Değişikliklere ne kadar açıksınız?

Yani alışkanlıklarınızdan kolayca vazgeçebiliyor musunuz? Sizin için kolay mı yoksa hayatınızın bir parçası haline mi getiriyorsunuz ? Her şey olabilir.

Not: Neden kişilik sorularıma bu kadar az cevap geliyor ? Fikri olan bunu da söylerse sevinirim.

0|0
8|17

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni şeyler, yenilikler aslında endişe verici ve ürkütücü gelebiliyor bence toplumun geneline. Sonuçta alışkanlıklarımız, ya da yaşadığımız çevreden bize aktarılan gelir-geçer bakış açıları bir nevi zamanında denenmiş ve sonuç alınmış kazanımlardır. Dolayısıyla insanın "garantide kalma" güdüsü bu yönde ağır basmaktadır.

Elbette bu bir genelleme, hani ortalamayı yansıtmak amaçlı söylüyorum. Diğer yandan gerek tarihsel sürece, gerekse de günümüzdeki canlı örneklere baktığımızda radikal kararlar alabilen ya da marjinal boyutta düşünebilen kişilerin farklı olduklarını, bazen toplumu yönlendirdiklerini, bazen iz bıraktıklarını, ama ne olursa olsun belirgin olduklarını gözlemliyoruz.

Eski alışkanlıklardan vazgeçmek ya da yeniliklere açık olma noktasında; benim kıstasım olabildiğince ön-yargısız yaklaşmak, ama ne olursa olsun bu yeniliği incelemek, üzerinde düşünmek ve yaşantımız adına pozitif kazanımlar getirebilme ihtimaline karar kıldığımızda bunu cesurca uıygulamaktan yana. Sanırım önemli olan seçimlerimizdeki filtremizin doğruluk payı ve bunu filtresiz olarak kendimize yansıtma becerimiz...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Alışkanlıklardan vaazgeçmek her insan için zordur. Bu özellikle sürekli yaşadığın bir yerden taşınırken kendini gösterir. Çünkü bütün çevren ve anıların oradadır. Zaten zor olan evi bırakmak değil, o anıları ve arkadaşlarını bırakmaktır ve insana yeni çevre edinmek ve onlarla kaynaşabilmek çok zor gelir. Bunun haricinde sigara vb tarzda insanın istediği dışında gelişen alışkanlıklar haricindekileri bırakmak gene zor ama örnek verdiğimden daha kolay bence. Sonuçta söz konusu insan ve insanın ayak uyduramayacağı bir ortam yok.

Sorularına az cevap verilmesinin nedeni de pek muhabbetşinas olmaman olabilir belki. :))

0|0
    0|0
  • Gençliğimde değişikliklere çok açık bir insandım, zamanla önce alışkanlık sonra tarz haline dönüşüyor bazı şeyler. Sonunda da karakteriniz oluyor. Ama hala çevremdeki insanlarla karşılaştırıldığında değişikliklere oldukça açık bir insan olduğumu söyleyebilirim.

Not için yorum: Bu sitede özellikle kültür ve kişilik sorularına bakmaya çalışıyorum, ancak bu ikisi de gerek soru gerekse yorum açısından çok zayıf, bu nedenle yanıtla ikonuna tıklıyorum, yoruma değer konuları okuyorum, elimden geldiğince de düşüncelerimi paylaşıyorum.

0|0
    0|0
  • alışkanlıktan vazgeçemessen kendini yenileyemez ayak uyduramssın..ben kolayca vaz geçiyorum..

kişilik sorularınada az cevap gelmesinin nedeni insanların ilgi alanı değil..o nedenle şansını cinsellikte dene :D

0|0
    0|0
  • hiç değişken bir yapım yok..

33 senedir hergün yemek yiyorum, uyuyorum ve tuvalete gidiyorum..

çok monotonlaştı hayat!...

0|0
    0|0
  • Söz konusu alışkanlığın ne olduğuna bağlı aslında ama ben alıştım artık değişikliklere. Hayatımda o kadar çok değişen şeyler var ki bir yerden sonra değişiklik olmaması garip gelmeye başlıyor.

0|0
    0|0
  • durup dururken hadi artık işimi mesleğimi yaşadığım ili vb değiştireyim demem ama planlı değişime açığımdır ..

0|0
    0|0
  • sen istemesende değişiyorsun zaten lise 1 başlangıcı ve bitişi sen misin?

hayır çünkü sen artık hipokrad yemini etmiş doktorlar kadar özgüvenli birisin :D

0|0
    0|0
  • ben okadar açıldım ki, herhangi bişeyden artık sınırlanıyormuş gibi hissediyorum :(

0|0
    0|0
  • değişimlere açığım her an her saniye değişebiliyorum monotonluktan kurtarıyor insanı :)

0|0
    0|0
  • Sıkıldığımda hemen bırakır, vazgeçerim. Yapım itibari ile değişken bir insanım, her ortama girer, yeni şeyler öğrenirim.

Kişilik sorularını da severim. Çaktım 5 yıldızı

0|0
    0|0
  • ben alışkanlıklarımdan kolay vazgeçemiyorum.mesela kendimi bildim bileli odunum hatta öküzz ya da camışşş,camışşş ama birtürlü vazgeçemedim bu odunluğumdan :(

0|0
    0|0
  • bu sıralar çok açığım çok ihtiyacım var

0|0
    0|0
  • KESİNLİKLE DEĞİŞİKLİKLERE KARŞIYIM. HİÇBİRŞEYİMİ DEĞİŞTİRMEM, KENDİMİDE AMA YENİ ŞEYLERİ ÖĞRENİRİM.

0|0
    0|0
  • değişikliklere hiç açık değilim.

0|0
    0|0
  • kolay olmasada gecilmesi gerekiyorsa geciyorum..

0|0
    0|0
  • ben pek de açık değilim değişikliklere kolay adapte olamıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• fazla değişiklik sevmem. pek açık olduğum söylenmez

0|0
    0|0
  • alışkanlıklarımdan vazgeçemem çok zor olur.

0|0
    0|0
  • alışkanlıklarımdan kolay kolay vazgeçmem ama yeni olan her şey de beni heyecanlandırır . alışkanlıklarımla yaşarken değişikliklerle hayatta kalıyorum diyebilim.

0|0
    0|0
  • eğer bir alışkanlığı bırakacaksam bırakırım. ve bana faydalı bir alışkanlıksa kazanacağım hemen edinirim rahatsızlığım da olmaz... iradeliyim.

0|0
    0|0
  • Zor oluyor, ama faydalıysa o da aşılıyor.

0|1
    0|0
  • Çabuk alışıyorum.

Zor ama çabuk.

0|0
    0|0
  • rahatımı bozmasın yeterki değişikliğe açığım her zaman.

0|0
    0|0
  • fazla değil yarı yarıya

0|0
    0|0
Yükleniyor...