Keşke karşı çıksaydım dediğiniz şeyler var mı?

Zamanında sizin ya da bir başkasının maruz kaldığı bir haksızlığa ya da yanlış bulduğunuz bir duruma sesinizi yükseltmemenizden bahsediyorum.

Ben hemen hemen her durumda haklı sebeplerle sesini yükselten birisiyim fakat lise2 de ben dahil neden kimsenin sesini yükseltmediğini anlamadığım bir durum olmuştu.

Okulun kapalı basketbol sahasında okullar arası maç yapılacak. Ben de yerimi erkenden alayım diye gittim girdim salona. Dallamanın birisi, tribünlerin hemen girişindeki yere şu şekilde oturmuş:

link

Aynen bu şekilde oturmuş ve çekilmiyor. Resmen küçük bir kuyruk oluşmuş ilk koruidorun arkasında. Millet mavi çizgiyle gösterdiğim yoldan geçip oturuyor ilk sıradaki tribünlere...

O kuyruğa rağmen, kimse de demiyordu ki müsaade et de geçelim diye.

Nasıl bir psikoloji içindeydik, o adam kimdi ki herkese postasını koymuştu, neden indirsene lan ayağını lavuk diye çemkirmemiştim aradan yıllar geçti hala aklıma gelir, düşünürüm bazen.

Sizin var mı böyle anılarınız?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş allah en büyük haksızlığı yapıyor bence.Kimisine gülüyor kimisine sıkıntının kralı veriyor.Sonrada öbür dünyada çekecekmiş yok onu öyle sınıyormuş adama sen ömür boyu bunalım bunalım ver bu adam kafayı yer dindende cıkar.

1|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 5

• itiraz edilecek bir durum varsa ilk sesi cıkan ben oldugum için sonuclarına tek basıma katlanmak zorunda kaldıgım cok tatsızlık oldu :) örnegin tüm sınıf işlenen kitaptan memnun degil bunu dile getiren ben oldum ve biri bile beni desteklemedi. hocayla papaz olduk sen benim ders anlatma yöntemimi eleştiriyorsun diye. erasmus la baska okula gittik. bizim okul oranın gecme notunu bilmiyor. orda 5 alsan geciyorsun bizde 70. geldim 5 leri 50 saymıslar. bölüm baskanına bir itiraz daha. hem notum yükselmedi hem kadın derslerinde bir kere bile konuşmama izin vermedi konuya hakim olmama ragmen :D daha böyle bir sürü ıvır zıvır

0|0
    0|0
  • evt var ama detaya giremiom

0|0
    0|0
  • dediğim oluyor

0|0
    0|0
  • hayir yok : ))))))))))))))

0|0
    0|0
  • evet var : (((((((((((((

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• başlıga göre cvb veriyorum keşke aileme en başından baş kaldırsaydım şimdi çok sancılı nefret ediyorum

0|1
    0|0
  • Keşke karşı çıkmasaydım dediğim bir olay var eskide kalan. 9ÜD otobüsü ile okula gidiyorum. 6. ya da 7. sınıftayım. Yanımdaki 2li koltukta takkeli bir hacı, onun yanında yine takkeli, uzun boylu bir çocuk var. Büyük ihtimalle oğluydu. Çocuk ayağa kalktı şöyle ön sıralara doğru gitti, durakladı, geri geldi ve yüzüme tükürdü. O anki sinirim ve ruh halimle çocuğa iki yumruk attım. Çocuk önce düştü yere sonra ayağa kalktı; ağlayarak babasının yanına koştu, koluna girdi ve ağlamaya devam etti. Adamsa benden özür diledi ve oğlunun zihinsel sakat olduğunu söyledi. Çocuğun o hali haftalarca gitmemişti gözümün önünden, vicdan azabından doğru dürüst yemek yiyememiştim..

0|0
    0|0
    • cok kötü durum ya. o anki durumda kimin aklına gelirdi ki çocuğun zihinsel bir problemi olduğu... :S buna benzer bende de bir durum olmuştu. alışveriş mağazasında bir çocuk görmüştüm. bir gözü kahverengi bir gözü mavi. öylece duruyordu. kucağıma aldım arkadasıma gösterdim. şu gözlere bak yahu dedim... arkadasımın söylediği ise "şşşt.. o çocuk kör!" :S

• Ralli pilotu olcam dedigimdeki annemin tepkisine keske karsi ciksaydim...

0|1
    0|0
  • Öyle bir şey olmadı da, imlanı çok başarılı buldum. Ayrıca linkte de çizdiğin yayılmış insana da bayıldım:) Benden 5 yıldız.

0|0
    0|0
Yükleniyor...