Bugün 4 Nisan dünya sokak hayvanları günü

oldugunu biliyor muydunuz? kısırlaştırma ve sokaktan sahiplenme cok önemli onlar için. bunları yapamıyorsak bile yiyecek ve suyu unutmayın lüften!

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Biz sadece günlerinde değil her zaman canlılara önem veririz sokak hayvanı olsun cadde hayvanı olsun hiç farketmez. özellikle yılanları öldürenleri hiç sevmem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bir veteriner olarak tam destek veriyorum... Gecen sene 4 arkadaş ücretsiz olarak 14 kısırlaştırma yaptık ve barınaga teslim ettik... Bu sene askerdeyim malesef... Seneye inşallah...

0|0
    0|0
    • hay yaşayın! :)

• kısırlaştırma en etkili çözüm sokak hayvanları için o yuzden böyle bir tepki verdim igne bile vuramıyorum ben yapabilecegime inansam üşenmeyip bir de veterinerlik okurdum :) hayvansever veterinerler oldugunu bilmek güzel

• bizim amacımız bu intibayı ortadan kaldırmak. Veteriner hekimlik parası için yapılan bir meslek değil... Hayvanları sevdiğimiz için seçtik biz bu mesleği. Umarım bu kötü etkiyi ortadan kaldırabiliriz...

• eskiden kedilerin kuyruğuna teneke bağlama adeti vardı. çok kızardım. bir gün ben yaptım gülmekten öldüm . çokzevklioluyo yaaa hahahhaha

0|0
    0|0
  • valla sahiplenmek isteyenler pendik yenişehir e gelsinler.

köpekler muhtar adayı çıkarsalar banko alacak nüfusa eriştiler

0|0
    0|0
  • Ayrıca yaz geliyor kapı önlerine bir tas su koyalım arkadaşlar.

0|0
    0|0
  • hayvan dolu memleket zaten iki ayaklı hayvan çok

1|0
    1|0
  • tesadüfe bak bugün aynı zamanda terörist başı Apo'nun da doğumgünüymüş. anlamlı olmuş bence

0|0
    0|1
  • hayırlı uğurlu olsun

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum. +5

0|0
    0|0
  • bilmiyorduk, öğrenmiş olduk. bu bilgi ve hatırlatmayı da beşledik

0|0
    0|0
  • bugün alparslatn türkeşin ölüm yıldönümü banane sokak hayvanlarından

0|0
    0|1
  • O halde bana bir hediye almışsındır.

0|0
    0|0
  • Senden duydum şimdi wikiye baktım 4 nisanda bu konu yer almıyor ama. Neyse konuya gelelim elimden geldiğince sokaktaki kedi ve köpeklere yiyecek veriyorum bazen kedimin mamasından veriyorum sokaktaki kedilere. Tabi bunlar yetersiz.

0|0
    0|0
    • wikipedia hiçbir zaman guvenilir bir kaynak olmadı zaten :) 4th april stray animals day yaz illa ki çıkar

• Hmm tamam oldu şimdi :)

• ben 5 nisanda doğmuşum ama bende hayvanım! o yüzden hergün hayvanlar günü olsun istiyorum <3

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• burda sokak hayvani yok basibos gezen bir köpege rastlamadim hic. kediler de sahipli zaten biraktigin yemegi begenmio münafiklar kedi mamasi biraksan silip süpürüyo zindiklar bir sefkat dolu bakis bir minnet dolu miyavlama yok panpa cok dislandik cok.

0|0
    0|0
    • barınaga gitmelisin deli oluyorlar sevilmek için :)

• aslında korkacak hiçbir şey yok ama insan cekinebiliyor anladım. mesela beni küçükken köpek ısırmıştı. barınaklarda da ufak tefek kazalar olmuyor degil ama onlar bizden daha cok korkuyor. aklında olsun bazı barınaklarda kedi bölümleri olur. bazı illerde de kedi evleri var. :)

• kedilerden de korkuyorum ): korkmasam zaten kedi alacaktim. muhabbet kusumla mutluyum evde xhccjgkgkcjxhh zaten burda neredeyse her ailenin kedi ve köpegi oldugu icin barinaklar bostur cjcblljkvhchckvb

• Ah senin demenle olsa keşke :/ Çok üzülüyorum hayvanlara...

0|0
    0|0
  • inceliğin, güzel yüreğin ve bunu hatırlattığın için teşekkürler.hayvanlar candır. barınaklara gidip koruyucu anne ve babalık yapılabilir.ya da sokaktaki hayvanlara sevginizi sunup bir tas su ve yemek verebilirsiniz.duyarlı güzel insanlar sizi seviyorum.

0|0
    0|0
    • yalnız olmadıgımı bilmek daha da güzel teşekkür ederim :)

• yaşadığım yerde sokak hayvanı yok bu yüzden benim için manasıda yok.

1|0
    1|0
    • barınak da olur. vurgulanmak istenen "sahipsiz" hayvanlar

• insan olmanın gerekliliklerinden zayıfı korumak, kollamak. insan ya da hayvan fark etmiyor benim için.

• işte benim için farkediyo gizlicim bunun için beni suçlicaksan söyliyim umrumda değilsin :)

• 4 ekim değil miydi o:( Neyse her gün onların olsun elimden geldiğince koyuyorum şu hurdacı abiye sesleniyorum tekrar abi şu kapları toplama sana 10 tane damacana veriyim:(

0|0
    0|0
    • 4 ekim dünya hayvanları koruma günü, 4 Nisan da sokak hayvanları. kapları hurdacı degil de hayvan sevmeyenler topluyor olabilir :/

• komşularım pek hayvansever yaprak sarma ve barbunya pilaki atıyorlar mama kabına:((

• Bence sokakta hayvan olmasın hepsini barınağa göndersinler. Hem onlar eziyet çekmesin hem de insanlar. Köpeklerin havlamasından saldırmasından bıktım usandım artık.

0|0
    0|0
    • barınaklar ölüm kampları. keşke mevcut olanları boşaltabilsek.

• Bilmiyordum.:/

Elimden geleni her zaman yaparim ama sokak hayvanlari için.

0|0
    0|0
  • beşledim

0|0
    0|1
Yükleniyor...