(Spor) rica etsem cevaplarmisiniz :) ?

Tatlı arkadaşlarım ben yaklaşık 5 6 gün squat yaptım. Bacak ağrısı normaldir yazmışsiniz ama benim ön çapraz bağ deniliyor galiba işte dizimin üst tarafı ağrıdı garip bir sekilde ara ara da agriyo bacagımda bir saglik sorunumda yok sizce devam etmeli miyim? Etmeliysem squattan önce kaç dk ısınmalıyım ve yemekten önce mi sonra mı yapmalıyım :)

0|0
0|14

En İyi Erkek Görüşü

• 10 dk ısınsan yeterli. Eğer hareketi çok tekrarla yaptıysan veya ağır kilolarla girdiysen bu durum yaşanır. Tabi yanlış yaparsanda aynı şekilde. Birkaç gün dinlen öyle devam et ve ayrıca bacak hergün çalışılmaz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Öncelikle hareketi doğru yaptığına emin ol. Oturur pozisyona gelirken kalçanı olabildğince dışarı çıkarman gerekli. Kalkarken ise gücü yine kesinlikle dizlerinden değil kalçandan alman gerekiyor. Birkaç gün dilendirdikten sonra geçecektir

1|0
    0|0
  • Bacak ağrısı dediğimiz o zaten. Olur ilk zamanlar.

1|0
    0|0
  • Ya nerde oldugu farketmez ilk haftalar olur öyle rahat ol

1|0
    0|0
  • kas gevsetıcı kullan agrılar ıcın gunluk tekrarlarını yap ve gun gun cogalt ok gecer zamanla ama ısınmadan spora gecme hıcbızaman

1|0
    0|0
  • Açta tokta olmaycaksın ve ufak tefek agrilar cok normal vücudun yeni adapte oluyor. Isinma ve sogumalari kesinlikle yap sakatliga yol acmamak icin.

1|0
    0|0
  • diz kapağı vücudun en karmaşık bölgesidir ağrı şiddetlenmeden doktora görün derim büyük ihtimal diz kapağı için deki sıvı azlığı çıkabilir kronik bir hastalıkdır

1|0
    0|0
  • Ben tüm vücut çalışıyorum ilk basta agrı olur geciyor. Sporda 1 saat önce yemek yiyip sonra ısınma sonrası harekete basla. Isınmadan yaparsan sakatlık olur. Gidip 10 15 dk koşu yap gel hareketi yap

1|0
    0|0
    • Teşekkur ederim ağrı direk dizde olunca panikledimde ondan

• Isınmayı iyi yap. Ve 2 saat önce kahbonhidratlı besin 1 saat kala proteinli besin tüket. Zaten spor zamanı kalp atışı artar hipofiz uyarıyor vücut ısınıyor.

• 2 Gün ara ver.

1|0
    0|0
  • Isınmalisin esnet vcudu ağırlıkla yapıyorsanız 1 saat önceden yeki enerjinin olsun

1|0
    0|0
  • Allah aşkina nette gorup başliyorsunuz yanliş hareketle lifinizi zedeler ya da koparabilirsiniz kilcal damarlara zarar verebilirsiniz hareketi dogru yapmazsaniz bana kalirsa spor salonuna git

0|0
    0|0
  • Normal bağlarda sorun yok bence bendede oralar ağrıyor sorun yok devam

0|0
    0|0
  • Bacağani dinlendir sık sık ağri yapan yere buz yap

0|0
    0|0
  • Yarım saat ısın, yemekten 1-2 saat sonra yap.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...