Bayanlar protein tozu kullanmalı mı?

Protein tozu kullanmalı mıyım? Henüz spora yazılmadım fakat sabahları koşuyorum, evde 5 aydır squat çalışıyorum ve etkisini görüyorum. Sizce protein tozu kullanmalı mıyım? Sonuç olarak yağ tulumu yapmıyormuş sadece bazı proteinleri tozla karşılayacağım? Ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bırakın artık sağdan soldan duyma fitness guruluğunu..
    İçme pembeli, belli bir kıvama gelene kadar alma. Karaciğerini yorarsın. Ki zaten fazla geleceğinden sidikle dışarı atıyosun parana da sana da yazık olur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ağır bir antrenman programı yapmıyorsan ve normalde de proteinli besinler tüketen biriysen, vücuduna fazla giren protein direk yağa dönüşüyor. Ama az protein aldığına inaniyorsan (1 öğün için genel olarak 30 gram) kullanabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Tahmin ediyorumki sporu fazlalıklarından kurtulup fit kalmak için yapıyorsun. Bu yüzden ilk yapman gereken şey karbonhidrat ve şekeri minimum seviyeye indirmek, hatta şekeri tamamen kesmek. Protein senin için kesinlikle daha geri planda olmalı. Toz kullanma konusunda gelirsek kesinlikle hiç gerek yok. Çünkü kadının amacı fit olmaksa eğer günlük gerekli protein miktarını gün içinde yediği besinlerden karşılar zaten

1|0
    0|0
    • 1.65 boy kilom 50 fit olmaya gerek yok ben vitamın bakımından diyorum

• bence sana gerek yok ağır bir spor yapmıyorsun, günlük protein ihtiyacını karşılayabilirsin beslenerek

1|0
    0|0
  • Günlük alman gereken protein miktarını alamıyorsan protein tozu alman gerek. Ben kullandım bir 6 ay

1|0
    0|0
  • Mantıklı

1|0
    0|0
  • kadınlarda gerek yok toz kullanmaya. bizler hacim için toz kullanıyoruz tabi sizin öyle bir amacınız yoksa :)

1|0
    0|0
  • Çok sık kullanma karaciğeri patlatirsin bir diğeri ise kaliteli al alacaksanız eğer sağlığınla fazla.

1|0
    0|0
    • Ay korktum

• Ay iğrenç tamam ya od soğudum :D

• Eğitmen kontrolunde kullan bari hevesini kırar gibi oldum 😄

• Gerek yok ama biraz kas olursa iyi olur dersen kullan

1|0
    0|0
  • Hayırr sis

0|0
    0|0
    • Ama sadece sabahlark protein alabiliyorum diğerleri aksıyor okul yüzünden

• Supplementler konusunda sürekli degişik kürler deniyorum ve öneriyorum neredeyse tüm supplementler hakkında baya bilgim vardır. duruma göre bayanlarda protein tozu kullanmalı ama senin durumun farklı sanırım. sana dediklerine göre vitamin lazım. bana ulasırsan yardımcı olmaya calısırım güzel siteler biliyorum temin edebilcegin :)

0|0
    0|0
  • İşe yarar bu konuda bir sürü yabancı makele yayınlandı ve cogu yabancı doktor çocuklara kurabiyeler içinde verilmesini dahi öneriyor. Saten günde 1 kere kullancaksın ondan karaciğere zarar gelmez. hiç bişi bilmeyip kendi teorelerini üretmiş insanları dinleme.

0|0
    0|0
    • Kullanayım mı? Yani madem öyle şeyler okudun günde bir iki yudum içsem bir şey olmaz sanırım?

• Gerçekten olmaz günlük marka falan tavsiye edebilirm marka yazmak yasak mı bilmiyorum o yüzden özelden mesaj atarsan yardımcı olurum

• Protein tozuna gerek yok aslında

0|0
    0|0
  • Bizim ünide kızlarda çok kullanıyor. İngilterede çocuklara mama olarak verildiğinide biliyorum. İlaç falan sanıp bilmeyen aptal insanları dinlemene gerek yok

0|0
    0|0
  • Gerek yok alt yapın yoksa zararı olabilir

0|0
    0|0
  • Kullanman da sorun yok ama em takviyedir tpz sdi ustunde yanı normal besinini almalisin ek olarak toz kullanabilirsin vücudunun genel posturunede önem ver squat tek bacak kalça yanı omurga bel kasları omuz vs bunlarda calistirilmali

0|0
    0|0
  • Gerek yok. Salonda sıkı bir antrenman yapacaksan olabilir.

0|0
    0|0
  • Protein tozu yetersiz beslenirsen kullanırsın ama bence doğal olan hiçbir bayan o kadar proteine ihtiyaç duymaz

0|0
    0|0
  • Squat nedir

0|0
    0|0
  • tabiki hayır.

0|0
    0|0
  • Böbrekler iflas ettiriyor çok su içmezsen

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayir kesinlikle mahf eder seni

0|0
    0|0
    • Nasıl yani?

• protein kullanan insanlarda gereksiz şişme olur sonra o şişme sarkar vucudun iğrenç görünür ne gerek var ki erkekler bile kullanlar bin pişman bende spor yapiyorum doğal yollardan protein aliyorum vucudum taş gibi doğal besinlerden protein almaya bak sen

• Kullanabilirsin hiç bir zararı yok ama onun yerine sağlıklı beslenirsen daha iyi olur senin için.

0|0
    0|0
  • Boyum 1.87 kilom 62'ydi spora yazıldım kuran carpsın 3 ayda protein tozunu nerden kullandıysam 90 kilo oldum

0|0
    0|0
    • Oha

• İyice değiştiriyor insanı kilo o zaman 😂

• Eskiden güçsüzdüm bir hatuna en baba 2 psta atıyodum şimdi 4'E çıktı. Proteinin faydası var ama nadirende olsa zararı olabilir diyorlar.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu kadarcık sporla istediğin verimi alamazsın.. Onu ağılık çalışanlar kullanır.

1|0
    0|0
  • Kullanma

1|0
    0|0
  • Gerek yok.
    Düzenli beslen yeterli

1|0
    0|0
  • Kilo almak icin mi icceksin?

1|0
    0|0
    • Yarar mı kilo için? Çok aldırır mı?

• Almak istedigin kadar alirsin yapilmasi gerektigi gjbi yaparsan. Benim kuzenim kullaniyor almak icin

• herşeyin doğalı güzeldir bilemiyorum :)

1|0
    0|0
  • Bence kimse kullanmamali

1|0
    0|0
Yükleniyor...