MS hastalığının başında kan tahlilinde iltihap çıkar mı?

Nette böyle diyor... MS’in atak devresinde sinir telciğinin kılıfını oluşturan miyelin tabakasında bir iltihaplanma olur ve o bölgede sinir üzerindeki normal elektriksel iletim aksar. Eğer iltihaplanma hafif atlatılırsa, iyileşme dönemlerinde miyelin kendi kendini tamir edebilir, fakat iltihaplanma şiddetli ise, miyelin fazla zarar görür ve burada sert bir tabaka ya da plak oluşur.

Bu iltihaplanma anladığım kadarıyla MS hastalığının başında oluyor bu iltihaplanma kan tahlilinde gözükür mü?

Benden MS diye şüpheleniyorlardı kan tahlili yaptırdım iltihap çıkmış dedi doktor yüz yüze konuşmak istedi.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• tahlilde nerede olduğu tesbit edilemez. enfeksiyon noktası kan tahlilinde bilinemez. kuşkulanılan bölgede MR çekilmeli.

1|0
    0|0
    • hım.. peki kanda iltihap ms başlangıcı belirtisi olabilir mi?

• teşekkür ederim :)

• rica ederim geçmiş olsun

Erkekler Ne Diyor 1

• msn ne demek ya

0|0
    0|0
    • msn değil MS. yani multiple sclerosis

Kızlar Ne Diyor 1

• Belirtilerinden biridir. Annem de Ms hastası. Hangi seviyede olduğunu belirler bu tarz tahliller. Fiziksel kontroller de olacak, sana bazı hareketler yaptırıp beyin- sinir arasındaki iletişimi gözlemleyecekler.

Geçmiş olsun.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim annene de geçmiş olsun... Haftaya EMG testim var zaten :) ama doktor yine de görmek istedi neden bilmiyorum.

• Kendini bırakma, en başında teşhis konulursa ilerlemiyor. Annemde ilerlemedi hiç, ilaçlarını ve iğnesini düzenli kullanıyor. Bir de hemşiren oluyor, herhangi bir durumda ona ulaşıyorsun. Endişe etme...

Tekrardan acil şifalar olsun kırçiçeem.

• teşekkür ederiim :))) size de acil şifalar dileriim

Yükleniyor...