Kimler başarı odaklı yaşıyor?

Benimki normal seviyede değil, her şeyde başarı elde etmek istiyorum. Başkasıyla değil kesinlikle kendimle yarışıyorum. Velhasıl genel olarak da başarılarla doluyum. Ama görmeyin halimi, masada ne varsa yeyip tüketiyorum da vücut kilo, gözler uyku tutmuyor, bildiğiniz sürekli olarak bir çıta belirliyor ve başarmak için kendimi paralıyorum. Bana sorarsanız hayat ki en önemli şey başarmak gibi,üstelik kayıplarım yıldırmıyor, daha değişik metodlarla tekrar tekrar denememe sebep oluyor. Neden bu kadar başarı odaklıyım bilmiyorum, bu iyi bir şey mi yoksa kötümü onuda bilmiyorum.

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• her zaman değil ama bir çok konu için yazdıkların bana uygun...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• süpersin bence,senin gibiler daha fazla olsa şu memlekette bence dünyaya hükmederiz :) gerçekten okadar önemli...

1|0
    0|0
  • Sınırı aşmışsın biraz. Ben de buna yakın biriyim.

Uzun vadede getirisi çoktur ama yan etkisi de çoktur. Hedefli olup, biraz da olayları akışına bırakmak gerekiyor.

0|0
    0|0
    • 08:00 - 17:00 çalışıyorum. Kitapları zaman bulamadığımdan hep yanımda taşırım ve dolmuşta okurum. iş öğle arasında kemanı çıkartır yeni bir müzik çalışırım. iş sırasında boş vakit bulduğum an proje üzerinde çalışıyorum, iki defa daha yapmıştım devletten hibe destekli, yeni proje yazıyorum. İşten sonra tiyatro provasına gidiyorum. ORadan ya arkadaşlarımın ya da aile bireylerinden birisinin yanına geçiyor onları ihmal etmiyor ve ancak 01:00 gibi yatağa gömülebiliyorum.Hafta sonu dağ tırmanışına /

• Yok stres yapmam, çünkü onların yerini dolduracak başka bir uğraş ve hedefle oyalanıyorumdur muhtemelen.

• Sorun yok o zaman. Yan etkilerinden muafsın ve zaten o başarı odaklı düşünce yapısı pek değişmez.

• iyi yoldasın başarı odaklı çalışırken sürekli kendini geliştirmeyide unutma 2-3 yıl tecrübeden sonra çok iyi yerlere gelebilirsin

0|0
    0|0
    • Evet geliştiriyorum. Başarı için şart olduğunu düşündüğüm ne varsa yapıyorum otomatik olarak. Sadece gündemi takip edemiyorum oda sinirlermi çok yıpratmasından dolayı.

• gündemi boşver ordan buradan duyarsın zaten tek önerim sana sağlığına dikkat et kendini fazla yıpratma herşey yerle bir olabilir :/ bende senin gibi çalışmamın başarının baharındaydım hatta daha yüksek bir yerde işe başlıyacaktım ama kendimize bakmayıp sürekli işe verdğimiz için kendimizi ince bir hastalıga yakalandık tökezledik 1 yıl sahalardan uzak kalıcaz sağlık önemli onu ihmal etme yeter

• Küçükden böyle yetiştirilmiş olabilirsin.Başarı için mücadele iyidir,ama kaybetmeyi de bilmek lazım,başarı için başkalarını kırmamak lazım.

0|0
    0|0
  • heba etme kendini bu kadar

0|0
    0|0
  • şirine sençalış ben evde yatıyım olur mu :)) yemek de yaparm :))))))))))

0|0
    0|0
    • Olur hatta harika olur :( çünkü yemek yapmayı istemıyorum :) yani severimde zaman istiyor. Yoksa onu da başarı çıtam yapmış çok güzel yemekler öğrenmiştim :) üniversite zamanları aşçı muammelesi görüyordum. ama şu an mideme pek zamanım yok.

• Tabi öyle herkesle yemek yapmanın eğlencesine varılmaz. Ya da mum ışığı öyle herkes için özellik taşımaz.

• oooo tamam hazırlık yap bakalım bir :)))

• Durumun cok kotu. Mesela sen elestirilmeyi hic kabul etmeyen birisi olabilirsin zamanla. Surekli hata yapma tedirginligi gelisebilir. Basari odakli ol ama abartma. Abartacaksan ve kendini harcayacaksan da bari hedefin yuksek olsun:))

0|0
    0|0
    • Aksine öz eleştriye oldukça açığım. Çünkğ biliyorum ki daha iyi bir başarı için hatalarımı yok etmeliyim :( hatalarımı da en iyi çevremdekiler görüyor. Hata yapma tedirginliğim ise kesinlikle var :(

• Takintilisin bence sen mukemmeli ariyorsun ama yetinemiyorsun sanirim kendini paralarsin boyle. Yas kac?

0|0
    0|0
  • maşşallah.bende tembellik yaparı yaparım ama sonra derim ki artık şöyle yapmam lazım giderim tek seferde başarırı geri yatarım da yatarım.

0|0
    0|0
  • sen kaybetmeyi ögrememissin bence, ileride kendin icin bayagi bir sorun olabilir.

azim iyidir ama sen abartmissin biraz

0|0
    0|0
    • Dediğim gibi kayıplar yıldırmıyor daha çok sarılıyorum. İki yol önce 3 fabrika değiştirdim. İkisinden beceriksiz ve unutkan olduğumu söyleyerek kovdular :) velhasıl şu an o fabrıkaların gelip yardım istedikleri, önünü iliklemesi gereken kurumsal bir şirkette çalışıyor ve oldukça başarı gösteriyorum. Kimsede beceriksiz demiyor.

• Biz ya çok iyi anlaşırız, ya da hiç anlaşamayız :D

0|0
    0|0
  • Galiba ben:) bir işi yapıyorsam en iyisi olmak istiyorum. Tabi olabildiğim kadar...

0|0
    0|0
  • hiç aradığın şeyi bulduğunda bulduğun şeyin aradığın şey olup olmadığına dönüp baktın mı

0|0
    0|0
    • Baktım. Genelde bulduklarımdan memnunum ama geçmişteki başarı her daim kalacak değil sürekli yenilendirmek gerekir.

• Geçmişi referans bilerek bugünün kıymetini biliyor ve yarına birikim yapıyorum. Benim içn sıkıntı yok oldukça da mutluyum halimden ama bazen insanlar tuhafmışım gibi bakıp, yavaşlamam için öğütlerde bulunuyorlar; anlamıyorum.

• Başkalarının seni tanıması ya da hiç bilinmeden, duyulmadan, fark edilmeden yaşamak hiç önemli değildir... Eğer mutluysan, başarılı olmuşsun demektir. bu yolda devam et :)

• Eminim düzenli bir ilişkinde yoktur

0|0
    0|0
  • Iyı bı hastalık.

0|0
    0|0
  • ister istemez oluyor...En iyi olmanın bir tadı vardır, sınırı asla...

0|0
    0|0
  • 5 yıldız.aferin sana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Başarı o kadar önemli ki benim için çoğu zaman çok basit sınavları bile gözümde büyütüp,kendi potansiyelimi kullanamıyorum,başarı hırsı,beraberinde başaramama korkusunu getirince çok kötü sonuçlar oluyor.

0|0
    0|0
    • Hımm işte asıl o korkudan kurtulmalısın. Hedeflerini yüksek kılarsan sınav gibi basit şeyleri hemen halledebileceğini düşünürsün.

• Doğru,düşünce şekli çok önemli hayatın her evresinde.

Yükleniyor...