Gökkuşağının neden çıktığını biliyor musunuz ?

yağmurdan sonra oluşan rengarenk kuşağın neden oluştuğunu biliyormusunuz ?

Güncellemeler:
arkadaşlar cevaplarınız çok tatlı :) ve bilimsel cevap verenlere de teşekkür ediyorum. ama ben neden böyle bir şey başladığını sormuştum. Neyse yazıyorum...
RAB, insanoğluna kızıp Nuh Tufanını yaptıktan sonra (40 gün 40 gece bardaktan boşalırcasına yağmur yağdırmış) Nuh Peygamber o insanların ölüşüne şahit olup çok üzüldüğü için RAB'a yalvarmış: - ne olur bir daha böyla kıyım yapma demiş.

RAB: (Nuh Peygamberi çok sevdiği için) tam sana söz veriyorum bir daha böyle bir kıyım yapmayacağım ve bunun kanıtı olarak her yağmur yağdırdığımda gökten yere bir kuşak inecek bu aramızdaki anlaşmanın kanıtı alacak demiş.

KAYNAK: TEVRAT,Yaratılış Bölümü...

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• son güncellemene hitaben yanıtlıyorum. böyle bir şey yok. yani gerçekçi değil. o zaman allahı inkar etmiş ya da onu sahtekar yalancı durumuna düşürmüş oluruz. allah biliyorsunuz nuh tufanından sonra bir çok zeza kıyımları da olmuştur. salih peygamber zamanında, lut peygamber zamanında ...

0|2
    0|0
    • kıyım vermicem demiyor, BÖYLE BİR KIYIM VERMİCEM diyor. Ve senin de söylediğin gibi akabinde küçük felaketler oldu. ama hiçbirisi Nuh Tufanı gibi evreni kapsayacak büyüklükte değildi.

Kızlar Ne Diyor 8

• Yağmur yağdıktan sonra güneş açınca, bir ressam boyalarını kullanmak için gerekli suyu bulup o harika renkleri çıkarır ortaya.

0|1
    0|0
  • evet. yağmur damlacıklarından geçerek prizma oluşturuyor.

0|1
    0|0
  • bi ucunda hazine sandığı diğer ucunda yakışıklı bir peri olduğu için çıkıyo :D

2|2
    0|0
  • evet biliyorum:)

0|1
    0|0
  • güneş ışığı farklı bir etki yapıor deterjan köpüğünde oldugu gibi

0|1
    0|0
  • peki renkli sabundan niye beyaz köpük çıkıyo:(

0|0
    0|0
  • evet talmutta geçer okumuştum

0|1
    0|0
  • ışığın kırılması

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Biliyorum evet ama nereden çıktığını değil de nasıl oluştuğunu biliyorum.

0|1
    0|0
  • güneş ışınları milyarlarca yağmur damlasından da geçerek prizma dediğimiz ışığın yansıması olarak bildiğimiz olayla oluşuyor

0|1
    0|0
  • ne gelirse gelsin Yaradandan geliyor

1|1
    0|0
  • Güneş ışığında farklı frekanslarda (farklı dalgaboyunda) ışıklar bulunur. bu ışık hava ortamından su ortamına geçerken kırınır. tabi ortam farklı olduğu için işindeki ışık bileşenleri farklı açılarla kırınıma uğrar ve ayrışır. bizde görünür ışıl bölgesinde olanları dalgaboyu sırasına göre yanyana görürüz.

0|1
    0|0
  • maalesef bilmiyorum fakat fotoğrafını çekmek harika oluyor

0|1
    0|0
  • Pek masum bir soru gibiydi ama, cidden mission çıktı altından...

0|0
    0|0
    • yok öyle bişey :) ayrıca kaynak da belirttim bir zahmet kontrol edebilirsin.

• Kur an dışındaki kaynakları ciddiye almamak gerekiyor.

1|1
    0|0
    • bunu söylemek Kuran-ı Kerim'e hakaret FARKINDA MISIN ? bu tarz konularda bilgin yoksa fikrin de olmamalı kardeşim. Zaten az çok okumuş olsan asla böyle konuşmazdın

• o halde neden Kuran dan örnek vermiyosun kasıtlı olarak tevrattan örnek veriyosun. Kuran dışındaki bütün kitaplar deformasyona uğramıştır ve değiştirilmiştir. Kuran ilk günkü gibi orjinal halindedir. yukarda yazdığın kısmın uydurma eklemelerden birisi olmadığının garantisini veremezsin.

• Diğer kitaplar değiştirilmiştir... Yanlış yazılırsa ne anladıgın önemli değil..

• tevrat masal anlatır incil de öyle.içindeki doğru kalmış olanları heralde ancak bir peygamberler bulur bilir..zaten bu yazılanın uydurma olduğu nettir..çünkü hz Nuh dan sonra

mesela lut lavmi de helak olmuştur..hz nuh dan sonra bir kavim mavolmuştur yani.Allah söz verseydi olmazdı...

sonra gökkuşağı ,gökyüzündeki su zerreciklerinden güneş ışınlarının yansımasıdır..dibinde altın bulunduğu masalına her çocuk inanır..bir de altından geçen erkeğin kıza dönüşeceği masalına da inanmışızdır..

1|0
    0|0
    • her konunun kesinlikle bilimsel bir açıklaması var. Ben Yaratan açısından sormuştum. söylediklerinin çoğuna katılmıyorum. cevap verdiğin için teşekkür ederim.

• onu bilmiyorumda altından geçilmemesi gerektiğini duydum i*ne oluyormuşsun :)

0|1
    0|0
  • yok bilmiyoruz

0|1
    0|0
  • cevap : link

senin sormandaki amaç : İnanç aşılama ön safha

0|0
    0|0
  • her yağmurda kuşak olmadığını biliyoruz. tevratın da değişmiş olduğunu biliyoruz. efsaneden başka bişey değil

1|0
    0|0
  • gokkusagı neden 7 renktır sen bılıyormusn peki

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim toplu helak Hz.Muhammed den sonra bitmiştir

0|0
    0|0
  • Notere onaylatmışlar mı yoksa geçersiz sayılır Herhalde o yüzden daha sonra bir sürü toplu ölümler oldu Allah kandırmış valla uyanıklık yapmış

0|0
    0|0
Yükleniyor...