birkaç gün önce iki beyefendinin bu konu hakkındaki konuşmalarına şahit oldum.Terfi eden bir kadın hakkında ileri geri konuşurken,bir erkek hakkında çalıştığı için bu duruma geldiğini söylüyorlar.Fakat ne erkek ne de kadın hakkında detaylı bilgileri var.

Neden kadınların başarısı farklı algılanıyor?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• kadınların bir şey beceremediklerini düşünürler çünkü ataerkil toplum yapısından kaynaklanır kabul etmek istemezler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ben herkese o gözle bakmam normal süreç içinde normal gelişmeler kaydediyorsa tamamdır haketmiştir diye düşünürüm sorun yapmam. Ama bazı yerlerde(muhtemelen kurumsal olmayan yerlerde) herkesten hızlı olabileceğinden daha hızlı gelişiyorsa göğüs farkıyla önde olduğunu herkes düşünür.

0|0
    0|0
  • benim bir üst yöneticim kadın çok iyi anlaşıyoruz kendisiyle <3

0|0
    0|0
  • Birincisi kıskançlık ve çekememezlik ikincisi bazilariniz gerçekten bunu yapıyor ve bunu biliyoruz

0|0
    0|0
    • Bir iki kişi için bütün kadınlara aynı gözle bakılması doğru mu sence?

• Değil tabiki dedikodu olsun işte. Erkek olsaydı yine elestrilecekti

• genelde dişiliklerini kullanıyorlar

0|0
    0|0
  • System Not Found.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tatlım bizim bütün kavramlarımız cinsellik üstüne kurulu bu da o bilinç altının sıçratması.

1|1
    0|0
  • Bunun iki sebebi var bana göre. 1. Buna sebep olan bizleriz yani kadınlar çünkü yükselmek için her haltı kabul edenler var aramızda malesef. 2. Erkeklerin gözünde kadınlar herdaim cinsel objedir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...