İyi bir yazar olmanın yolları nelerdir?

Sizce okunan ve kaliteli bir yazar olmanın yolları nelerdir? Şu yazarların kitaplarını çok beğeniyorum dediğiniz yazarlar var mı, varsa neden beğeniyorsunuz? Yazmaya yeni başlayan birisine vereceğiniz tavsiyeler var mı?

Güncellemeler:
Biraz daha orjinal fikirler istiyorum, tecrübeli ol, şöyle ol, yetenekli ol çok oku olayını herkes biliyor zaten.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yazamak yaşamak...İçinizden kaleminize sizi çekip,kağıda bırakma yolculuğunda yanınızda,beyninizde içinizde olması gereken yazarlar:

1-Oğuz atay

2-Dostoyevski

3-Solohov

4-hikaye kitapları(Öykü,deneme özellikle)

5-Küçük iskender,

6-Murathan Mungan,

7-Maxim Gorki

8-Yılmaz Erdoğan

Yazarlar birliğinin açmış olduğu kurslara katılabilirsin,ve anlarını yaz bolca,yazmak kendini ele verebilmektir,ne kadar sakınmasız yazarsan sana daha çok özgürlük alanları açılacaktır...Başarılar...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• kaliteli okunan bir yazar olmak için görüp geçirmeli bazı şeyleri yaşamalısın..bi tararflarından sallayarak olmaz o iş..

0|0
    0|0
    • Bi taraflarından sallayarak?

• yaw yazmayım diyorum yazayım bari hadi..iyi bir yazar olacak insan zaten bu soruyu burda sormaz..vaktini buralardada harcamaz diye düşünüyorum..haksızmıyım..sen yazar ol korsanını bastırıp bedavaya dağıtacam valla..

• Kim olduğumu bilmediğinden sıkıntı etmiyorum. :D

• Ahmet altan,ın yolunu izle yazarlık gazecelik kitapçılık nasuk olurmuş gör

2 gün önce adamın cıkan SON OYUN adlı kitabı sadece 2 saatte 100 bin satarak tükketi onun yolu güzel yol örnek al o adamı takip faydası olur

0|1
    0|0
  • Hocam bana kalemin kuvvetli yazmalısın ama yazmadan önce çok OKUMALISIN derdi. İşte bende okuma yok :)

0|0
    0|0
  • çok okuyacaksın tabi orjinal fikirler istiyorsan benim beğendiğim yazarlar da kitaplarındaki olayların beklenmedik şekilde gerçekleşmesi.yani gelecekte ne olacağını kestiremiyorsun okuyucuyu yan yatıran olaylar oluyor.george r.r. martin buna en iyi örnek sanırım.

0|0
    0|0
  • Hayal gücü ve yetenek olmalı.

0|0
    0|0
  • dogusştan gelir o bence sonradan iyi bir yazar olamazsın

0|0
    0|0
    • Ben senin gibi düşünmüyorum, insanı yaşadıkları da iyi bir yazar olmaya itebilir.

• çaba sarfetmek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Oyle hop pat yazar olcan diye olmuyo. Ben on iki yasindayim ve iki yildir calisma yapiyorum yaklasik elli tane denenem var kirk elli sayfalik.
    Oncelikle iyi betimleme yapman gerekir somut betimle ornek: alt alta uc tane rafi olan ve en altindaysa buyuk bir cekmece bulunan beyaz kitapligimi cok severdim. Diger turlu betinleme : penceremden gozuken ucsuz bucaksiz manzaramdaki masmavi deniz sonsuzluga uzanan bir huzur gibi geliyor bana. Ayni zaman da betimleme yapcam diye cumleyi uzatip da uzatip sacma sapan bir sey yapmaman gereki yoksa sıkar ve okunusu hos olmaz yazdigin yazinin. Ce hep ayni zamani kullanmaman gerekir ornek:yaptim ettim gittim attim. Cumlelerinin sonundaki heceyi her zaman farkli bitirmelisin zaman karisikligi yaratmadan yapardi ediyor gitti gibi. Ve iyi bir turkceci olmasi gerek yazilarini duzenleyecek benim var ama okuldan degil. Yazarken mantik hatalari yapmaman gerekir cunlelerinde kopujluk olmamasi gerekir bir olayi betimleyerek dupeduz anlatirsan yine sıkar araya dusuncelerini sokcaksin farkli seyler katcaksin. Ben su an bir kitap yazmaya calisiyorum haylaz bir cocugun komik gunlugu ama aralrda ders verici bikgilendirici seylerde olcak. Yazdığın tazinin bir kurgusu olmasi senin icin daha rahat olur diger turlu sonunu belirlemeden yazarsan anlam karisikligi ve mantik hatasi yapma olasiligin cok yuksek. Bur kurgusu olursa daha rahat yazarsin ornegin ayni yildizin altindanin kurgusu oki kanser cocuk asik oluyor erkek olan kanserden oluyor yazar bu olayi genisleterek bir kitap haline getirmis. Bsskalarinin yerinden dusunevilmen gerekir ve bunu olaya iyi yansitman gerekir umarim faydali olmusumdyr. Insallah on iki yasindaki cocuktanmi tavsiye alcam diye dusunmezsin. :) :) :)

0|0
    0|0
  • düşünmelisin çok düşünmeli yalnız olmalısın uzaktan izlemelisin hayatı..egolarından arınmalı yazacağın şeye odaklanmalısın her şeyi not almalısın her hareketi her sözü her mevsimi saati tarihi fakir dilenci bir çocuğun gözlerini milyonlarca kelimelerle ifade edebilmelisin benzetmelerin olmalı yazarken kuşa özgürlük insana mahkum dünyaya hapis diyebilmelisin boşluktaki varlıkları sindirip özünü anlamalısın bu elmadır dememeli bakış açısını değiştirmeli bu elma agacıdır dıyebilmeli tohum diyebilmeli topraga düşerse ağaçtır o elma değildir diyebilmeli uçuk ve horizonsuz yazabilmali düşünebilmelisin hayvanları çizgi filmde konuşan insanlar gibi seyrettik hep insan sandık insanları bambaşka yaratık sonra çizdik onları sonra roman yaptık onları okuduk bunun gibi ince düşüncelere yeltenmelisin.

0|0
    0|0
  • İyi bir yazar olmak için önce sabretmek gerekir. İyi bir yazar olmak için Birisi olmadan diğeri de olmaz. Ve dengenin sağlanabilmesi için ikisinin de eşit derecede bulunması gerekir.
    Yazdığınız her cümle için bir cümle de okumalısınız. Sürekli olarak başarıya götüreceğini düşündüğünüz yazılar okuyun.

EĞER YARDIMCI OLDUYSA NE MUTLU BANA !

0|0
    0|0
  • Kalemin sağlam olmalı,

İlham perileri hep seni kovalamalı,

Bilgili;

Tecrübeli olmalısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...