Türkçe konusunda takıntınız var mı sizinde ?

Ben mükemmel konuştuğumu ya da yazı dilinde kusursuz olduğumu iddia etmiyorum ama bazı yanlışlara da tahammül edemiyorum. Mesela 'Düğün' yerine ' Düyün' denmesi y ve ğ arasında ki farkın bilinmemesi beni çileden çıkarıyor. Hadi hiç eğitim görmemiş insanlar tamam ya en azından ilkokul mezunu onu bırak üniversite öğrencileri yapıyor bu hataları. Sizde gıcık oluyor musunuz ?

Güncellemeler:
****Ben mükemmel konuştuğumu ya da yazı dilinde kusursuz olduğumu iddia etmiyorum ama bazı yanlışlara da tahammül edemiyorum. ;) Yine de, uyarı için sağ olun , artık -de,da konusunda yorum yapmak yerine ana tema üzerine yoğunlaşabilir miyiz ?

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kıyamam, ''de - da'' diyerek sana çok bilmiş muamelesi yapmaya çalışıyorlar. Oysa ki senin anlatmak istediğin ımla kuralları değildi ve iddia ettimediğini de dile getirmiştin.

Bu gibi konuları kaideye almamak gerekiyormuş demi, çünkü kime ne anlatırsan anlat, sadece anladığı kadarsın meleğim. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Böyle soru açıp, kişi kendi yanlış yapınca komik oluyor.

"Sizde gıcık oluyor musunuz? "

Dahi anlamındaki de ayrı yazılır.

Saygılar.

4|1
    2|0
    • your eyes are amazing.!

• @soRan he. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayınız. Türkçe'yi doğru kullanmak bir bütün olarak değerlendirilmeli. Sadece bir hataya takılıp onun üstünden insanları elestirmeyin madem. Sonre ben zeka küpü oluyorum.

• Aboo kac kisiyle tartistim bu sitede bu yuzden. Degil yerine deyil yazan mi dersin, ohoo bir ton var bunlardan.

1|0
    0|0
  • aynen ayni takıntı bende de var :) ekşi yerine eşki, yalnız yerine yanlız vs vs deli ediyor beni :) ben de y - ğ takıntılıyımdır...

1|0
    0|0
  • " Türkçe konusunda takıntınız var mı sizin(de) ? "

zın zın zın ! ! ! ! !

1|0
    1|0
  • Şimdiki gençlerde sesli harfleri kullanmıyorlar ya bende ona sinir oluyorum

1|0
    0|0
  • Yok gıcık olmuyorum, herkes istediği gibi yazabilir ama ben kendini iyi ifade edebilen mümkün olduğu kadar çok kelime kullanabilen kişileri önemsiyorum.

1|0
    0|0
  • Bi' kaşık su da boğasım geliyor onları. İnsan dilini bu kadar aşağılamamalı. Harf yutanlara ve kelimeleri kısaltanlara da ayrıca gıcık oluyorum. Bi' de ''amk'' diye bir şey türetti beyinsizler.

1|0
    0|0
  • TurkcE ımıla KlawuzunUn enn gÜsel kuRaLısın, AraB alfebesiNin eN güSel Harifisin MeLeğim :)

sE ni SefiyoruM müCk <3

0|0
    1|0
  • istirham ederim tabi bende sizle aynı fikirde olmaktan gurur duyuyorum şimdi müsadenizle düyünüm var gitmem lazım iyi günler bol düyünler heehehehee:D

1|0
    1|0
  • Sen istiyor duj ?

0|0
    1|0
  • aynen ben de çok takıntılıyım yazılarım ve mesajlarımda hiç harf eskiltmem

1|0
    0|0
  • Onu Geri Zekalılar Yapıyor :)

1|0
    0|0
  • takıntılılıları sevmem

0|0
    1|0
  • Gıcık olduğum söylenemez ama Türkçeyi kullanış şekline göre not veririm karşımdaki insana.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Belki de senden daha çok rahatsız ediyor bu durum beni.

Mesela "yalnız" ve "yanlış" yazamayan insanlar var...

Bir yörenin ağzı ile konuşulur ona bir şey demem,geliverdim olsun ya da beya vs.

Ama "herkez,bağyan..." yazılmasına tahammül edemiyorum.

1|1
    0|0
  • Fazlasıyla tanıdığım biriyse uyarıyorum ama değilse içimden sürekli ona öyle denmez böle denir diye tekrarlıyorum ve o şekilde konuşan erkeklerde çok itici geliyo.

1|0
    0|0
  • aynen ya bende dikkat etmem ama adam bana gelip eylence yazarsada gözümden düşüyo resmen

1|0
    0|0
  • herkez ve şarz var bir de. tüyler ürpertici. hele o bağlaçları birleşik yazanlar :(

1|0
    0|0
  • Insana hatasını yüze vurulmaz dicem ama düzeltmeye çalışıyorum hatalarımı tek sorun benim yazi hatam cok...

0|0
    0|0
  • yok öyle takıntılarım. isteyen istediğini yazsın, ben mi kurtarıcam türkçe'yi.

0|0
    0|0
  • anladığım sürece sıkıntı yok :)

1|0
    0|0
  • Ben gıcık olmam da uyuz oluyorum :D :D

0|0
    0|0
  • yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...